Audi A8

Otomobili unutun... Audi, çok daha fazlası.

Yeni Audi A8 L.

Geleceği bizimle yaşayın. Birçok asistan sistem, yeni bir sezgisel kullanım düzeyi sunan yeni işletim sistemi ve en önemlisi, daha fazla mekân ile birlikte zarafeti ve dinamik unsurları yeni bir seviyeye taşıyan bir tasarım. Hiç olmadığı kadar esnek ve konforlu arka kısımda kendi kişisel alanınızı oluşturun ve yeni Audi A8 L'de daha yüksek bir lüksü deneyimleyin.

Yeni asistan sistemleri ve işletim sistemi ile Audi A8 beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Zarif tasarımı ile aracın konforu sadece ön tarafta değil, arka tarafta da devam ediyor.

Audi A8 Teknik Verileri

Motor Gücü

Audi A8 2967 cc3 silindire sahiptir. Azami motor gücü 210 (286) / 3500 – 4000 hp / dd olmaktadır. Azami tork ise Nm / dd cinsinden 600 / 2250 – 3250 Nm / dd’dir.

Ağırlıkları

Aracın ağırlığı 2075 kilogram gelmektedir. Tavanının yük kapasitesi ise 100 / 95 kilogramdır. Römork ağırlığı 750 kilogram olurken, bu ağırlık %12 eğimde 2300 kilogram gelmektedir.

Yakıt Tüketimi

Audi A8 deposunun haci 82 litredir. Azami yapabildiği hız saatte 250 kilometre olmaktadır. Hızlanması ise 0 ile 100 kilometre arasında saatte 5,9 saniyedir. Yakıt tipi diesel schwefelfrei olan Audi A8, şehir içinde 100 kilometre için 6,8 – 6,5 litre arasında yakmaktadır. Şehir dışında ise bu miktar 5,6 ile 5,3 litrelere kadar düşmektedir. Ortalama yakıt tüketimi ise 6,0 ile 5,8 litre arasındadır. Bu değerlerin hepsi 100 kilometre için hesaplanmış verilerdir. CO2 emisyon hacmi 159 – 152 g / km olan aracın emisyon sınıfı ise Euro 6d – TEMP – EVAP – ISC olmaktadır.

Jantlar

Audi A8 jantları döküm alaşımdır. 10 V kol tasarımlı olan jantlar yarı parlatılmış gri renklidir. Lastikler ise 235 / 55 R18 olmaktadır. Araçta yedek lastik bulunmaktadır. yedek lastik yer tasarrufludur. Yedek lastiğin dışında kilitli bijonlar, gevşek bijon uyarı sistemi, lastik basınç sensörü plus, kriko ve alet çantası da araç içerisinde bulunmaktadır.

Farlar

Farları led olan Audi A8’in ön farları ise HD Matrix led olmaktadır. Arka farlarda ön farlarda dinamik sinyaller ile çalışmaktadır. Fark yıkama sistemi ve gündüz farı özellikleri de araçta bulunmaktadır.

Tavan ve Camları

Audi A8’de panoramik cam tavan bulunmaktadır. sürücü için ve ön koltukta oturan yolcu için güneşlik mevcuttur. Yan camlar ve arka cam ısı yalıtımlıdır. Arka ve yan camın perdeleri bulunmakta ve bu perdeler elektrikli olmaktadır.

Koltuklar

Ön koltuklarda ve arka yan koltuklarda elektrikli bel desteği bulunmaktadır. koltuklarda ısıtma sistemi de vardır. Yükseklik manuel ayarlanabilmektedir. Kilitlenebilme özelliği bulunan koltuklarda kol dayama kolçağı da bulunmaktadır. Ön koltuklar hafızalıdır. Arka koltuklarda da kafalık bulunmaktadır. arka koltuk üç kişiliktir.

İç Tasarım

Audi A8 aracının orta konsol, ön konsolun üst kısmı, kapı içindeki kol dayamaları ve direksiyonun ortası deridir. İç tavan kumaş ile kaplıdır. İç dekoru kahverengidir. Hem önde hem de arkada velür paspas bulunmaktadır. Valcona deri döşeme koltukları bulunmaktadır. deri olan direksiyon aynı zamanda 4 kollu, çok fonksiyonlu, tiptronic ve kumandalıdır. Yan aynalar ayarlanabilmektedir. Elektrikli ayarlama sistemi bulunmaktadır. Aynı zamanda yan aynalar katlanabilir, ısıtmalıdır ve hafızalıdır. 4 bölgeli klima bulunmaktadır. bagaj kapağı otomatik olarak da açılabilmektedir. Hırsızlık alarm sistemi araçta bulunmaktadır. Kapılar vakumludur. Çakmak ve küllük bulunmaktadır. Aynı zamanda anahtarı akıllı anahtardır.

Bilgi ve Eğlence Sistemleri

Audi A8 içerisinde MMI Radio plus bulunmaktadır. Navigasyonu da vardır. Hem önde hem de arkada USB girişi bulunmaktadır. Arka koltuklarda da 2 tane Audi A8 eğlence tableti bulunmaktadır. telefon ile bağlanma imkanı da bulunmaktadır.

Asistan Sistemler

Geri görüş kamera sistemi bulunmaktadır. hız sabitleme sistemi, şerit değiştirme asistanı, araçtan iniş uyarısı ve arka çapraz trafik asistanı da bulunmaktadır.

Güvenlik

Audi A8 gelişmiş teknolojisi ile sürücü ve yolculara güvenlik açısından da çok şey vermektedir. Süspansiyonu uyarlanabilmektedir. Emniyet kemeri ikazı bulunmaktadır. hem sürücü hem de ön koltuk için tam boy hava yastığı bulunmaktadır. 2 tane reflektör vardır. Aracın içerisinde ilk yardım seti de bulunmaktadır. Ön hava yastıklarında ve arka yan hava taştıklarında baş hava yastığı sistemi de bulunmaktadır. Ayrıca şeritten ayrılma uyarısı, acil surum asistanı ve sıkışık trafik asistanı sistemleri de bulunmaktadır.

Audi A8 zarif dış tasarım, güçlü lastikler, mükemmel bir aydınlatma sistemi, büyüleyici asistan hizmetleri, iç mekanın asilliği ile araba severler tarafından en dikkat çeken modellerden bir tanesi olmakta ve hem ülkemizde hem de dünyada tercih edilmektedir.

Donanım ve Modeller

a8.jpg

Yeni A8 L

    Formu Doldurun, Sizi Arayalım

    TİCARİ İLETİŞİM VE TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ BİLGİLENDİRME

    Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun gereğince, ticari elektronik ileti; telefon, çağrı merkezleri, faks, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri, ses ve görüntü içerikli iletileri, ifade eder. Ticari elektronik iletiler, alıcılara ancak önceden onayları alınmak kaydıyla gönderilebilir. Bu onay, yazılı olarak veya her türlü elektronik iletişim araçlarıyla alınabilir. Alıcılar diledikleri zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı reddedebilir. Bu kapsamda ticari elektronik ileti gönderimine dair onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı gönderide yer alan linke girerek her zaman reddedebilirsiniz.

    TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ GÖNDERİMİNE DAİR AÇIK ONAY

    Bu formun onaylanması ile 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik kapsamında AVEK OTOMOTİV SERVİS SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ (“AVEK”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, satış ve pazarlama, kutlama, temenni amacıyla, Şirketiniz veya şirketinizin dahil olduğu şirketler topluluğu şirketlerinin tarafıma eposta, SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, sosyal medya ve diğer online reklam ağları, otomatik arama, bilgisayar, telefon, faks, e-posta/mail, bluetooth-diğer kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile ticari elektronik iletiler ve diğer iletiler göndermesine, dilediğim zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı her zaman reddedebileceğime tereddüde yer vermeyecek şekilde bilgi sahibi olarak, aydınlatılmış açık rızam ile onay veriyorum. Yukarıdaki yer alan bilgilendirmeler kapsamında belirtilen izinleri/onayları veriyorsanız, bu hususlardaki kabul, rıza ve onayınızı belirtmek üzere şimdi lütfen “Elektronik İleti Gönderimi Hakkında Bilgilendirme ve Onay Formunu” okudum, onaylıyorum ibareleri yanındaki kutucuk/kutucukları işaretleyerek onayınızı elektronik olarak verebilirsiniz.