Audi A1

Her rastlantı mükemmel bir andır.

Kompakt formda ifade edilen sofistike bir yaşam tarzı. Kendi eşsiz otomobilinizi tasarlayabileceğiniz pek çok bireysel seçenek ile birlikte. Cezbetmekten bir an bile vazgeçmeden, etkileyici bir performans sunuyor. Teknolojileri daha da etkili, iletişim özellikleri daha da gelişmiş. Yeni A1 Sportback – mükemmeliyet pek çok form alabilir.

En son Audi A1, daha önce çıkarılmış A1 ve A2 karışımı bir nish karışım olarak lanse edildi. Ancak yeni A1 özellikle tamamen geleneksel rakipleri hedef alması için tasarlandı.

Ve böylece, yalnızca beş kapılı bir model olan en son A1, önceki A1 alıcılarının yalnızca % 20'si üç kapılı olarak satın aldı. Küçük ve ucuz ve uygun fiyatlı olması, Audi'nin her birinde yalnızca küçük karlar elde ettiği anlamına geliyor; yani Volkswagen Grup Audi’nin A1 projesinde sürümden kazanmayı hedeflediği görülüyor.

Audi A1’de hızlı bir S1 versiyonunun daha sonra gelmeyeceğini düşünmek zor olsa da, şu anda 115bhp ve 197bhp arasında bir dizi küçük benzinli motoru bulunuyor. Manuel veya çift kavramalı otomatik 'kutularla, hepsi ön tekerlekleri kullanıyor. .Bütün otomobillerden olduğundan daha dar bir dokunuş ve daha da düşük bir tasarım olmasına rağmen, bu da Audi'nin iyi yapabileceği, iddialı ve amaçlı bir görünüm vermek için daha iyi tasarım olarak ortaya çıkmış...

Motor Gücü

Audi, güç çıkışına dayalı sayısal motor adlandırma sistemini benimsediğine göre, A1'i tanımlamanın üç farklı yolu vardır. 30'u 115bhp'lik 1.0 litrelik, 35'i 147bhp'lık 1.5 ve 40'ı 197bhp'lık 2.0. Hepsini deneyerek karar verebilirsiniz. Ortalama bir güçte kararlıysanız 35’i 147 bhp’lik Audi A1 tam size göre olabilir.

Audi, Yeni Nesil A1 İçin Ne Gibi Değişiklikler Yaptı?

En son A1’in öncekinden biraz daha uzun olması, şimdi genel olarak dört metreyi geçmesi büyük bir sürpriz değil. Çünkü arabalar büyüyor ve arkadaki konaklamaların yetersizliği, selefi hakkında ortak bir şikayet olarak ortaya çıkınca, Audi’nin mühendisleri bu tasarımda oldukça titizlendiler.

Audi A1 görünümü tatmin edici olmakla birlikte, kendisinden daha dar bir başka bir otomobil tercih eder misiniz bilinmez... Ancak, Audi'nin bu kadar iyi yapabileceği, iddialı, maksatlı bir görünüme sahip olma ayrıcalığını A1 ile yaşamak isteyebilirsiniz.  Audi, tasarımın kısmen motor sporlarından ilham aldığı bir Sport Quattro ralli arabası gibi üç dar menfeze sahip ve kısmen yattan ilham alan deniz uçağı ışık imzası ile tasarlanmış.  Amaç teması, hava menfezleri ile çevrili öne çıkan sürücü odaklı bir alet paketinin içine taşınır. Burada ne olduğunu görebiliyorsunuz. Ve ondan sonra A1’i tasarladılar. Bu yüzden A1'i istediğiniz gibi bir milyondan fazla seçenek ile harmanlayabilirsiniz. Audi A1’de iç temalar ve renkler ve dış renk, tekerlek ve çatı renk seçenekleri bir milyondan fazla kombinasyonda bulunuyor.

Emniyet

Audi A1, Euro NCAP tarafından çarpışma testine tabi tutulduğunda, mükemmel bir beş yıldız derecesi aldı. Tüm modellerde altı hava yastığı, kilitlenme önleyici fren, elektronik denge kontrolü ve ISOFIX çocuk koltuğu bağlantıları bulunur. Sportback ayrıca sürücü, ön yolcu, ön kısım ve kafa hava yastıklarıyla birlikte gelir. Önde arkaya dönük bir çocuk koltuğu koymak istiyorsanız, ön yolcu hava yastığı devre dışı bırakma anahtarı da var. Audi’nin ikincil çarpışma fren yardım sistemi de gerçek bir hayat kurtarıcı olabilir. A1'iniz bir çarpışmaya dahil olmuşsa, sistem daha sonra oluşacak bir çarpmayı önlemeye çalışmak için frenleri uygular. Bunun nedeni, ciddi bir birincil çarpışma durumunda, sürücünün aracı kontrol edemeyeceği ve böylece aracın hızı güvenli bir şekilde azaltmak için özerk davrandığıdır.

Donanım ve Modeller

a1_sportback.jpg

Sportback

 • Jantlar
  Alüminyum alaşım döküm jantlar, 5 kol tasarım, kısmi kontrast gri 6J X 15, 185/60 R15 lastikler
  Alet takımı ve kriko
  Kilitli bijonlar
  Lastik basınç göstergesi
  Yer tasarruflu yedek lastik
 • Farlar
  Arka sis farları
  Far seviye ayarı
  Gündüz farları
 • Dış tasarım
  Arka spoyler
  Gövde rengi yan aynalar
 • Tavan & Cam sistemleri
  Arka cam sileceği
  Elektrikli camlar
  Isı yalıtımlı yan ve arka camlar
  Isıtmalı ön cam silecekleri
 • Koltuklar
  Isofix çocuk koltuğu bağlantı sistemi
  Manuel yükseklik ayarlı ön koltuklar
  Ön kol dayama
  Katlanabilir arka koltuk
 • İç tasarım
  Titanyum gri tavan döşeme
  Mat siyah renkli hava çıkış kanalları
  Without applications
  Velür ön ve arka paspaslar
 • Koltuk döşemesi
  Zeitgeist kumaş döşeme
 • Direksiyon & Kontrol elementleri
  3 kollu spor direksiyon simidi
  Gear lever/selector lever knob
  Yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon simidi
  Without decorative films/emblems
 • Konfor
  Elektrikli, ayarlanabilir ve ısıtmalı LED sinyalli yan aynalar
  Exterior mirror on the right (large field of view), convex
  Electric auxiliary air heater
  Manuel klima
  Immobilizer
  Uzaktan kumandalı merkezi kilit
  Sigara donanımı
 • Bilgi & Eğlence sistemleri
  MMI Radyo
  Without navigation device
  Önde ve arkada 8 pasif hoparlör
 • Asistan sistemler
  Yokuş destek asistanı
 • Teknik & Güvenlik
  Dinamik süspansiyon
  ESC (1.6 TDI motorlar için)
  Exhaust tailpipes
  Servo direksiyon (elektromekanik, hıza duyarlı hidrolik destek)
  Standard design
  Audi sideguard ve baş hava yastıkları
  İlk yardım seti ve reflektör
  Start / Stop sistemi
  Sürücü ve ön yolcu hava yastıkları

Formu Doldurun, Sizi Arayalım

TİCARİ İLETİŞİM VE TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ BİLGİLENDİRME

Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun gereğince, ticari elektronik ileti; telefon, çağrı merkezleri, faks, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri, ses ve görüntü içerikli iletileri, ifade eder. Ticari elektronik iletiler, alıcılara ancak önceden onayları alınmak kaydıyla gönderilebilir. Bu onay, yazılı olarak veya her türlü elektronik iletişim araçlarıyla alınabilir. Alıcılar diledikleri zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı reddedebilir. Bu kapsamda ticari elektronik ileti gönderimine dair onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı gönderide yer alan linke girerek her zaman reddedebilirsiniz.

TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ GÖNDERİMİNE DAİR AÇIK ONAY

Bu formun onaylanması ile 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik kapsamında AVEK OTOMOTİV SERVİS SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ (“AVEK”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, satış ve pazarlama, kutlama, temenni amacıyla, Şirketiniz veya şirketinizin dahil olduğu şirketler topluluğu şirketlerinin tarafıma eposta, SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, sosyal medya ve diğer online reklam ağları, otomatik arama, bilgisayar, telefon, faks, e-posta/mail, bluetooth-diğer kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile ticari elektronik iletiler ve diğer iletiler göndermesine, dilediğim zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı her zaman reddedebileceğime tereddüde yer vermeyecek şekilde bilgi sahibi olarak, aydınlatılmış açık rızam ile onay veriyorum. Yukarıdaki yer alan bilgilendirmeler kapsamında belirtilen izinleri/onayları veriyorsanız, bu hususlardaki kabul, rıza ve onayınızı belirtmek üzere şimdi lütfen “Elektronik İleti Gönderimi Hakkında Bilgilendirme ve Onay Formunu” okudum, onaylıyorum ibareleri yanındaki kutucuk/kutucukları işaretleyerek onayınızı elektronik olarak verebilirsiniz.