Audi Q7

Somut quattro® örneği. Audi Q7.

Audi Q7, iddialı bir fikrin ürünüdür: Asla gelişmeyi bırakma. Araç, kaslı olmakla birlikte adeta hafiflik yayar. İçeride en yüksek düzeyde konfor sunar. 3.0 TDI motor, beş kişilik bu güç merkezini 0'dan 100 km/s'e 6,3 saniye gibi etkileyici bir sürede ulaştırır.

Audi’nin tam boyutlu, yedi kişilik SUV’nun en son güncellemesi, bu kez büyük kardeşi Q8’in üzerine ve içine yerleştirilmiş bit parçalarıyla geldi. Böylece Audi Q7 aldığınızda, mevcut Audi ailesini ön plana çıkaran tek çerçeveli ızgaranın dev gerilmiş sekizgenini ve diğer "Q modeli özelliklerini elde edersiniz. Ardından marjinal olarak daha uzun bir arabanın içine girerek tüm şık çift ekranlı Ingolstadt iç mekan teknolojisini, ayrıca günümüzün güncel kurumsal motorlarını ve özelliklerini bulabilirsiniz. Yeni Audi Q7’ye bakarken Audi’nin bu modelinde yeni bir şey yapmaktan ziyade tam bir facelift yani çehresini değişimi olarak düşünün. Audi’nin Q7 ile yedi kişilik lüksü yeniden tanımladığı ’iddiasıyla piyasaya çıktığını da hatırlatmak gerekiyor.

Bu yüzden, yüzün değişmesi, ön tamponda yeni yan girişler, tepeli yan etek profili ilavesi ve bazı arkada yapılan ince dokunuşlar var. Tamamen hafif değişiklikler olarak kabul edilebilir olsa bile, otuz metreden daha uzaktaysanız ve Audi model kimliği karmaşasına katkıda bulunan bir dizi değişiklik olduğunu da söylemek lazım...

Audi Q7 Motor Seçenekleri

Motorlar, Q7 55 TFSi benzininden (338bhp), iki çıkışlı aynı formatta bir çift mazotla çalışır: 45 TDI (229bhp) ve 50 TDI (284bhp). Hepsi 3,0 litre kapasiteli V6'lardır. Audi ile her zaman olduğu gibi, hissediyorsanız hareket halindeyken Q7 değerinde bir seçenek daha var, ancak 'Vorsprung' spesifikasyonu (50 TDI) hepsini tek bir kullanışlı Q-içine toplamak için gerçekten çok zor sepeti. İlginçtir ki, Black ve Vorsprung sürümleri büyük tekerlekler sırasıyla 21 ve 22 inç alır ve süspansiyonunu düşürür; bununla birlikte, yedi kişilik SUV ağırlığında daha fazla 'spor' olmasını isteyebilirsiniz. Audi’nin bu farklı seçenekleri pazarlama koksa da siz kendinizi en rahat hissettiğiniz Audi Q7 ile özdeşleştirin.

Audi Q7 İle Sürüş

Spor araba kullanmayı seviyorsanız Audi Q7 muhtemelen sizin için değildir. Bu bir spor arabası değil. Ama bir SUV olarak onu amaçlanan şekilde kullanıyorsanız, insanları taşıyan, keyifli bir sürüş keyfi yaşayacaksınız demektir.  Audi Q7'nin en iyi şekilde yaptığı şey, insanları ve eşyalarını rahatça taşımakla seyahat etmek. Ayarlanabilir ve uyarlanabilir havalı süspansiyonla donatılmış tüm İngiltere otomobilleri ile, yedi ön-ayardan oluşan tanıdık Audi Drive Select kontrol ünitesine sahip olursunuz: Otomatik, konfor, dinamik, yol dışı, tüm yol ve kullanıcı seçmeli birey. Dürüst? Muhtemelen, ilk önce arabayı alıp, sonra onu Auto'da bıraktığınızda sürüş yüksekliğiyle oynarsınız. Her zaman olduğu gibi, çeşitli modlar, gereken her şekilde yolunuzu kolaylaştırmak için süspansiyonu birkaç milimetre kuvvetlendirir, gevşetir, kaldırır veya indirir. Off-roader olmayabilir, ancak ıslak bir alanı veya ikiyi yönetir - işler kayganlaşırsa kendi kendini kilitleyen bir merkez farkı vardır ve genel olarak Q7 bazı şeyleri yerine getirir.

Hızlı araba kullanıyorsanız, Audi Q7 cesaret verici olmaktan ziyade hepsi yeteneklidir: şaşırtıcı bir tutuşa çarpan mükemmel vücut kontrolü, aşırı işlendiğinizde aşamalı olarak yol tutuşu mükemmele yakındır. Direksiyon mırıltıları ve frenler sıfırlık hissi veriyor, ancak her ikisi de dilerseniz rahatça sürülebilmesi için yeterli  seviyeye çekilebiliyor. Muhtemelen mesele budur. Bu gerçekten sessiz, sakin ve ferah iç konforunun da altını çizmek lazım... Yolu görme, böyle büyük bir otomobil için iyidir, ancak C-kolonu blindpotu bazı durumlarda güçlü olabilir ve hem 50 TDI hem de 55 TFSI'nin yeterince fazla dürtüsü vardır. Dizel Audi Q7'ye biraz daha yakışıyor gibiydi, daha derin olan tork (600nm / 443lb ft) devir aralığını düşürdü ve hareket halindeyken tüm bu kütle hareketini biraz daha kolaylaştırdı. Kısacası ağır görünümlü fakat konforlu bir Aile arabası olan Audi Q7 her zaman tercih edilebilecek kalabalık aileler için ideal bir seçim olarak ön plana çıkıyor.

Donanım ve Modeller

q7.jpg

Q7

    Formu Doldurun, Sizi Arayalım

    TİCARİ İLETİŞİM VE TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ BİLGİLENDİRME

    Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun gereğince, ticari elektronik ileti; telefon, çağrı merkezleri, faks, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri, ses ve görüntü içerikli iletileri, ifade eder. Ticari elektronik iletiler, alıcılara ancak önceden onayları alınmak kaydıyla gönderilebilir. Bu onay, yazılı olarak veya her türlü elektronik iletişim araçlarıyla alınabilir. Alıcılar diledikleri zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı reddedebilir. Bu kapsamda ticari elektronik ileti gönderimine dair onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı gönderide yer alan linke girerek her zaman reddedebilirsiniz.

    TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ GÖNDERİMİNE DAİR AÇIK ONAY

    Bu formun onaylanması ile 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik kapsamında AVEK OTOMOTİV SERVİS SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ (“AVEK”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, satış ve pazarlama, kutlama, temenni amacıyla, Şirketiniz veya şirketinizin dahil olduğu şirketler topluluğu şirketlerinin tarafıma eposta, SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, sosyal medya ve diğer online reklam ağları, otomatik arama, bilgisayar, telefon, faks, e-posta/mail, bluetooth-diğer kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile ticari elektronik iletiler ve diğer iletiler göndermesine, dilediğim zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı her zaman reddedebileceğime tereddüde yer vermeyecek şekilde bilgi sahibi olarak, aydınlatılmış açık rızam ile onay veriyorum. Yukarıdaki yer alan bilgilendirmeler kapsamında belirtilen izinleri/onayları veriyorsanız, bu hususlardaki kabul, rıza ve onayınızı belirtmek üzere şimdi lütfen “Elektronik İleti Gönderimi Hakkında Bilgilendirme ve Onay Formunu” okudum, onaylıyorum ibareleri yanındaki kutucuk/kutucukları işaretleyerek onayınızı elektronik olarak verebilirsiniz.