Audi E-Tron

Heyecanlandırıcı bir şekilde eğlenceli sürüş keyfi.
Audi e-tron.

Elektrikli sürücü ve konforlu, sofistike iç mekanı ile Audi E-tron, yeni bir mobilite duygusu yaratıyor. İster şehir içinde park ederken olsun, ister uzun yolculuklarda, Audi E-tron birçok durumda sürücünün hayatını kolaylaştırır ve sportiflik ile günlük pratikliği birleştirir. Elektrikli dört tekerlekten çekiş ile birlikte iki elektrik motoru, mükemmel performans ve çevik kullanım sağlar. Büyük yüksek voltajlı batarya yeterli bir menzil için temeldir. Ev ve hareket halindeyken kapsamlı bir dizi şarj seçeneği ile birlikte, ödün vermek zorunda kalmadan tamamen elektrikli sürüşün keyfini çıkarabilirsiniz.

Eğlenceli bir sürüş keyfi için tercih edilen araçlardan bir tanesi Audi E-Tron olmaktadır. Elektrikli sürücü ve konforu sayesinde sürücüye ve yolculara eşsiz bir deneyim yaşatmaktadır. Sürücünün hayatını kolaylaştıran Audi E-Tron özellikle park etme sorunu yaşayanlar için bu sorunu tamamen ortadan kaldırmaktadır. İki elektrik motoru sayesinde hız ve performans konusunda mükemmel bir araçtır. Dört tekerlekten çekiş sistemi sayesinde her türlü yol koşulunda performansı üst seviyelerdedir. Bu özelliği sayesinde arazi aracı olarak da kullanıma uygundur. Ev tipi enerji yönetim sistemi sayesinde evde şarj olanağı da bulunmaktadır.

Şarj sistemlerinin kontrolü için myAudi uygulaması kullanılmaktadır. Uzun yollarda 150 kW’lik akım ile hızlı bir şekilde şarj olma imkanı bulunmaktadır. Audi E-Tron iç mekanı da oldukça geniştir. Panoramik cam tavanı bulunmaktadır. bu tavan sayesinde araç içi çok aydınlık olmaktadır. İki bölgeli kliması bulunmaktadır. isteğe bağlı olarak bu dört bölgeliye çıkartılabilmektedir. Audi E-Tron tasarım olarak da elektrik çağına uygun olarak tasarlanmıştır. Özellikle sanal yan aynaları alışılagelmiş yan aynalardan çok farklıdır. Sanal kokpit bulunmaktadır. Renk seçeneği çok fazla olan aracın bazı bölgeleri kontrast renkler ile dikkat çekici hale getirilmiştir.

Araçta sanal dış aynalar opsiyon olarak sunulan bir seçenektir. Yeni teknoloji ile ayna üreten Audi, hem konfor hem güvenlik açısından üstün hizmet vermektedir. Altıgen uç kısımları ile kamera görüntüsü sunan bu aynalar 1200 * 800 piksel OLED ekrana sahiptir. Bu çok yüksek bir performanstır. Yan aynaların sürüş sırasında güvenlik açısından önemi düşünüldüğün de sanal yan aynalar teknolojinin son harikalarından bir tanesi olmaktadır.

Audi E-Tron Concepts

Audi’nin elektrikli araçlarından bir tanesi de Audi E-Tron Concepts olmaktadır. Araç 0’dan 100 kilometreye saatte 4,6 saniyede hızlanabilmektedir. Azami hızı ise saatte 210 kilometre olmaktadır. Maksimum gücü ise 370 kW’dır. Bu modelin spor tasarımlı olanı da mevcuttur. Onun 0’dan 100 kilometreye kadar saatte hızlanması süresi 4,5 saniyedir. Elektrikli menzili 500 kilometre olan spor aracın, maksimum gücü ise 320 kW olmaktadır. Aracın hem iç hem dış aydınlatması çok iyidir. Üç elektrik motoru bulunmaktadır. Biri ön aks ikisi ise arka aks olmaktadır.

Audi E-Tron Quattro Concept

Elektrikli araç serisinin bir başka modeli de Audi E-Tron Quattro Concept olmaktadır. 2015 yılında tanıtımı yapılan aracın hem sportif hem modern oluşu dikkat çekmektedir. Araç 0’dan 100 km’ye saatte 4,6 saniye hızla çıkabilmektedir. Maksimum hızı saatte 210 kilometredir. Azami performansı ise 370 kW olmaktadır. Üç elektrik motoru bulunmaktadır. torku 800 Nm’yi aşmaktadır. Matrix lazer farları bulunmaktadır. ön kısımda beş aydınlatma ögesinden meydana gelen bir ışık bulunmaktadır. bu ışıkların her biri led ışıktır. Aracın arka kısmı keskin bir şekildi sivrilerek devam etmektedir. Bu keskin çizgi de park lambaları bulunmaktadır. Bu lambalar da led olmaktadır. Araç tamamen elektrik ile çalışmaktadır. Sürtünme direnci 0,25 cw’dir. Aracın 4,88 metre uzunluğu, 1,93 metre genişliği bulunmaktadır. dingil mesafesi ise 2,91 metredir. Yüksekliği ise 1,54 metre olmaktadır. Camlar özellikle aşağıda yapılmıştır.

Audi E-Tron Sportback Concept

Mobilite araçlardan bir tanesi de Audi E-Tron Sportback Concept’tir. Bu araç 2017 yılında tanıtılmıştır. 0’dan 100 kilometreye saatte 4,5 saniye hızla çıkabilmektedir. Elektrikle kat edilen azami menzil 500 kilometredir. Azami performansı ise 320 kW olmaktadır. Günlük kullanıma uygun bir araçtır. Aracın sadece teknolojisi değil, tasarımı da çok dikkat çekmektedir. Tamamen sportif bir araçtır. Spor olmasının yanı sıra şık bir görüntüsü de bulunmaktadır. Dış tasarımı adeta parlamaktadır. Aracın tüm aydınlatması mükemmeldir. Özellikle farlar çok etkileyicidir. Farların daha fazla dikkat çekmesi güvenlik açısından da oldukça önemlidir. İç aydınlatması da çok başarılıdır. Araçtan çok bir sahnede olma izlenimi vermektedir. Audi E-Tron Sportback Concept tamamen elektriklidir. Audi’nin hibrit serisinin her biri güçlü araçlardır. Dört silindirli motoru bulunmaktadır. elektrikli sürüşü oldukça uzun menzillidir. Bu nedenle de güvenle günlük kullanılabilmektedir. Ortalama yakıt tüketimi 100 kilometrede 1,8 ile 1,6 arasındadır. Elektrik ise 12.0 ile 11.4 kWh olmaktadır. Bu rakamda 100 kilometre için geçerlidir. Ortalama CO2 emisyonları ise 40 – 36 gr / km arasında değişmektedir.

Donanım ve Modeller

e_tron.png

E-Tron

Formu Doldurun, Sizi Arayalım

TİCARİ İLETİŞİM VE TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ BİLGİLENDİRME

Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun gereğince, ticari elektronik ileti; telefon, çağrı merkezleri, faks, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri, ses ve görüntü içerikli iletileri, ifade eder. Ticari elektronik iletiler, alıcılara ancak önceden onayları alınmak kaydıyla gönderilebilir. Bu onay, yazılı olarak veya her türlü elektronik iletişim araçlarıyla alınabilir. Alıcılar diledikleri zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı reddedebilir. Bu kapsamda ticari elektronik ileti gönderimine dair onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı gönderide yer alan linke girerek her zaman reddedebilirsiniz.

TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ GÖNDERİMİNE DAİR AÇIK ONAY

Bu formun onaylanması ile 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik kapsamında AVEK OTOMOTİV SERVİS SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ (“AVEK”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, satış ve pazarlama, kutlama, temenni amacıyla, Şirketiniz veya şirketinizin dahil olduğu şirketler topluluğu şirketlerinin tarafıma eposta, SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, sosyal medya ve diğer online reklam ağları, otomatik arama, bilgisayar, telefon, faks, e-posta/mail, bluetooth-diğer kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile ticari elektronik iletiler ve diğer iletiler göndermesine, dilediğim zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı her zaman reddedebileceğime tereddüde yer vermeyecek şekilde bilgi sahibi olarak, aydınlatılmış açık rızam ile onay veriyorum. Yukarıdaki yer alan bilgilendirmeler kapsamında belirtilen izinleri/onayları veriyorsanız, bu hususlardaki kabul, rıza ve onayınızı belirtmek üzere şimdi lütfen “Elektronik İleti Gönderimi Hakkında Bilgilendirme ve Onay Formunu” okudum, onaylıyorum ibareleri yanındaki kutucuk/kutucukları işaretleyerek onayınızı elektronik olarak verebilirsiniz.