Audi Q3

Yeni gereklilikleri karşılayacak şekilde geliştirildi.

İlerici ve sportif tasarımı, Audi Q3'ü tam anlamıyla göz alıcı bir araca dönüştürür ve karakteristik SUV kişiliğini öne çıkarır. Yeni nesil güçlü TDI ve TFSI motorlar, daha yüksek güç ve artan verimlilikle etkilerken, en üst düzeyde sürüş keyfi sunar. Audi Q3. Her türlü yolda veya pistte evinde gibi davranan şehirli bir araç.

Aile SUV’u olan Audi Q3 çok yönlü özellikleri ile harika bir sürüş deneyimi sunmaktadır. iç mekanının çok geniş olması özellikle aileler tarafından çok tercih edilmesini sebep olmaktadır. Tasarımı sekizgen şeklindedir. Arka koltuklar konumlanma özelliğine sahiptir. Bu özellik sayesinde bagaj hacmi oldukça yükselmektedir. Bagajın hacmi 530 litre ile 675 litre olabilmektedir. Arka koltuklar katlandığı zaman bagajın hacmi 1525 litreye kadar çıkmaktadır. Dijital koktip sayesinde Audi Q3 teknolojinin son harikasıdır. Bilgi ve eğlence sistemleri oldukça gelişmiştir. Asistan sistemlerin gelişmiş olması özellikle şehir içi yolculuklarda, uzun yollarda ve park sırasında sürücüye çok destek olmaktadır. Audi Q3 yeni modeli diğer modellere göre daha sportiftir. Sekizgen tasarımı bulunmaktadır. ön kısmı kaslı bir görüntüye sahiptir. Farları tamamen led teknolojisinin ürünüdür. Farlar ve arka lambalar simetrik bir görünüme sahiptir. Audi Q3’ün pulse turuncusu ve chronos grisi renk seçenekleri bulunmaktadır.

Audi Q3 Özellikleri

Audi Q3’ün 7 aşamaya kadar katlanabilen ve yatırılabilen arka koltukları bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde geniş bir alana sahiptir ve ferahtır. Aracın uzunluğu 4485 milimetre olmaktadır. Genişliği ise 1856 milimetredir. Dingil mesafesi 2680 milimetre olup, bu özellik sayesinde araç daha ferah bir görünüme kavuşmuştur. Aracın işletim sistemi ve görüntüleme cihazları son teknolojidir. Analog göstergelerin yerini MMI radyo almıştır. Çok fonksiyonlu direksiyon sayesinde bu sistem çalıştırılmakta ve yönetilmektedir. Sanal kokpiti bulunmaktadır. Ekranda hız, yol, motor devir hızı, müzik listeleri, audi contect servisleri görüntülenmektedir. Araç hem şehir içi kullanımına hem de arazi ortamı kullanımına müsaittir. Kır yollarında bile yüksek performans göstermektedir. Sportif modele ek olarak performansı güçlendirilmiştir. Sizlere en engebeli yolda bile müthiş bir sürüş deneyimi sunmaktadır. Dinamik yol tutucu sistemi bulunmaktadır. Bu sistem sayesinde yola bağlı olarak özellikler farklılaştırılabilmektedir. Altı profil bulunmaktadır. Jantları alüminyumdur.

Lastikler 17, 18 ve 20 inç olarak değişebilmektedir. 255 / 40 lastikler kullanılmaktadır. S tronic gaz pedal tepkisi bulunmaktadır. ayrıca direksiyonu ilericidir. Asistan sistemleri sayesinde sürücünün işi büyük ölçüde hafiflemektedir. Hız desteği, sıkışık trafik yardımcısı, aktif şerit ve benzeri sistemler bulunmaktadır. uzun yolculuklarda bu özellikler sürücünün çok işine yaramaktadır. Araçtaki sistem yaya, ön araç gibi durumları tespit etmekte ve kritik durumlarda uyarılarda bulunmaktadır. bu uyarılar hem ses olarak hem de görüntü olarak sürücüye bildirilmektedir. gereken durumlarda acil fren sistemi de devreye girmektedir. Şeritten ayrılma durumlarında da uyarı vermektedir. Park desteği anlamında da sürücüye oldukça destek olan Audi Q3, park giriş ve çıkışlarında otomatik yönlenme yapmaktadır.

Sürücü sadece bu durumlarda gaza ya da frene basmakta ve gerektiğinde vites değiştirmektedir. Paralel park yeri söz konusu olduğunda çapraz trafik asistan sistemi devreye girmektedir. Aynı sistem dar bir girişte de devreye girer. Bu sistem aktif olduğunda iki radar sensörü kullanılmaktadır. Bu sensör aracın arka mesafesini izler ve eğer kritik bir durum söz konusu ise sürücüyü uyarır. Audi Q3’ün dar farları bulunmaktadır. led teknolojisi ile donanmış olan farların farklı versiyonları bulunmaktadır. İsteğe bağlı olarak far teknolojisinden yararlanılmaktadır. Bu sistemlerden en üst modeli Matrix Led farlardır. Bu far ile yol aydınlatması en üst seviyededir. Farlar ile arka lambalar simetrik bir görünüme sahiptir. Bu durum aracın dış görüntüsüne ayrı bir hava katmaktadır. İç mekanda dikişli spor koltuklar, deri direksiyon, ambiyans aydınlatma ve alüminyum görünümlü dekorlar bulunmaktadır. Kapı içi kol dayama ve gösterge paneli alcantara olmaktadır.

Koltuk Tasarımı

Audi Q3 en farklı yönü koltuk tasarımıdır. Üç şekilde ayarlanabilen koltuklar bulunmaktadır. özellikle uzun yollarda ekstra konfor sağlayan koltuklar oldukça kullanışlıdır. Ön yolcu koltuğunun altında eşya saklama bölmesi bulunmaktadır. Bagaj kapısı elektriklidir. Bu özellik sayesinde bagaj bölümüne çok rahat bir şekilde erişilmektedir. Arka koltuklar hem öne hem arkaya doğru 150 milimetre hareket edebilmektedir. Koltukların yatırılış şekli yedi aşamalıdır. Arka yolcular için bardak tutucular bulunmaktadır. arka koltukların katlanmasının en büyük avantajı bagaj hacminin bu şekilde artı göstermesidir. Özellikle uzun seyahatlere gidecek olanlar için bu oldukça önemli bir özelliktir. Audi Q3 iç mekanı, dış tasarımı ile son derece konforlu ve estetik bir otomobildir.

Donanım ve Modeller

q3.jpg

Q3

Formu Doldurun, Sizi Arayalım

TİCARİ İLETİŞİM VE TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ BİLGİLENDİRME

Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun gereğince, ticari elektronik ileti; telefon, çağrı merkezleri, faks, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri, ses ve görüntü içerikli iletileri, ifade eder. Ticari elektronik iletiler, alıcılara ancak önceden onayları alınmak kaydıyla gönderilebilir. Bu onay, yazılı olarak veya her türlü elektronik iletişim araçlarıyla alınabilir. Alıcılar diledikleri zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı reddedebilir. Bu kapsamda ticari elektronik ileti gönderimine dair onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı gönderide yer alan linke girerek her zaman reddedebilirsiniz.

TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ GÖNDERİMİNE DAİR AÇIK ONAY

Bu formun onaylanması ile 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik kapsamında AVEK OTOMOTİV SERVİS SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ (“AVEK”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, satış ve pazarlama, kutlama, temenni amacıyla, Şirketiniz veya şirketinizin dahil olduğu şirketler topluluğu şirketlerinin tarafıma eposta, SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, sosyal medya ve diğer online reklam ağları, otomatik arama, bilgisayar, telefon, faks, e-posta/mail, bluetooth-diğer kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile ticari elektronik iletiler ve diğer iletiler göndermesine, dilediğim zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı her zaman reddedebileceğime tereddüde yer vermeyecek şekilde bilgi sahibi olarak, aydınlatılmış açık rızam ile onay veriyorum. Yukarıdaki yer alan bilgilendirmeler kapsamında belirtilen izinleri/onayları veriyorsanız, bu hususlardaki kabul, rıza ve onayınızı belirtmek üzere şimdi lütfen “Elektronik İleti Gönderimi Hakkında Bilgilendirme ve Onay Formunu” okudum, onaylıyorum ibareleri yanındaki kutucuk/kutucukları işaretleyerek onayınızı elektronik olarak verebilirsiniz.