SEAT Leon ST

Mükemmelleştirilen tasarım çizgileriyle SEAT Leon ST, aramakta olduğunuz geniş alanı size fazlasıyla sunar. Aracın daha uzun gövdesi artırılan iç konforun ve ferahlığın müjdecisidir. Ebeveyn olmayı çocuk oyuncağı yapan, bir otomobilden beklediğiniz her şey...

Seat Leon Cupra ile Kusursuz Deneyim

SEAT Leon Cupra, benzer bir fiyata diğer rakiplerine göre daha fazla güç sunan en yüksek performanslı sıcak hatchbacklerden biridir.

Hatchback'in göze çarpan formülünü alın ve denkleme büyük bir  salon arabası botu ekleyin ve SEAT Leon ST Cupra 300'e sahip olursunuz.

Seat Leon Cupra hatchback gibi ST versiyonu da sadece DSG otomatik vites kutusuyla birlikte geliyor, ancak hatchback'in aksine dört tekerlekten çekişli olarak da gelebiliyor.

İyi haber şu ki, ST Cupra 300'ün ekstra uzunluğu ve alanı, hatchback'le karşılaştırıldığında nasıl sürdüğünü veya nasıl idare ettiğini etkilemedi. En büyük sorunumuz, hatchback gibi, ST Cupra'nın iç tasarımının böylesine heyecan verici ve yüksek performanslı bir model için biraz sıkıcı ve sıradan görünmesi.

SEAT Leon Cupra serisi, 2018'de şu anda Türkiye’de  yapılan anketlerde yer alan 75 otomobilden 47.inci en çok tercih edilen otomobillerden biri oldu.

MPG, BAKIM maliyetleri ve CO2

SEAT Leon Cupra 300 ekstra ağırlığı 42.2mpg'a karşılık 40.4mpg olan hatchback'ten çok daha az ekonomik olduğu anlamına gelir. CO2 emisyonları da biraz daha yüksektir (161g / km'ye göre 161), Dört tekerlekten çekişli, 4Drive denilen versiyonlarda, ekonomi 39.2mpg'ye kayıyor ve emisyonlar 164g / km'ye yükseliyor.

Leon ST Cupra'nın garanti kapsamı makul bir üç yıl veya 60.000 mildir. SEAT, tüm modellerinde sabit fiyatlı servis sunmaktadır.

Motorlar, Sürüş ve Performans

SEAT Leon Cupra, hatchback versiyonu kadar hızlı ve heyecan verici. Aileye uyum sağlamak için biraz daha fazla alana ihtiyaç duyan hot-hatchback hayranları için iyi haber, SEAT Leon ST Cupra'nın, Leon Cupra hatchback kardeş modeliyle sürüşü kadar hızlı ve heyecan verici olmasıdır.

Daha düşük hızlarda, motor ve DSG şanzıman kombinasyonu sorunsuz çalışır ve küreye basarken değişikliklere basıldığında hızlı ve kesindir. DSG şanzıman ayrıca dinlenmeden patlayıcı güç iletimi sağlayan fırlatma kontrol işleviyle birlikte gelir. Arazi, 155mph azami hızla, kapakla aynı 296bhp motora sahip. Dört tekerlekten çekişli DSG 4Drive modeli, 0-62mph süresi olan 4,9 saniyelik Cupra serisinin en hızlısı. ST, üç farklı sürüş modu sunar - Normal, Spor ve Cupra - aracın ruh halinize veya üzerinde sürdüğünüz yol türüne göre nasıl davranacağını ayarlayabilmenizi sağlar. Normal şehir içi sürüş ve otoyol gezintileri için ideal olan Sport, virajlı yollara uygundur, Cupra ise en 'sert' ayardır ve size en sert süspansiyonu, keskin direksiyonu ve mümkün olan en güçlü ivmeyi verir. Sınırlı sayıdaki Carbon Edition daha hızlı değil, ancak Brembo frenler sayesinde daha hızlı hız veriyor.

İç Dizayn ve Konfor

SEAT Leon'un hoş bir iç mekanı var, ancak sıcak ST modellerin daha canlı olabilir En yüksek konforu arıyorsanız, Leon Cupra gibi bir performans arabası almazsınız - ama daha rahatlatıcı bir sürüş istediğinizde, aracı Normal ayarlara sokabileceğinizi bilmek güzeldir. Zorlu yollar ve hızlı çarpmalar üzerine normal Leon ST mülkü kadar rahat olacaksınız.

Bu gösterge panosu normal Leon ST’de kullanılanlara çok benziyor. Kullanılan tüm malzemeler çok yüksek kalitededir, düzen açık ve mantıklıdır ve gösterge panelinde yukarı doğru monte edilmiş mükemmel bir navigasyon ekranı vardır. Hem sürücü hem de ön koltukta oturan yolcu, destekleyici, figürleri kucaklayan spor koltukların keyfini çıkarır. Dijital kokpit aramaları, tam ekranlı bir harita da dahil olmak üzere farklı görüntülere izin veren mükemmel işlevsellik sunar, ancak grafikler Audi ve Volkswagen sürümlerinden daha düşük kalitelidir. Yine de mutlaka Seat Leon da denenmesi gereken otomobillerden biridir.

Donanım ve Modeller

leon_ST_STYLE.png

Style

 • 16" Alüminyum Alaşımlı Jantlar

 • Gövde Rengi Kapı Kolları/ Gövde Rengi Yan Aynalar ( LED Sinyal Lambaları)

 • Elektrikli / Isıtmalı / Katlanabilir Yan Aynalar

 • Krom Kaplı Ön Izgara

 • Dönüşe Duyarlı Ön Sis Farları

 • LED Gündüz Sürüş Farı

 • Çift Bölgeli Otomatik Klima

 • Arka Orta Havalandırma Kanalı

 • Yükseklik ve Derinlik Ayarlı Elektromekanik Direksiyon

 • Yol Bilgisayarı

 • Hız Sabitleme Sistemi (Cruise Control)

 • Deri Vites Topuzu ve El Freni

 • Ön / Arka Kol Dayama

 • Elektrikli Ön / Arka Camlar

 • ABS (Anti Blokaj Fren Sistemi) / ASR (Elektronik Patinaj Önleme Sistemi )

 • ESC ( Elektronik Stabilite Kontrolü) / Lastik Basınç Uyarısı / Auto Hold ( Yokuş Kalkış Destek Sistemi)

 • MSR (Elektronik Motor Çekiş Kontrolü)

 • DSR (Dinamik Direksiyon Önerisi )

 • XDS (Elektronik Dinamik Diferansiyel Kilidi)

  Formu Doldurun, Sizi Arayalım

  TİCARİ İLETİŞİM VE TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ BİLGİLENDİRME

  Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun gereğince, ticari elektronik ileti; telefon, çağrı merkezleri, faks, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri, ses ve görüntü içerikli iletileri, ifade eder. Ticari elektronik iletiler, alıcılara ancak önceden onayları alınmak kaydıyla gönderilebilir. Bu onay, yazılı olarak veya her türlü elektronik iletişim araçlarıyla alınabilir. Alıcılar diledikleri zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı reddedebilir. Bu kapsamda ticari elektronik ileti gönderimine dair onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı gönderide yer alan linke girerek her zaman reddedebilirsiniz.

  TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ GÖNDERİMİNE DAİR AÇIK ONAY

  Bu formun onaylanması ile 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik kapsamında AVEK OTOMOTİV SERVİS SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ (“AVEK”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, satış ve pazarlama, kutlama, temenni amacıyla, Şirketiniz veya şirketinizin dahil olduğu şirketler topluluğu şirketlerinin tarafıma eposta, SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, sosyal medya ve diğer online reklam ağları, otomatik arama, bilgisayar, telefon, faks, e-posta/mail, bluetooth-diğer kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile ticari elektronik iletiler ve diğer iletiler göndermesine, dilediğim zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı her zaman reddedebileceğime tereddüde yer vermeyecek şekilde bilgi sahibi olarak, aydınlatılmış açık rızam ile onay veriyorum. Yukarıdaki yer alan bilgilendirmeler kapsamında belirtilen izinleri/onayları veriyorsanız, bu hususlardaki kabul, rıza ve onayınızı belirtmek üzere şimdi lütfen “Elektronik İleti Gönderimi Hakkında Bilgilendirme ve Onay Formunu” okudum, onaylıyorum ibareleri yanındaki kutucuk/kutucukları işaretleyerek onayınızı elektronik olarak verebilirsiniz.