Volkswagen Tiguan

Her an hazır bir kaçış planı.

Tiguan, şehrin tüm gösterişine ve koşturmacasına uyum sağlarken içinde sakladığı özgürlük tutkusuyla yeri geldiğinde, her an hazır bir kaçış planı gibi sınırları aşmak, kendini doğaya bırakmak için sizi bekliyor. Çarpıcı tasarımı, yeni teknolojileri ve üstün sürüş özellikleriyle standartları yeniden belirleyen kompakt bir SUV… Zorlu engelleri aşmak hiç bu kadar konforlu olmamıştı.

Bir lige yükselmek her zaman başarı getirmez. Ödüller daha büyük olabilir ama rekabet daha zor olacaktır. Volkswagen Tiguan zor bir lige yükseldi. Nissan Qashqai ve Kia Sportage daha pahalı bir SUV olarak yeniden keşfedildi, şimdi BMW X1 gibi prestijli bir markada bu ligde yerini aldı.  Neyse ki, yeni Volkswagen Tiguan orijinalin güçlü yönlerine dayanıyor, daha fazla alan, daha kaliteli bir his ve geliştirilmiş verimlilik sunuyor.

Volkwagen Tiguan yol içi kullanım için tasarlandı, ancak dört tekerlekten çekişli 4 Motion sürümleri artık farklı koşullarla başa çıkmanıza yardımcı olarak ayarlanabilir sürüş modlarına da sahiptir.

Motorlar, 128bhp'lık 1,5 litrelik bir benzin ile 237bhp'lık 2.0 litrelik çift turbo dizel motora, dört tekerlekten çekişli ve isteğe bağlı otomatik bir vites kutusuna sahip. En düşük motorlu modeller ise önden çekişli ve sadece manuel şanzımanla geliyor.

Hangi motorun ve trimin seçileceği dahil olmak üzere Tiguan hakkında bilmeniz gereken her şey için sonraki birkaç sayfayı okuyun. Ve, bu sizin için doğru araçsa, ne kadar tasarruf edebileceğinizi görmek için Yeni Araba Satın Alma sayfalarımızı ziyaret etmeyi unutmayın.

Volkwagen Tiguan Teknik Özellikler

En çok satan Tiguan, 148bhp 2.0 litre dizel modeldir (2.0 TDI 150 markalı) ve nedenini görmek kolaydır; performans ve yakıt ekonomisinin iyi bir karışımını sunarken, daha ucuz olan 115 sürümü (113bhp ile) biraz puf hissi veriyor. Ayrıca, çok sayıda zımba sunan, ancak oldukça pahalı olan 2.0 TDI motorunun 190 sürümü var. Oysa, 240 versiyonu daha kaş fiyatları için daha fazla hız getiriyor.

Benzin gücüne daha fazla ilgi duyuyorsanız, giriş seviyesi 1,5 litrelik 130 modeli 128bhp'yi ortaya koyuyor. Ancak, ürün yelpazesindeki en uygun model olmasına rağmen, özellikle silahlara yüklendiğinde, biraz daha fazla eğim yapmakta zorlanıyor. 150 versiyon daha iyidir, fakat hala dizellerin düşük devirli çekme gücünden yoksundur.

2.0 litrelik 190 benzinli motora gelince, standart olarak gelen dört tekerlekten çekiş sayesinde hızlı hissediyor ve hatta hızlı çalışıyor. Ancak, dizellerin araç içi esnekliği pek yok, ancak kasabanın çevresinde sunduğu iyi performanstan çok az sorun yaşayacaksınız ve otoyolda sorun yok. Üst düzey 230 benzin, Volkswagen Golf GTI sıcak servis kapağında bulacağınız motordan 227bgp. Tiguan'ın hoş bir şekilde hızlı hissetmesini sağlar ancak 148bhp 2.0 litrelik dizel bile düşük devirlerde daha fazla aciliyet duygusuna sahiptir.

Volkswagen Tiguan Sürüş Konforu

Ailenin SUV standartlarına göre, Volkswagen Tiguan gerçekten çok iyi gidiyor. BMW X1'den daha iyi hız tümsekleri gibi daha büyük kusurları yumuşatıyor, ancak süspansiyon hala vücudun dalgalı yollarda yukarı ve aşağı sıçramasını engelleyecek kadar sağlam bir yapıya sahip.

Yamalı yollar ve bozuk asfalt, Tiguan'ı biraz zorlayabilir. Özellikle büyük alaşımlı jantlara sahip bir versiyon seçtiyseniz rakipleri ile karşılaştırıldığında, Tiguan daha rahattır. Sportif R-line trimi bile daha az modeller kadar iyi olmasa bile katlanılabilir. Daha sakin bir sürüş istiyorsanız, VW Golf gibi daha düşük ağırlık merkezine sahip bir şey seçmeniz gerekir.

Volkwagen Tiguan, SUV rakiplerinin çoğundan daha geleneksel bir hatchback gibi ele alıyor; araba sürmek gerçekten zevkli. Bazıları direksiyonun biraz fazla hafif olduğunu hissedebilir, ancak kesindir ve oldukça ağır bir metal yığını olduğunu kontrol etmenize yardımcı olur. Tekerlek düşük hızlarda da uygun şekilde aydınlanır, bu nedenle çok katlı çok dar otoparklar manevra yapmak için Golf oynamaktan daha zor hissetmez. Dört tekerlekten çekişli 4Motion modelleri kaygan koşullarda şaşırtıcı şekilde daha iyi çekiş sunsa da, köşelerde çok fazla gövde yuvarlanması yoktur ve tüm sürümlerde bolca kavrama vardır.

Donanım ve Modeller

tiguan_tirendline.jpg

Trendline

 • Çok fonksiyonlu deri direksiyon
 • 17" Montana alüminyum alaşımlı jantlar
 • 3 bölgeli tam otomatik klima sistemi "Klimatronik"
 • LED stop lambaları
 • Bluetooth'lu mobil telefon hazırlığı
tiguan_comfortline.jpg

Comfortline

 • "Composition Media" bilgi ve eğlence sistemi (8,0" renkli dokunmatik ekran)
 • Gümüş tavan rayları
 • Renkli yol bilgisayarı
 • 17" Tulsa alüminyum alaşımlı jantlar
 • Bluetooth'lu mobil telefon hazırlığı
tiguan_hightline.jpg

Highline

 • Dijital gösterge paneli "Active Info Display"
 • LED "Mid" ön farlar ve LED gündüz sürüş farları
 • Geri görüş kamerası "Rear Assist" ve Park Asistanı "Park Assist"
 • 18" Kingston alüminyum alaşımlı jantlar, 235/55 R18 lastikler
 • LED "High" stop lambaları

Formu Doldurun, Sizi Arayalım

TİCARİ İLETİŞİM VE TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ BİLGİLENDİRME

Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun gereğince, ticari elektronik ileti; telefon, çağrı merkezleri, faks, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri, ses ve görüntü içerikli iletileri, ifade eder. Ticari elektronik iletiler, alıcılara ancak önceden onayları alınmak kaydıyla gönderilebilir. Bu onay, yazılı olarak veya her türlü elektronik iletişim araçlarıyla alınabilir. Alıcılar diledikleri zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı reddedebilir. Bu kapsamda ticari elektronik ileti gönderimine dair onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı gönderide yer alan linke girerek her zaman reddedebilirsiniz.

TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ GÖNDERİMİNE DAİR AÇIK ONAY

Bu formun onaylanması ile 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik kapsamında AVEK OTOMOTİV SERVİS SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ (“AVEK”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, satış ve pazarlama, kutlama, temenni amacıyla, Şirketiniz veya şirketinizin dahil olduğu şirketler topluluğu şirketlerinin tarafıma eposta, SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, sosyal medya ve diğer online reklam ağları, otomatik arama, bilgisayar, telefon, faks, e-posta/mail, bluetooth-diğer kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile ticari elektronik iletiler ve diğer iletiler göndermesine, dilediğim zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı her zaman reddedebileceğime tereddüde yer vermeyecek şekilde bilgi sahibi olarak, aydınlatılmış açık rızam ile onay veriyorum. Yukarıdaki yer alan bilgilendirmeler kapsamında belirtilen izinleri/onayları veriyorsanız, bu hususlardaki kabul, rıza ve onayınızı belirtmek üzere şimdi lütfen “Elektronik İleti Gönderimi Hakkında Bilgilendirme ve Onay Formunu” okudum, onaylıyorum ibareleri yanındaki kutucuk/kutucukları işaretleyerek onayınızı elektronik olarak verebilirsiniz.