Volkswagen Golf-R

Dikkat! Yüksek adrenalin içermektedir.

Segmentine adını veren Golf’ün aslında ne kadar güçlü olabileceğini ilk olarak, tarihe damgasını vurmuş efsane GTI modeliyle görmüştük. Ancak bununla yetinmeyen Volkswagen mühendisleri potansiyel saf gücü, bunun için en uygun altyapılardan birine sahip olan Golf üzerinde ortaya çıkarmanın yeni yollarını geliştirdi. Sonuç; Gelmiş geçmiş en hızlı ve en güçlü Golf! Güncellenen tasarımı, üst sınıf teknolojileri ve zenginleşen ekipman seviyesiyle Golf R'ın son yüzüyle tanışmaya hazır mısınız?

2019 Volkswagen Golf R, bir tur atmaya en çok istekli olacağınız bir otomobildir. Muhtemelen şu anda Volkswagen’in en büyük tekliflerinden biri ve tüm Volkswagen’in mükemmel sürücü destek teknolojisinin yanı sıra çarpıcı bir dijital kokpiti de içeriyor. Ayrıca bu yıl standart olarak, Volkswagen’in, sürücünün aracın nasıl idare edildiğini ve sürüldüğünü gerçekten özelleştirmesini sağlayan mükemmel dinamik şasi kontrolü bulunuyor.

Volkswagen Golf R Genel Bakış

Honda Civic Type R, Subaru WRX STI ve Ford Focus RS gibi coşkulu rakiplerine kıyasla stoik Volkswagen Golf R'yi gözden kaçırmak kolaydır. Dörtlünün içinde Golf R en sade bir tarza, daha yüksek bir talep fiyatına ve kağıda, en azından daha az performansa sahip. Ancak kalite, çeviklik ve genel çabukluğa sahip olduğu eksiklikleri giderir. Ve standart özelliklerle - aslında VW’nin Audi Virtual Cockpit’te kullandığı dijital gösterge kümesi de dahil olmak üzere - bolca, erkek yarışçılarla dolu bir segmentte daha yetişkin bir seçim.

2019 Volkswagen Golf R, 40 opsiyonel renk sunar . Ancak 2018 modeli, Lapiz Blue metalik dahil olmak üzere, sadece beş standart renkle satışa çıkmıştır. 19 inçlik standart jantlar, deri spor koltuklar altı vitesli manuel şanzıman ile oldukça gösterişli bir otomobildir.

GTI gibi Volkswagen Golf R, sade bir arabadır. Ancak, üst seviye R modelini görsel olarak çekici kılan bu inceliktir. Büyük, şık bir kanala ya da dramatik bir kırmızı aksana ihtiyaç duymaz. Böyle ilkel otomotiv tehdidi hareketlerine başvurmadan, performans düzeyinde güvendedir. Golf'ün kabini sade, şık ve yüksek kaliteli malzemelerle kaplıdır. Siyah deri ve yumuşak dokunuşlu siyah plastikler, ellerindeki tüm yüzeyleri kaplar; bilgi eğlence ekranında piyano siyahı plastik ve dişli kolunda fırçalanmış alüminyum kullanılsa da koruyucudur. Ancak Golf R'in kabinini herhangi bir yere yerleştirmek zorunda olsaydık, yumuşak tasarımı için olurdu.

Volkswagen Golf R İç Tasarımı

Volkswagen Golf R  12 yollu ayarlanabilir güç, deri ön kova koltukları form uydurma ve ısıtma, bellek ayarları ve sahte süet aksan ile standart olarak geliyor. Yine de konforun tanımı değiller, çünkü sürüş sert ve sert koltuklar hafifletmek için hiçbir şey yapmıyor.

Sert koltukları görmezden gelin, ve ön bölme uzatacak yer sunar. Sürücü ve ön yolcu, yeterince rahat bir 41.2 inç bacak boşluğu üretiyor. Ancak Golf R, Civic Type R (42.3 inç) ve Ford Focus RS (43.1 inç) ile karşılaştırıldığında hala yer üstünde. Yolcuların 35,6 inç bacak boşluğuna sahip olduğu arkada bir miktar telafi ediyor - Focus RS'den (33,2 inç) daha iyi bir miktar. Bir kenara, Golf R dört yetişkin için bol miktarda geniştir.

Volkswagen Golf R Donanımları

2019'da Golf R, eski gösterge paneli ekranını kaybetti ve bunun yerine VW’nin yeni Dijital Sürücü Kabini'ni kazandı. Bu arada, 8.0 inçlik bir dokunmatik ekran bilgi eğlence sistemi önceki kurulumda büyük bir gelişmedir ve bir WiFi etkin noktasını içermemesine rağmen hem Apple CarPlay hem de Android Auto uyumluluğu sunar. Ekranın dokunma duyarlılığı mükemmel ve büyük, kristal netliğinde grafikler hareket halindeyken etkileşimi kolaylaştırıyor. 10,3 inçlik büyük dijital gösterge grubunun okunması da çoğu analog kurulumdan daha kolaydır ve genel olarak bakması gerçekten çok hoş. Özelleştirilebilirliğini de kazdık, her bir mizanpaj düzeni birden fazla seçenek sunuyor. Standart özellikler arasında Bluetooth, Apple CarPlay ve Android Auto bağlantısı, ısıtmalı koltuklar ve HID farlar bulunur.

Volkswagen Golf R Hız Performansı

Turboşarjlı 2,0 litrelik motorun altındaki motor canlı, ancak daha düşük devirlerde gergin. 292 beygir gücü ve 280 kilometrelik tork ile, kağıt üzerinde en güçlü olanı değil - Honda Civic Type R (310 hp) ve Ford Focus RS (350 hp) her ikisi de daha homurdanıyor - Golf R hala çok hızlı hissediyor büyük ölçüde standart dışı tekerlekten çekişli, bu da çevrim dışı kalmasını sağlıyor.

Donanım ve Modeller

golf_r.jpg

R

 • 4MOTION 4 tekerlekten çekiş sistemi
 • Adaptif şasi kontrolü "DCC" ve sürüş profili seçme
 • 18" Cadiz alüminyum alaşım jantlar, 225/40 R18 lastikler
 • LED "High" stop lambaları ve dinamik arka sinyal lambaları
 • Dijital gösterge paneli "Active Info Display"

  Formu Doldurun, Sizi Arayalım

  TİCARİ İLETİŞİM VE TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ BİLGİLENDİRME

  Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun gereğince, ticari elektronik ileti; telefon, çağrı merkezleri, faks, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri, ses ve görüntü içerikli iletileri, ifade eder. Ticari elektronik iletiler, alıcılara ancak önceden onayları alınmak kaydıyla gönderilebilir. Bu onay, yazılı olarak veya her türlü elektronik iletişim araçlarıyla alınabilir. Alıcılar diledikleri zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı reddedebilir. Bu kapsamda ticari elektronik ileti gönderimine dair onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı gönderide yer alan linke girerek her zaman reddedebilirsiniz.

  TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ GÖNDERİMİNE DAİR AÇIK ONAY

  Bu formun onaylanması ile 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik kapsamında AVEK OTOMOTİV SERVİS SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ (“AVEK”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, satış ve pazarlama, kutlama, temenni amacıyla, Şirketiniz veya şirketinizin dahil olduğu şirketler topluluğu şirketlerinin tarafıma eposta, SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, sosyal medya ve diğer online reklam ağları, otomatik arama, bilgisayar, telefon, faks, e-posta/mail, bluetooth-diğer kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile ticari elektronik iletiler ve diğer iletiler göndermesine, dilediğim zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı her zaman reddedebileceğime tereddüde yer vermeyecek şekilde bilgi sahibi olarak, aydınlatılmış açık rızam ile onay veriyorum. Yukarıdaki yer alan bilgilendirmeler kapsamında belirtilen izinleri/onayları veriyorsanız, bu hususlardaki kabul, rıza ve onayınızı belirtmek üzere şimdi lütfen “Elektronik İleti Gönderimi Hakkında Bilgilendirme ve Onay Formunu” okudum, onaylıyorum ibareleri yanındaki kutucuk/kutucukları işaretleyerek onayınızı elektronik olarak verebilirsiniz.