Volkswagen Touareg

Geleceğe giden yolun lideri.

Üst sınıf bir SUV’den neler beklenir? Dikkat çekici bir tasarım… Titizlikle seçilmiş yüksek kaliteli malzemeler… Güçlü bir motor… Bugünlerde pek çok SUV’nin hedefleri aynı. Peki daha fazlasını isteyenlere… Touareg, baştan aşağı bir değişimle yeniden karşınızda! Yeni Touareg, daha önceki jenerasyonlarında olduğu gibi premium donanım özelliklerini, geleceğe ışık tutan teknolojilerle buluşturuyor.

Volkswagen’in genişleyen SUV serisinin başında oturan amiral gemisi Touareg’tir. Model 2002'den bu yana çıkmış olmasına rağmen, yedi kişilik Tiguan Allspace ve giriş seviyesi Volkswagen T-Roc  dahil olmak üzere VW serisinin geri kalanıyla aynı çizgide olduğunu ortaya koymak için önemli bir yeniden tasarımına sahipti.

Bu özellikle cesur bir hareket gibi gözüküyor, Volkswagen’in özellikle Range Rover Sport, Mercedes GLE ve BMW X5'in yanı sıra Volvo XC90 gibi rakipleriyle de Volkswagen Touraeg doğrudan rekabete soktu.

Volkswagen Toureg’in Yeniden Yükselişi

Yeniden tasarlamanın bir sonucu olarak, Volkswagen Touareg öncekinden daha geniş, daha uzun ve biraz daha yere yakındır ve daha iyi bir görünüm verir. Diğer VW’lerde olduğu gibi, bu model de daha belirgin ve daha şık görünmesini sağlayan keskin krom alaşımlar içeriyor.

Volkswagen Toureg’in ihtişamlı görünüşü, geniş iç hacmi ile dikkat çekiyor. Bu daha büyük boyutlar aynı zamanda yedi kişilik bir seçenek olmasa da yetişkinlerin rahat edebileceği bir alan olduğu anlamına gelir. Rakiplerinin çoğundan farklı olarak ve bazıları için dezavantajlı olsa da, iyi haber, size büyük bir 810 litrelik bagaj ve ağır hizmet tipi 3,5 ton çekme kapasitesi sağlıyor. Trailer Assist gibi akıllı teknoloji, bir karavanı taşımayı kolaylaştırır.

Yük taşıma güvencesine rağmen, coşkulu ve hızlı sürücüler Touareg'in temellerini Porsche Cayenne, Bentley Bentayga ve Lamborghini Urus’a benzetiyor.  Ancak Volkswagen Toureg onlardan çok daha ekonomik fiysata sahiptir. Zeki aktif süspansiyon sayaçları, önceki modellere göre daha iyi bir uyum için gövde eğimi verirken, motor ve otomatik şanzıman, çoğu SUV sürücüsünün yapmak istediği bir seyir türüne çok uygundur. Touareg'lerin çoğu dizel motorlarla satın alınabilir. Ancak yeni benzinli motor daha düşük km yapanlar için şaşırtıcı derecede mantıklı bir seçim yapıyor. Bir plug-in hibrid versiyonu da geliştirilme aşamasındadır. Hem benzinli hem de dizel motorlar 3,0 litre V6'lar; mazotlar, 228 veya 282bhp ya da yumuşak ve sessizdir ve sekiz ileri otomatik şanzıman ve 4 hareketli dört tekerlekten çekiş sistemi ile güç gönderir. Benzin etkileyici bir 337bhp üretiyor - büyük Volkswagen’i 5.9 saniyede durmadan 60mph’ye çıkarmak için yeterli.

Ferah İç Mekan Ayrıcalığı

İç mekan, gerçekten yeni Touareg'de ilk kez sunulan VW'nin muhteşem 'Innovision Cockpit'i sayesinde Toureg’i gözde haline getirdi. Gösterge panelini sürücüye doğru açılı olarak görüyor. 50 cm’lik  bir merkezi bilgi-eğlence paneline akıyor gibi görünen 40 cm’lik bir dijital gösterge paneli vardır. Bu, her kullanıcı tarafından akıllı telefon gibi kişisel bilgileri ve 'sürücü profilinize' atanmış çeşitli araç ayarları ile özelleştirilebilir. Sadece harika görünmekle kalmıyor, aynı zamanda sezgisel ve kullanımı duyarlı bir panel olarak tasarlanmış. Bütün iç mekan güzel bir şekilde dizayn edilmiş ve Touareg'i rakiplerin önüne geçirmiştir.

Konforlu ve lüks bir SUV istiyorsanız, Touareg’in mükemmel iç mekanı kesinlikle olacaktır. Bununla birlikte, bazıları pazarın bu bölümünde markaların cazibesine biraz daha fazla prestij kazandırılmakta zorlanabilir. Volkswagen Touareg, VW'nin en yeni iç düzenini sunan ilk modelidir.

Volkswagen, Touareg'i yeni nesil iç mekan tasarım ve teknolojisine ilk kez başarabilmek için kullandı. Aslında, tasarım ve kalite söz konusu olduğunda Touareg’in gösterge tablosunu sınıftaki herhangi bir şeyin ötesine yükseltir. Size açılıdır ve 12,3 inç gösterge ekranı ve birlikte akan görünen 15 inçlik merkezi bilgi-eğlence ekranı ile isteğe bağlı 'Innovision Cockpit' ile övünmektedir.

Volkswagen Touareg Gösterge Tablosu

Innovision Cockpit sadece harika görünmekle kalmıyor, aynı zamanda sezgisel olarak çalışıyor. Temel özelliklerinden biri, 'sürükle ve bırak' yeteneğidir, böylece görüntülenen bilgi ve eğlence tamamen 'kullanıcı profilinize' göre uyarlanabilir. VW, fikrin, sürüş yardımı ve kolaylık özelliklerinden süspansiyon moduna, sürüş yapan kişinin zevkine kadar her şeyin tek tek sürücüye uyum sağlayacağını söylüyor.

Bilgi sunma şekli de bir zevktir. Bakılması gereken net ve iyi tasarlanmış grafikler var ve basit sıcaklık ayarlama sistemi neredeyse tek başına geleneksel bir kontrolün yapılmamasını sağlıyorBununla birlikte, sunulan bilgilerin salt miktarının sürücüyü rahatsız etmenin olumsuz etkisine sahip olabileceği iddia edilebilir. Fotoğraf haritalama, büyük orta ekranda ve gösterge panelinde görüntülendiğinde, haritaya, önünüzdeki yoldan daha fazla dikkat etmek çok caziptir.

Volkswagen Toureg Ekipman

Volkswagen Touareg için üç trim seviyesi var: SEL, R-Line ve R-Line Tech. Tiguan Allspace gibi modellerin gelmesi sayesinde, Volkswagen ürün yelpazesinde deri kaplama standardıyla Touareg'i daha da üst seviyelere çıkardı ve hatta SEL bile teknolojiyle dolu. Öne çıkan özellikler arasında, Touareg kameralarından gelen verileri kullanan ve virajlarda veya kavşaklarda yaklaştıkça aracın hızını ayarlamak için uydu navigasyon özelliği olan 'öngörülen seyir' özelliğine sahip uyarlamalı cruise control sistemi bulunur.

Roadwork Lane Assist gibi diğer şoför yardımcıları aynı zamanda 37mph'ye varan hızlarda kontrolleri devralarak Touareg'i dur-kalk tıkanıklığında daha rahatlatıcı hale getirir. Gelişmiş teknoloji aynı zamanda gözlerinizi yoldan tutmanıza yardımcı olacaktır. Baş üstü ekranından insanları ve hayvanları tespit etmek için termal kamera kullanan gece görüş sistemi de bulunmaktadır.

Donanım ve Modeller

touareg.png

V6 TDI

 • "IQ. Light - LED Matrix" far sistemi
 • Dijital kokpit "Innovision Cockpit"
 • Klimatronik (4 bölgeli otomatik klima sistemi)
 • "Easy open/close" kolay açılır/kapanır bagaj kapağı
 • 19" Osorno alüminyum alaşımlı jantlar

  Formu Doldurun, Sizi Arayalım

  TİCARİ İLETİŞİM VE TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ BİLGİLENDİRME

  Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun gereğince, ticari elektronik ileti; telefon, çağrı merkezleri, faks, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri, ses ve görüntü içerikli iletileri, ifade eder. Ticari elektronik iletiler, alıcılara ancak önceden onayları alınmak kaydıyla gönderilebilir. Bu onay, yazılı olarak veya her türlü elektronik iletişim araçlarıyla alınabilir. Alıcılar diledikleri zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı reddedebilir. Bu kapsamda ticari elektronik ileti gönderimine dair onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı gönderide yer alan linke girerek her zaman reddedebilirsiniz.

  TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ GÖNDERİMİNE DAİR AÇIK ONAY

  Bu formun onaylanması ile 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik kapsamında AVEK OTOMOTİV SERVİS SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ (“AVEK”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, satış ve pazarlama, kutlama, temenni amacıyla, Şirketiniz veya şirketinizin dahil olduğu şirketler topluluğu şirketlerinin tarafıma eposta, SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, sosyal medya ve diğer online reklam ağları, otomatik arama, bilgisayar, telefon, faks, e-posta/mail, bluetooth-diğer kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile ticari elektronik iletiler ve diğer iletiler göndermesine, dilediğim zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı her zaman reddedebileceğime tereddüde yer vermeyecek şekilde bilgi sahibi olarak, aydınlatılmış açık rızam ile onay veriyorum. Yukarıdaki yer alan bilgilendirmeler kapsamında belirtilen izinleri/onayları veriyorsanız, bu hususlardaki kabul, rıza ve onayınızı belirtmek üzere şimdi lütfen “Elektronik İleti Gönderimi Hakkında Bilgilendirme ve Onay Formunu” okudum, onaylıyorum ibareleri yanındaki kutucuk/kutucukları işaretleyerek onayınızı elektronik olarak verebilirsiniz.