Audi A3

Güçlü sürüş. Audi A3 Sportback.

Maskülen bir tasarım: Dinamik tavan hattı, beş kapılı modelin atletik karakterini vurgular. Cam hattı boyunca uzanan karakteristik tornado çizgisi ve eşiklerin üstündeki dinamik hat, tasarımın yalın yönünü göstermektedir. Üç boyutlu arka lambaları, belirgin kontrast çizgileri ve geniş difüzörüyle arka görüntü için açıklamaya gerek yoktur. Öne çıkan bir özellik de artık kompakt sınıfta da sunulan Audi sanal kokpittir. Yeniliği keşfedin - pek çok yönüyle.

Audi güzel hazırlanmış iç mekanlarla eşanlamlı hale geldi ve Audi A3 serisinde yer alan üstü açılır A3, A3 Saloon ve A3 Sportback hepsi ayrı ayrı keyifli otomobillerdir. Aile arabaları sınıfındaki Audi’nin A3’leri konforlu ve güzel olmasının yanı sıra lüksün de diğer adıdır.

Audi A3: Lüksün ve Gösterişin Adı

Beş kapılı A3 Sportback'e ve şık A3 Cabrio'ya rakip Mercedes A-Serisi ile birlikte sunulan A3 Saloon, Mercedes CLA salonuyla başa baş gidiyor. Her ne kadar kompakt salonlar İngiltere'de geleneksel olarak diğer bazı pazarlardan daha az popüler olsa da, A3 Saloon daha büyük Audi A4 kardeşi için ilginç bir alternatif oluşturur.

Audi A3’ün başka doğrudan rakip yoktur. BMW 1 Serisi, Türkiye’debir salon olarak seçilemez ve Volkswagen Jetta, mekanik olarak ilişkili ve A3'e benzer boyutta olabilir, ancak daha ucuzdur. Salon, A3 hatchback stableminden biraz daha uzundur ve bu ekstra uzunluk arka koltuktaki yolculara daha fazla bacak alanı sağlamak için kullanılmıştır. Aynı zamanda geniş bir önyükleme sağlar, ancak A3 Sportback gibi yetenekli bir yük mandalına sahip olmasa da, modelin geniş açılan bagaj kapağından yoksundur.

A3’ler Arasındaki Farklar

A3 Saloon, Sportback'in tüm erdemlerini temel alarak keskin tasarımını ve etkileyici yapı kalitesini paylaşıyor. Bu hiçbir yerde, ön panelin zekice tasarlandığı ve tüm iç malzemelerin üst çekmeceden olduğu iç kısımlardan daha belirgin değildir. En zorlu yollarda bile bir gıcırtı veya çıngırak duymayacaksınız - ve salon, A3 içindeki diğerlerinden daha sessiz olması sayesinde bunu iyi bir etki olarak gösteriyor.

A3 Sedan, çok güzel görünümlü bir arabadır. Daha büyük A4 için iki katına yakın bir değerdir, kimliği yalnızca metale metalden daha büyük oranda cam alanı içerdiği için verilir. Her ne kadar tüm modeller akıllı ve sade olsa da, A3 Salon gerçekten sportif S line süslemesinde, özel alaşımlı jantlarla, biraz daha düşük sürüş yüksekliği ve hafif ama etkili bir vücut kitiyle giyildiğinde hayat buluyor.

Otomobil sürmesi zevkli bir otomobil, ancak otomobilin arkadan çekişli şasisinin kusursuz dengesi sayesinde, iki kapılı BMW 2 Serisi sürücü çekiciliği ile tam olarak uyuşmuyor. Tüm modeller oldukça hızlı ve en güçlü modellerin en çekici olduğu sonucu çıkmıyor. Aslında, bizim favorimiz 148bhp 1.4 litre TFSI turbo şarjlı benzin aralığının ortasındadır.

Bu modern motor çok pürüzsüzdür ve çoğu sürücü için yeterince hızlıdır, daha güçlü olan 2.0 litrelik motordan çok daha az maliyetlidir. Dizel'i tercih ediyorsanız veya yüksek kilometrelik bir sürücüyseniz, en iyi çok yönlü motor hem ekonomik hem de güçlü olan 148bhp 2.0 litrelik TDI'dır.

Düşük işletme maliyetlerinden rahatsızlık duymuyorsanız ve biraz daha fazla performansa sahip bir şey istiyorsanız, her zaman 306bhp 2.0 litrelik turboşarjlı benzinle çalışan ve Audi'nin quattro dört tekerlekten çekiş sistemi ile birlikte gelen S3 Saloon vardır. Beş saniyeden daha kısa sürede 0-62mph arasında patlayacak ve çoğu spor otomobille kolayca başa çıkabilecektir.

Audi A3 Beş Yıldızlı Güvenlik

Audi A3; Euro NCAP'tan beş yıldızlı bir güvenlik derecesine sahiptir ve marka, 2018 Sürücü Gücü sahibi memnuniyeti anketinde, BMW veya Mercedes’in başarabileceğinden biraz daha iyi bir sonuç çıkardı. Genel olarak, A3 salonuna en yakın rakip, tartışmalı bir şekilde A4 salondur ve küçük otomobil çok daha düşük bir fiyat avantajına sahiptir. Önemli olan size uygun olan Audi A3’ü seçebilmektir.

Donanım ve Modeller

a3_sportback.jpg

A3 Sportback

a3_sedan.jpg

A3 Sedan

a3_cabrio.jpg

A3 Cabriolet

s3_sportback.jpg

S3 Sportback

s3_sedan.png

S3 Sedan

rs3_sportback.jpg

RS 3 Sportback

rs3limosize.jpg

RS 3 Sedan

Formu Doldurun, Sizi Arayalım

TİCARİ İLETİŞİM VE TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ BİLGİLENDİRME

Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun gereğince, ticari elektronik ileti; telefon, çağrı merkezleri, faks, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri, ses ve görüntü içerikli iletileri, ifade eder. Ticari elektronik iletiler, alıcılara ancak önceden onayları alınmak kaydıyla gönderilebilir. Bu onay, yazılı olarak veya her türlü elektronik iletişim araçlarıyla alınabilir. Alıcılar diledikleri zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı reddedebilir. Bu kapsamda ticari elektronik ileti gönderimine dair onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı gönderide yer alan linke girerek her zaman reddedebilirsiniz.

TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ GÖNDERİMİNE DAİR AÇIK ONAY

Bu formun onaylanması ile 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik kapsamında AVEK OTOMOTİV SERVİS SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ (“AVEK”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, satış ve pazarlama, kutlama, temenni amacıyla, Şirketiniz veya şirketinizin dahil olduğu şirketler topluluğu şirketlerinin tarafıma eposta, SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, sosyal medya ve diğer online reklam ağları, otomatik arama, bilgisayar, telefon, faks, e-posta/mail, bluetooth-diğer kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile ticari elektronik iletiler ve diğer iletiler göndermesine, dilediğim zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı her zaman reddedebileceğime tereddüde yer vermeyecek şekilde bilgi sahibi olarak, aydınlatılmış açık rızam ile onay veriyorum. Yukarıdaki yer alan bilgilendirmeler kapsamında belirtilen izinleri/onayları veriyorsanız, bu hususlardaki kabul, rıza ve onayınızı belirtmek üzere şimdi lütfen “Elektronik İleti Gönderimi Hakkında Bilgilendirme ve Onay Formunu” okudum, onaylıyorum ibareleri yanındaki kutucuk/kutucukları işaretleyerek onayınızı elektronik olarak verebilirsiniz.