Audi Q3

Yeni gereklilikleri karşılayacak şekilde geliştirildi.

İlerici ve sportif tasarımı, Audi Q3'ü tam anlamıyla göz alıcı bir araca dönüştürür ve karakteristik SUV kişiliğini öne çıkarır. Yeni nesil güçlü TDI ve TFSI motorlar, daha yüksek güç ve artan verimlilikle etkilerken, en üst düzeyde sürüş keyfi sunar. Audi Q3. Her türlü yolda veya pistte evinde gibi davranan şehirli bir araç.

Audi'nin yepyeni bir araba çıkardığı zamanlar vardır ve ona bakarsınız, hatta onu sürer ve “yeni, bu özellikler gerçekten var mı, biz daha önce araba diye ne sürüyormuşuz?” dersiniz. İlk çıkan Audi Q3 için de aynı şeyleri düşünebileceğinizi biliyoruz. İkinci nesil Q3 ise birtakım değişiklikler uygulanarak geldi. Audi Q3’ün gövdesi 10 cm daha büyük, daha iyi oranlı ve öncekinden çok daha geniş. Eski Q3’ün hayatına geç gelen ve bunu büyük ölçüde gereksiz kılan Q2 arasındaki farkı açmak için gerçekten büyümesi gerekiyordu.

Farklı Bir Audi Q3

Ayrıca, ilk Q3'ün piyasaya sürülmesinden bu yana, bütün 'kompakt premium geçit sınıfı'  farklı birşey haline geldi ve oldukça sabit boyutlu bir bant ve mekanik düzen etrafında birleşti. Bunu anlamak için aynı segmentin BMW X1, Volvo XC40, Jaguar E-Pace’ine bakmanız yeterli.. Gelen ve aynı şablona giren, Lexus UX ve Range Rover Evoque ve Mercedes GLA'nın ikinci neslidir. İlk Audi Q3 doğduğunda bunlardan hiç biri yoktu.

Yeni Q3 için, Audi'nin korkutucu LED göz makyajının bir başka çeşidi, büyük, sekiz taraflı ızgara çerçevesinin ve daha açısal ön “girişlerin” dışına oturur ve çoğu boşluktur. Gövdenin metal işleri, ön ve arka kanatlarda bir Ur-Quattro dozu ile güçlendirilmiş bir dizi keskin kıvrım şeklinde biçimlendirilmiştir..

İçinde, bilgi-eğlence bir dokunmatik ekrana geçer. Sürücü için artık arama yok: Her modelde “Sanal Kokpit” TFT ekranı var.

Audi Q3’ün Benzinli ve Dizel Seçenekleri

Artık VW Group’un MQB platformunu kullanıyor. VW Tiguan ile aynı dingil mesafesine sahip Audi Q3 diğerlerinden en büyük farkı ise tekerlekleri… . Bununla birlikte, Audi, farklı kurulumları nedeniyle VW'den şaşırtıcı derecede daha çevik hissediyor ve fanatiklerine de bunu yaşatıyor. Dizelden daha fazla benzinli motorla yaratılan Audi’ler de benzinli modelleri  1.5 litre 150bhp ve 190 veya 230bhp gücünde bir 2.0. Aslında sadece bir dizel, tanıdık 2.0 TDI ile 150bhp. 2.0 litrelik olanların hepsinde quattro var. Ancak birçok Audi Q3, gerçek spor kullanımının tersine, tamamen şehir içi kullanım için kullanılacaktır. Audi’nin yeni motor çıkış rozetlerini kullanıyorlar. Bu nedenle düşük güçlü motorlara 35 TDI ve 35 TFSI denir ve 190bhp benzinli 40 TFSI ve 230bhp benzinli 45 TFSI'dir.

Audi Q3 Sürüş Keyfi

150bhp'lik benzin, çok fazla çalışmadığınızda yakıt tasarrufu için iki silindiri devre dışı bırakır. Bu bir VW Golf'ta veya başka bir yerde güzel bir motor, ama burada mücadele ediyor. Kesin performans, sıfırdan 62mph'ye ulaşmak için 9.2 saniye süren sabır gerektirir, ancak bunu büyük bir arabada küçük bir motor olduğu için görmezden gelebilirsiniz. Audi Q3 değişik ve yeni parçalarına gelince, bir benzin partikül filtresi var ve en yeni egzoz standartlarına uyuyor ve ayrıca yakıt ölçümleri için ayarlandı. Mühendisler tüm bu yeni gerekliliklerden çok etkilendiler ve gerçek sürüş kalitesinin öncelikli listeye düşmesine izin vermek zorunda kaldılar. Audi Q3 TDI quattro  bir el kitabına sahip  bir model ve türün oldukça hoş bir örneğidir. Vitesi kaygan bir şekilde hareket eder, debriyaj düzdür ve tüm teçhizat dur-kalk trafiğinde bile iyi durumdadır.

Audi Q3 TFSI önden tahrik sistemi iyi bir hassasiyetle çalışır. Bu bir ayak filosu. Bunu, gergin olsa da, sert ya da huysuz olmayan ve kırılmış şehir yollarıyla iyi başa çıkabilen bir sürüşle eritir. Yapmaması gereken etkileşimdir; gaz kelebeği üzerinde balans yok, direksiyon hissi yok.

Audi Q3 2.0 Quattro'da, güç altında veya kaldırdığınızda lastikleri eğlenceli bir şekilde zorlamak için daha güçlü motor reaksiyonlarıyla daha eğlenceli olabilir. Pek çok mod ayarında, arka tekerleklerle olan tork oranı ‘dinamik’ modunda daha belirgin hale geliyor.

Tüm Q3'ler Avrupa’da ve dünyada iyi bir seyir yapmaya başladılar, çünkü Alman arabalarının yaptığı bu  otoban arabası çok büyük bir hızda olmasa bile sürüş keyfini sonuna kadar yaşatıyor. Ayrıca tepe iniş kontrolü sağlayan bir arazi modu da bulunmaktadır.

Donanım ve Modeller

q3.jpg

Q3

Formu Doldurun, Sizi Arayalım

TİCARİ İLETİŞİM VE TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ BİLGİLENDİRME

Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun gereğince, ticari elektronik ileti; telefon, çağrı merkezleri, faks, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri, ses ve görüntü içerikli iletileri, ifade eder. Ticari elektronik iletiler, alıcılara ancak önceden onayları alınmak kaydıyla gönderilebilir. Bu onay, yazılı olarak veya her türlü elektronik iletişim araçlarıyla alınabilir. Alıcılar diledikleri zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı reddedebilir. Bu kapsamda ticari elektronik ileti gönderimine dair onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı gönderide yer alan linke girerek her zaman reddedebilirsiniz.

TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ GÖNDERİMİNE DAİR AÇIK ONAY

Bu formun onaylanması ile 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik kapsamında AVEK OTOMOTİV SERVİS SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ (“AVEK”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, satış ve pazarlama, kutlama, temenni amacıyla, Şirketiniz veya şirketinizin dahil olduğu şirketler topluluğu şirketlerinin tarafıma eposta, SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, sosyal medya ve diğer online reklam ağları, otomatik arama, bilgisayar, telefon, faks, e-posta/mail, bluetooth-diğer kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile ticari elektronik iletiler ve diğer iletiler göndermesine, dilediğim zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı her zaman reddedebileceğime tereddüde yer vermeyecek şekilde bilgi sahibi olarak, aydınlatılmış açık rızam ile onay veriyorum. Yukarıdaki yer alan bilgilendirmeler kapsamında belirtilen izinleri/onayları veriyorsanız, bu hususlardaki kabul, rıza ve onayınızı belirtmek üzere şimdi lütfen “Elektronik İleti Gönderimi Hakkında Bilgilendirme ve Onay Formunu” okudum, onaylıyorum ibareleri yanındaki kutucuk/kutucukları işaretleyerek onayınızı elektronik olarak verebilirsiniz.