Audi TT

Bir ikon geri dönüyor. Audi TT Coupé.

Daha da sportif, daha az tavizkâr. Üçüncü nesil Audi TT Coupé. Hem tasarımı hem de sürüş deneyimi açısından kusursuz ve büyüleyici. Örneğin quattro® sürekli dört tekerlekten çekiş ile birlikte tahrik kuvveti arka ağırlıklı olmakla beraber, akslara değişken şekilde dağıtılır. Veya tam dijital Audi sanal kokpit: Müşterinin isteğine göre, ister klasik göstergeler üzerinden, ister tam ekranlı görüntüler ile bilgileri sunar. Audi Matrix LED farlar fark edilir şekilde daha parlak bir etki yaratır. Trafik durumuna uyarlanan ve diğer araçları karartan tek tek, ışık yayan diyotlardan meydana gelir. Audi TT Coupé, çağımızın en ilerici spor otomobilidir.

Audi TT spor bir model olup, iki kapalı araç serisidir. Birden fazla modeli bulunmaktadır. model özellikleri farklı olması sebebiyle farklı farklı incelemek daha doğru olacaktır. Geniş bir araç olmaması sebebiyle genel olarak spor araba sevenler tarafından tercih edilmektedir. Fakat sıradan spor arabaların aksine bu aracın 4 kişilik oturma yeri bulunmaktadır. Nu nedenle günlük yaşamda da kullanılabilir.

Audi TT Roadster

Spor bir araç olan Audi TT, 2 kapılı ve 4 koltukludur. 2.5 TFSI (400 Hp) quattro S tronic motora sahiptir.

Yakıt Tüketimi

Şehir içi yakıt tüketimi 100 kilometre için 10,6 litredir. Şehir dışı yakıt tüketimi ise 100 kilometre için 6,6 litre ile 6,5 litre arasında değişmektedir. Ortalama yakıt tüketimi is 8.0 ile 8.1 litre arasındadır. Yakıt tipi benzin olan Audi TT Roadster marka aracın, 0 kilometreden 100 kilometreye saatte çıkış hızı 3.9 saniye olmaktadır. Saatte maksimum hızı 250 kilometreye kadar çıkmaktadır. Emisyon standartı Euro VId – TEMP – EVAP olmaktadır. Motor gücü 400 bg, 5850 – 700 dev / dak ve torku da 480 Nm 1700 – 5850 dev / dak olmaktadır. Motor hacmi 2480 santimetre küptür. 5 adet silindiri bulunmaktadır. silindirinin çapı 82,5 milimetredir. Silindir içinin vuruş rakamı ise 92,8 milimetre olmaktadır. Silindir başına düşen walf 4’tür. Yakıt sistemi direkt enjeksiyon olan aracın türbini ise turbo kompresördür. Motor yağının kapasitesi 7,1 litredir. Soğutma sıvısı ise 9,1 litre olmaktadır.

Ağırlıklar

Audi TT Roadster ağırlığı 1540 kilogramdır. Maksimum ağırlığı ise 1885 kilogram olmaztadır. Bagaj hacmi 280 litre olan aracın yakıt deposunun hacmi ise 55 litredir. Tavan yükü 75 kilogram kadardır.

Boyutları

Audi TT Roadster uzunluğu 4201 milimetredir. Genişliği ise, 1832 milimetredir. Genişliğe aynalar dahil edildiğinde genişlik 1966 milimetre olmaktadır. Aracın yüksekliği 1346 milimetre, dingil mesafesi 2505 milimetre, ön tekerlek izi 1564 milimetre, arka tekerlek izi 1546 milimere, ön çıkıntı 893 milimetre, arka çıkıntı 803 milimetredir.

Donanım

Audi TT Roadster çekiş gücü 4*4’tür. 7 S tronic vitese sahiptir. Bağımsız tip ön süspansiyonu bulunmaktadır. çok noktalı bağımsız arka süspansiyonu bulunmaktadır. Ön frenlerde hava doğutmalı diskler yer almaktadır. ABS mevcuttur. Elektrik direksiyonu bulunmaktadır. lastik boyutları 245 / 35 R 19 93 Y XL olurken jant boyutu ise 9J * 19 olmaktadır.

Audi TT Coupe

Spor bir araç olan Audi TT, 2 kapılı ve 2 + 2 koltukludur. 2.0 TFSI (200) motora sahiptir.

Yakıt Tüketimi

Şehir içi yakıt tüketimi 100 kilometre için 10,7 litredir. Şehir dışı yakıt tüketimi ise 100 kilometre için 6,0 litredir. Ortalama yakıt tüketimi is 7.7 litre olmaktadır. Yakıt tipi benzin olan Audi TT Coupe marka aracın, 0 kilometreden 100 kilometreye saatte çıkış hızı 6.6 saniye olmaktadır. Saatte maksimum hızı 240 kilometreye kadar çıkmaktadır. Emisyon standartı Euro IV olmaktadır. Motor gücü 200 bg, 5100 – 6000 dev / dak ve torku da 280 Nm 1200 – 5000 dev / dak olmaktadır. Motor hacmi 1984 santimetre küptür. 4 adet silindiri bulunmaktadır. silindirinin çapı 82,5 milimetredir. Silindir içinin vuruş rakamı ise 92,8 milimetre olmaktadır. Silindir başına düşen walf 4’tür. Yakıt sistemi direkt enjeksiyon olan aracın türbini ise turbo kompresör / intercooler olmaktadır. Motor yağının kapasitesi 4,6 litredir. Soğutma sıvısı ise 9,0 litre olmaktadır.

Ağırlıklar

Audi TT Coupe ağırlığı 1260 kilogramdır. Maksimum ağırlığı ise 1660 kilogram olmaztadır. Bagaj hacmi 290 litre olan aracın bagaj hacmi artabilmekte ve en fazla 700 litreye ulaşabilmektedir. Yakıt deposunun hacmi ise 55 litredir.

Boyutları

Audi TT Coupe uzunluğu 4178 milimetredir. Genişliği ise, 1842 milimetredir. Yüksekliği 1352 milimetre, dingil mesafesi 2468 milimetre, ön tekerlek izi 1572 milimetre, arka tekerlek izi 1552 milimetredir.

Donanım

Audi TT Coupe önden çekişlidir. 6 vitesi vardır ve manuel’dir.. Bağımsız, mcpherson dengeleyici yay tip ön süspansiyonu bulunmaktadır. Çok noktalı bağımsız arka süspansiyonu bulunmaktadır. Ön frenlerde hava soğutmalı diskler yer almaktadır. ABS mevcuttur. Lastik boyutları 225 / 55 R 16 olurken jant boyutu ise 7.5J * 16 olmaktadır.

Donanım ve Modeller

tt_coupe.jpg

TT Coupé

tt_s_coupe.jpg

TTS Coupé

Formu Doldurun, Sizi Arayalım

TİCARİ İLETİŞİM VE TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ BİLGİLENDİRME

Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun gereğince, ticari elektronik ileti; telefon, çağrı merkezleri, faks, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri, ses ve görüntü içerikli iletileri, ifade eder. Ticari elektronik iletiler, alıcılara ancak önceden onayları alınmak kaydıyla gönderilebilir. Bu onay, yazılı olarak veya her türlü elektronik iletişim araçlarıyla alınabilir. Alıcılar diledikleri zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı reddedebilir. Bu kapsamda ticari elektronik ileti gönderimine dair onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı gönderide yer alan linke girerek her zaman reddedebilirsiniz.

TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ GÖNDERİMİNE DAİR AÇIK ONAY

Bu formun onaylanması ile 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik kapsamında AVEK OTOMOTİV SERVİS SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ (“AVEK”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, satış ve pazarlama, kutlama, temenni amacıyla, Şirketiniz veya şirketinizin dahil olduğu şirketler topluluğu şirketlerinin tarafıma eposta, SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, sosyal medya ve diğer online reklam ağları, otomatik arama, bilgisayar, telefon, faks, e-posta/mail, bluetooth-diğer kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile ticari elektronik iletiler ve diğer iletiler göndermesine, dilediğim zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı her zaman reddedebileceğime tereddüde yer vermeyecek şekilde bilgi sahibi olarak, aydınlatılmış açık rızam ile onay veriyorum. Yukarıdaki yer alan bilgilendirmeler kapsamında belirtilen izinleri/onayları veriyorsanız, bu hususlardaki kabul, rıza ve onayınızı belirtmek üzere şimdi lütfen “Elektronik İleti Gönderimi Hakkında Bilgilendirme ve Onay Formunu” okudum, onaylıyorum ibareleri yanındaki kutucuk/kutucukları işaretleyerek onayınızı elektronik olarak verebilirsiniz.