Audi Q7

Somut quattro® örneği. Audi Q7.

Audi Q7, iddialı bir fikrin ürünüdür: Asla gelişmeyi bırakma. Araç, kaslı olmakla birlikte adeta hafiflik yayar. İçeride en yüksek düzeyde konfor sunar. 3.0 TDI motor, beş kişilik bu güç merkezini 0'dan 100 km/s'e 6,3 saniye gibi etkileyici bir sürede ulaştırır.

Lüks SUV modellerinden bir tanesi Audi Q7 olmaktadır. Çok yönlü olan bu araç oldukça lükstür. Ortalama yakıt tüketimi 100 kilometre için 7,1 litre ile 6,6 litre arasında değişmektedir. Ortalama CO2 emisyonları ise 186 ile 174 g / km arasındadır. Bilgi, eğlence ve asistan sistemleri son teknoloji ile hazırlanmıştır. Dört tekerlekli çekiş ve akıllı süspansiyonu bulunmaktadır. Audi Q7’nin 3 jant seçeneği ve 3 cila tonu bulunmaktadır. Renklere göre farklı jantlar kullanılmıştır. Orca siyah renginde 21 inç alüminyum jantlar kullanılmıştır. Bu jantlar 10 kollu ve yıldız tasarımlıdır. Barrique kahverengi renginde ise 22 inç alüminyum jantlar kullanılmıştır. Bu jantların modeli ise 5 kollu ve trapez tasarımlıdır. Matador kırmızısında ise yine 22 inç alüminyum jant kullanılmıştır. Bu renkteki jant tasarımı da 5 kollu tasarıma sahiptir. Bilgi ve eğlence teknolojiler çağa ayak uydurmaktadır.

Audi Q7 Bilgi ve Eğlence

Audi sanal kokpit plus olarak bulunmaktadır. Ekranı 12,3 inç ve yüksek çözünürlüklüdür. Dijital gösterge olan bu ekranda araç hızı, devir sayısı ve benzeri birçok bilgilendirici ögeler görüntülenmektedir. İsteğe bağlı iki farklı ekran seçeneği daha bulunmaktadır. Bilgi ve eğlence paketleri en üst seviyededir. Orta konsolda iki renkli ekran bulunmaktadır. Buradan navigasyon, klima gibi özellikler de kontrol edilebilmektedir. İsteğe bağlı doğal dil etkileşimi de bulunmaktadır. trafik sıkışıklıkları hakkında bu ekranlardan bilgi almak mümkündür.

Motor

Dört tekerlek çekiş sistemi yüksek hızda iken bile en iyi sürüş deneyimi sunmaktadır. Ortalama yakıt tüketimi 100 kilometre için 7,1 ile 6,1 arasında değişmektedir. Ortalama CP2 emisyonu ise 186 – 174 g / km arasında olmaktadır. Motor seçenekleri iki seçeneklidir. Bunlardan bir tanesi 170 kW (231 hp), diğeri ise 210 kW (286 hp) V6 TDI olmaktadır. İki motor tipi de en iyi sürüşü sağlamak için yeterlidir. Ayrıca yakıt tüketiminin azalması için hibrid teknolojisi ile donatılmış bir modeldir.

Audi Q7 İç Donanım

Aracın panaromik cam tavanı bulunmaktadır. Bu tavan sayesinde aracın iç mekanı oldukça aydınlıktır. İsteğe bağlı çok renkli kontur ve ambiyans aydınlatma paketleri de bulunmaktadır. Aracın sportif olmasını isteyenler için S line spor paketi ve sportif kabin seçenekleri de bulunmaktadır. Bu paketler ile araç satın alındığında ön koltuklar spor olmakta, direksiyon simidi 3 kollu ve spor deri olmakta, ön kısmında da S amblemi içermektedir. İç mekanının daha güzel olmasını isteyenler için farklı döşeme seçenekleri de sunulmaktadır. S line paketinde iç mekan siyah ağırlıklı olurken, audi exclusive ile iç mekan açık krem rengi ağırlıklı olmaktadır. Yedi yolcunun seyahat edebilmesine imkan sunan Audi Q7, opsiyonel olarak 3. Sırada koltuk da sunmaktadır. ikinci ve üçüncü sıra koltuklar katlanabilir özelliktedir. Bu iki sıra koltuk katlandığında bagaj 2050 litreye kadar çıkmaktadır. Bagaj iki el doluyken ayak hareketi ile de açılabilmektedir. Sensörlü bagaj bölmesi açma özelliği bulunmaktadır. Özellikle geniş aileler için kullanımı çok konforlu olan bir otomobildir.

Audi Q7 Dış Tasarım

Etkileyici araçlardan bir tanesi olan Audi Q7, dış görünüm olarak da S line paketi ile daha sportif görünebilmektedir. 8 gövde rengi seçeneği sunmaktadır. Bunlardan en dikkat çekici olanları navarre mavi ve matador kırmızı olanlarıdır. S line dışında siyah optik paket seçeneği de bulunmaktadır. Aracın üst kısmına 400 litre yük koyulabilmektedir.

Audi Q7 Araç Boyutu

Aracın uzunluğu toplam 5063 milimetredir. İki tekerlek arası mesafe 2995 milimetre olurken, ön tekerlekten en ön kısma 977 milimetre, arka tekerlekten en arka kısma ise 1091 milimetre mesafe bulunmaktadır. Aracın tavan kısmı geriye gittikçe daralmaktadır. En ön kısmın tavanı 2571 milimetre iken en arka kısma yakın olan tavan 1086 milimetre genişliğindedir. Aracın en ön kısmının genişliği 1970 milimetre, en arka kısmının genişliği ise 2212 milimetredir. Bu rakama tekerleklerde dahildir. Tekerlekler dahil edilmediğinde aracın ön kısmı 1679 milimetre, arka kısmı ise 1690 milimetre olmaktadır. Oldukça büyük ve geniş olan Audi Q7, hem iç mekanı hem de dış tasarımı ile herkesi büyülemektedir. Geniş aileler konforlu yolculuklar için bu otomobili tercih etmektedir. Arka koltukların 3 sıraya çıkabilmesi ve gerektiğinde 2 sıranın da katlanabilir olması çok büyük bir avantajdır.

Donanım ve Modeller

q7.jpg

Q7

    Formu Doldurun, Sizi Arayalım

    TİCARİ İLETİŞİM VE TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ BİLGİLENDİRME

    Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun gereğince, ticari elektronik ileti; telefon, çağrı merkezleri, faks, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri, ses ve görüntü içerikli iletileri, ifade eder. Ticari elektronik iletiler, alıcılara ancak önceden onayları alınmak kaydıyla gönderilebilir. Bu onay, yazılı olarak veya her türlü elektronik iletişim araçlarıyla alınabilir. Alıcılar diledikleri zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı reddedebilir. Bu kapsamda ticari elektronik ileti gönderimine dair onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı gönderide yer alan linke girerek her zaman reddedebilirsiniz.

    TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ GÖNDERİMİNE DAİR AÇIK ONAY

    Bu formun onaylanması ile 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik kapsamında AVEK OTOMOTİV SERVİS SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ (“AVEK”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, satış ve pazarlama, kutlama, temenni amacıyla, Şirketiniz veya şirketinizin dahil olduğu şirketler topluluğu şirketlerinin tarafıma eposta, SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, sosyal medya ve diğer online reklam ağları, otomatik arama, bilgisayar, telefon, faks, e-posta/mail, bluetooth-diğer kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile ticari elektronik iletiler ve diğer iletiler göndermesine, dilediğim zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı her zaman reddedebileceğime tereddüde yer vermeyecek şekilde bilgi sahibi olarak, aydınlatılmış açık rızam ile onay veriyorum. Yukarıdaki yer alan bilgilendirmeler kapsamında belirtilen izinleri/onayları veriyorsanız, bu hususlardaki kabul, rıza ve onayınızı belirtmek üzere şimdi lütfen “Elektronik İleti Gönderimi Hakkında Bilgilendirme ve Onay Formunu” okudum, onaylıyorum ibareleri yanındaki kutucuk/kutucukları işaretleyerek onayınızı elektronik olarak verebilirsiniz.