Audi R8

Yarış pistinde doğdu. Yol için üretildi. 

Audi R8 Coupé, standartları belirliyor: 610 hp güç çıkışı, 330 km/s'lik azami hız, 3,2 saniyelik 0-100 km/s hızlanma zamanı ile serinin en üst versiyonu, yani Audi R8 V10 plus etkileyici bir performans sunuyor ve bu performans, daha da bilenen tasarımla ayrıca vurgulanıyor. Audi R8 Coupé'nin genlerinde motor sporları olduğuna hiç şüphe yok.

Ergonomik olarak sağlam, güvenilir ve iyi inşa edilmiş bir Audi’ye binmek istiyorsanız Audi R8 seçeneği tam size göre...

Spor otomobillerin en güzellerinden bir tanesi olan Audi R8, yüksek performansı ile otomobil severleri kendine hayran bıraktırmaktadır. Modifiye edilen süspansiyon sistemi ile büyüleyen bu araç, dinamik yol tutuşu sayesinde çok iyi bir sürüş deneyimi sunmaktadır.

Sürüş Performansı Hakkında

Audi R8, kuru, ıslak ve kar modu ile üç farklı programda çalışmaktadır. Denge kontrolü son derece gelişmiştir. Saatte 100 kilometre hızdan 62,1 milde yaklaşık 1,5 metre önceden frenleme sağlamaktadır. Saatte 100 kilometre hızdan 124,3 mil / sa için ise 5 metreye kadar önceden frenleme sistemi çalışmaktadır. Dış koşullara bağlı olarak bu mesafe değişmektedir. Janlarının 19 inç olması, haşhaş bir yol tutuşu sağlamaktadır. Yazlık ve spor lastikleri bulunmaktadır. bu lastikler 5 kollu ve V şeklindedir. 20 inçlik jant opsiyonu da bulunmaktadır. Bu jantlar alüminyum yapılıdır.

Araç Ağırlığı

Audi R8’in ağırlığı oldukça hafiftir. Ön aksta dengeleyici bulunmaktadır. Bu durum ağırlığı 2 kilogram kadar daha da azaltmaktadır.

Dış Tasarımı

Audi R8 görsel olarak harika bir görünüme sahiptir. Keskin hatlarının olması görünümü mükemmelleştirmektedir. Kaput kısmında düz yatıklar vardır. Havalandırma ızgaraları çok farklı bir görünüm yaratmaktadır. Hava menfezi ızgarası ve singleframe iki seçeneklidir.

Aydınlatma Teknolojisi

LED farları ile mükemmel bir aydınlatma sağlamaktadır. Ön ikaz lambası da bulunmaktadır. uzun farlar için lazer spot yapılabilmektedir. Bu sürücünün görüş mesafesini arttırmaktadır. Akıllı kamera sensörü bulunmaktadır. Akıllı kamera sensörü diğer taşıtları algılamakta ve ona göre far şiddetleri konusunda otomatik ayar yapmaktadır.

İç Tasarımı

Audi R8, iç mekanı sportif ve konforludur. Kaya grisi ve pastel gümüş renkler iç tasarımda kullanılmaktadır. Çelik gri, palino kahverengi dikişler ve ütopya mavisi dikişler seçenekleri bulunmaktadır.

Bilgi ve Eğlence Sistemi

Sürücüye odaklı olan bilgi ve eğlence sistemi bulunmaktadır. içerisinde motor sesi, sürüş dinamikleri, motor çalıştırma, sürüş dinamikleri, vites değiştirme komutları ayarları bulunmakta ve bu ayarlar deri direksiyon dimit ile gerçekleşmektedir. Sanal koktipin bulunması sürücü için büyük bir avantajdır. Ekran 12,3 inç boyutundadır. Metin ve grafikler ile bilgileri göstermektedir. Sürücü hangi ayarda görünüm ile rahat ediyorsa o ayar seçebilir. Tork, yağ sıcaklığı, lastik sıcaklığı, g kuvvetleri, güç gibi bilgiler de görüntülenebilmektedir. MMI touvh özelliği olan navigasyon sistemi bulunmaktadır. Direksiyon simidi ve orta konsolda bulunan kumanda ile çalıştırılmaktadır. Ios ve android cep telefonlarına indirilen uygulamalarla da buraya bağlanma imkanı bulunmaktadır. ses sistemi ise son derece kuvvetli olup, 550 wattlık amplifikatör ve 13 hoparlöre sahiptir. Karanlık olduğunda LED aydınlatmalar devreye girmektedir. Hoparlörler spor koltuklara ve pilot koltuklarına entegre edilmiş olup, baş kısımlarında yer almaktadır.

Araç Özellikleri

Audi R8 iki kapılı bir modeldir. Yakıt tüketimi 100 kilometre için ortalama 13,1 litre kadardır. Bu rakam şehir içinde 100 kilometre için 20,0 litreye kadar çıkmaktadır. Şehir dışı yakıt tüketimi ise 100 kilometre için 9 litredir. Yakıt tipi benzindir. 297 g / km CO2 emisyona sahiptir. Emisyon tipi ise Euro – Vıd – TEMP – EVAP olmaktadır. Maksimum saatte 331 kilometreye kadar çıkmaktadır. 0 kilometreden 100 kilometreye saate 3,1 saniyede çıkmaktadır. Motor gücü 620 bg, 580 Nm olmaktadır. Motorun boyutu 5,2 litre kadardır. 4 * 4 çekiş gücüne sahiptir. Aracın net ağırlığı 1565 kilogram gelmektedir. Brüt ağırlık ise 1915 kilogramdır. Aracın bagaj hacmi 112 litredir. 7 vitese sahip olan aracın otomatik şansımanı S tronic bulunmaktadır. Üstü açılabilen Audi R8 spor araba sevenler için en güzel seçeneklerden bir tanesidir. hem iç tasarımı hem de dış tasarımı ile görenleri adeta büyülemektedir. Teknik yönden son teknoloji ile donatılmış olmasının yanı sıra tasarımındaki estetik dokunuşlar da araca ayrı bir hava katmaktadır. İki kapılı model arayanlar ve spor araçtan en yüksek performansı bekleyen otomobil sevenler için en mantıklı seçimlerden bir tanesi olan Audi R8, yenilikçi tasarımı ile bu yılın en gözde arabalarından biri olmuştur. Yarış otomobili konseptinde tasarlanan bu araç, yarış arabası tutkunu olanlar için çok önemli bir yere sahiptir. Alçak görünümü, hafifliği ve zarifliği ile hem üstü açık hem de kapalı haliyle her göreni kendine hayran bırakmaktadır.

Donanım ve Modeller

r8.png

R8

Formu Doldurun, Sizi Arayalım

TİCARİ İLETİŞİM VE TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ BİLGİLENDİRME

Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun gereğince, ticari elektronik ileti; telefon, çağrı merkezleri, faks, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri, ses ve görüntü içerikli iletileri, ifade eder. Ticari elektronik iletiler, alıcılara ancak önceden onayları alınmak kaydıyla gönderilebilir. Bu onay, yazılı olarak veya her türlü elektronik iletişim araçlarıyla alınabilir. Alıcılar diledikleri zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı reddedebilir. Bu kapsamda ticari elektronik ileti gönderimine dair onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı gönderide yer alan linke girerek her zaman reddedebilirsiniz.

TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ GÖNDERİMİNE DAİR AÇIK ONAY

Bu formun onaylanması ile 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik kapsamında AVEK OTOMOTİV SERVİS SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ (“AVEK”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, satış ve pazarlama, kutlama, temenni amacıyla, Şirketiniz veya şirketinizin dahil olduğu şirketler topluluğu şirketlerinin tarafıma eposta, SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, sosyal medya ve diğer online reklam ağları, otomatik arama, bilgisayar, telefon, faks, e-posta/mail, bluetooth-diğer kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile ticari elektronik iletiler ve diğer iletiler göndermesine, dilediğim zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı her zaman reddedebileceğime tereddüde yer vermeyecek şekilde bilgi sahibi olarak, aydınlatılmış açık rızam ile onay veriyorum. Yukarıdaki yer alan bilgilendirmeler kapsamında belirtilen izinleri/onayları veriyorsanız, bu hususlardaki kabul, rıza ve onayınızı belirtmek üzere şimdi lütfen “Elektronik İleti Gönderimi Hakkında Bilgilendirme ve Onay Formunu” okudum, onaylıyorum ibareleri yanındaki kutucuk/kutucukları işaretleyerek onayınızı elektronik olarak verebilirsiniz.