Audi Q8

Q ailesinin yeni yüzü:
Audi Q8

Audi Q8, dört kapılı lüks bir coupé'nin zarafetini, büyük bir SUV'nin pratik çok yönlü kullanım özelliğiyle birleştirir. Zengin donanıma, kapsamlı bağlantı ağına sahip ve arazi görevi için yeterince dayanıklı olan bu araç hem iş yaşamı hem de boş zaman için güvenli bir refakatçidir. Orijinal Audi quattro'dan alınan özellikler ve yeni singleframe ile etkileyici tasarım. Cömert, şık iç mekân, dokunmatik işletim konsepti ve ileri teknoloji ürünü navigasyon: Audi Q8.

Dört kapılı lüks bir coupe olan Audi Q8, geniş ve ferah bir araçtır. Hem teknik özellikleri hem de donanımı ile göz doldurmaktadır. Teknolojik özellikler bakımından da yeni teknoloji ile donatılmı konforlu bir araçtır. Hem asistan sistemleri hem de bilgilendirme sistemleri ile sürücüye çok yardımcı olmakta ve işini kolaylaştırmaktadır. Sadece sürücü için değil yolcular için de konforlu bir seyahat için her türlü donanıma sahiptir. Audi Q8 modelinin yakıtı dizel, motoru 50 TDI quattro tiptronic olmaktadır. Teknik özellikleri ve donanımı ise şu şekildedir.

Motor Gücü

2967 cc3 silindire sahiptir. Azami motor gücü hp / dd cinsinden 210 (286) / 3500 – 4000 hp / dd arasındadır. Azami torku ise Nm / dd cinsinden 600 / 2250 – 3250 Nm / dd arasında değişmektedir.

Araç Ağırlığı

Aracın ağırlığı 2230 kilogramdır. Tavanının yük kapasitesi ise 100 / 140 kilogramdır. Römork ağırlığı 750 kilogram gelirken, %12 eğimde bu rakam 3500 kilogram gelmektedir. Bagaj yük kapasitesi 605 litre olan Auri Q8’in depo hacmi ise 85 litredir.

Yakıt Hakkında Bilgiler

Araç 0 kilometreden 100 kilometreye saatte 6,3 saniyede çıkmaktadır. Azami hızı ise saatte 245 kilometredir. Yakıt tipi Diesel schwefelfrei olan Audi Q8 şehir içinde 100 kilometre için 7,3 litre yakıt tüketmektedir. Bu rakam şehir dışında 100 kilometre için 6,6 litre olmaktadır. Ortalama yakıt tüketimi ise 100 kilometre için 6,9 litredir. CO2 emisyon hacmi 181 – 180 g / km olan Audi Q8’in emisyon sınıfı Euro 6d – TEMP – EVAP – ISC olmaktadır. Testten sonra bu rakamlar farklılık göstermektedir. WLTP testi 2019 yılında gerçekleştirilmiştir. Testten sonraki rakamlar 100 kilometre için 8,8 ile 8,5 litre arasında olmuştur. CO2 emisyonu ise 232 ile 223 g / km arasıdadır.

Jantlar

Audi Q8 jantları alüminyum alaşımlıdır. 5 kol W tasarımlıdır. Kontrast gri renkte olan jantların lastikleri ise 285 / 45 R21 113Y XL olmaktadır. Yedek lastiği bulunan lastik yer tasarrufludur. Araç içerisinde kilitli bijonlar ve gevşek biyon uyarı sistemi bulunmaktadır. kastik basınç sensörü plus, kriko ve alet çantası da araç içerisinde bulunmaktadır.

Farlar

Audi Q8 farları LED olmaktadır. Uzun far asistanı bulunmaktadır. ayrıca gündüz farları ve far yıkama sistemi de bulunmaktadır.

Dış Tasarım

Audi Q8’in tavan spoylerinde üçüncü spot lambaları bulunmaktadır. Yan aynalar gövde ile aynı renktedir. Tavan rayları alüminyumdur. Parlaklık paketi bulunan otomobilin tamponları ise kontrast renklidir.

Tavan ve Camları

Panoramik cam tavanı bulunan Audi Q8 içerisinde sürücü ve ön yolcu için güneşlik bulunmaktadır. Yan aynalar ısı yalıtımlıdır. Yan aynaların yanı sıra arka camlarda da ısı yalıtımı mevcuttur. Arka ve arka yan camlar karartmalıdır.

Koltuklar

Ön koltuklarda elektrikli bel desteği bulunmaktadır. Audi Q8’in aynı zamanda ön koltukları ısıtmalıdır ve kol dayamaları da bulunmaktadır. Ön koltukları hafızalıdır ve elektrik ile ayarlanabilmektedir. Arka koltuklar ise plus özelliklidir.

İç Tasarım

İç tavanı kumaş ile kaplı olan Audi Q8’in iç dekoru elmas gümüş grisidir. Dokunmatik uygulamaların yanı sıra dekorlar alüminyum kaplamalıdır. Kapı eşikleri de aynı şekilde alüminyum kaplamalıdır. Ön ve arka paspasları ile velürdür. Koltukları cricket deri döşemedir. Direksiyonu deridir. Aynı zamanda üç kollu olan direksiyon çok fonksiyonlu ve tiptroniv kumandalıdır. Direksiyon simidinin yükseklik ve derinlik ayarı bulunmaktadır. İç aydınlatma paketi kontur ve ambiyans seçeneklidir. Yan aynaları; elektrik ile ayarlanabilmekte, hafızalı, otomatik karartmalı, katlanabilir ve ısıtmalıdır. İç dikiz aynası ise hem otomatik karartma özelliğine sahiptir, hem de elektrokromdur. Bagaj kapağı elektrikli açılabilir ve kapanabilir. İmmobilizer özellik bulunmaktadır. Kapıları vakumlu olan Audi Q8, uzaktan kumandalı kilide sahiptir. Sigara kullananlar için çakmak ve küllük de bulunmaktadır.

Bilgi ve Eğlence Sistemleri

MMI radio plus bulunmaktadır. Sürücü bilgilendirme sistemi renklidir. Audi ses sistemi ve müzik arayüzü bulunmaktadır.

Asistan Hizmetler ve Güvenlik

Geri görüş kamerası bulunan Audi Q8, ön ve arka park mesafe sensörlerine sahiptir. Kamerası çok fonksiyonludur. Hız sabitleme sistemi ve elektromekanik park freni bulunmaktadır. Hız sınırlayıcısı, emniyet kemeri ikazı bulunmaktadır. Aynı zamanda tam boy hava yastıkları vardır.

Donanım ve Modeller

Q_8.png

Q8

Formu Doldurun, Sizi Arayalım

TİCARİ İLETİŞİM VE TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ BİLGİLENDİRME

Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun gereğince, ticari elektronik ileti; telefon, çağrı merkezleri, faks, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri, ses ve görüntü içerikli iletileri, ifade eder. Ticari elektronik iletiler, alıcılara ancak önceden onayları alınmak kaydıyla gönderilebilir. Bu onay, yazılı olarak veya her türlü elektronik iletişim araçlarıyla alınabilir. Alıcılar diledikleri zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı reddedebilir. Bu kapsamda ticari elektronik ileti gönderimine dair onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı gönderide yer alan linke girerek her zaman reddedebilirsiniz.

TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ GÖNDERİMİNE DAİR AÇIK ONAY

Bu formun onaylanması ile 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik kapsamında AVEK OTOMOTİV SERVİS SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ (“AVEK”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, satış ve pazarlama, kutlama, temenni amacıyla, Şirketiniz veya şirketinizin dahil olduğu şirketler topluluğu şirketlerinin tarafıma eposta, SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, sosyal medya ve diğer online reklam ağları, otomatik arama, bilgisayar, telefon, faks, e-posta/mail, bluetooth-diğer kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile ticari elektronik iletiler ve diğer iletiler göndermesine, dilediğim zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı her zaman reddedebileceğime tereddüde yer vermeyecek şekilde bilgi sahibi olarak, aydınlatılmış açık rızam ile onay veriyorum. Yukarıdaki yer alan bilgilendirmeler kapsamında belirtilen izinleri/onayları veriyorsanız, bu hususlardaki kabul, rıza ve onayınızı belirtmek üzere şimdi lütfen “Elektronik İleti Gönderimi Hakkında Bilgilendirme ve Onay Formunu” okudum, onaylıyorum ibareleri yanındaki kutucuk/kutucukları işaretleyerek onayınızı elektronik olarak verebilirsiniz.