Volkswagen Tiguan

Yeni Tiguan, mümkün olanın ötesinde.

 Avrupa’nın en çok satılan SUV’u ve Volkswagen’in son yıllarda dünya çapındaki en popüler modeli olan Tiguan, güçlü tasarım dokunuşları ve en güncel otomotiv teknolojileri kullanılarak baştan sona yenilendi! Üstün Alman mühendisliğinin bir sonucu olan kusursuz sürüş özellikleri ve tartışılmaz Volkswagen sağlamlığıyla Tiguan, şimdi her zamankinden daha konforlu ve daha sezgisel.

 

Göz kamaştırmayan, göz alıcı bir teknoloji.

 IQ. LIGHT – LED Matrix farlar, aktif sürüş güvenliğini en üst düzeyde desteklerken Tiguan'ın tüm ihtişamıyla parlamasına da katkı sağlar.

Sistem, her bir far grubunda yer alan çok sayıda LED modülü bağımsız olarak açıp kapatabilir. Bu sayede, farklı hız, hava ve yol koşulları altında en optimum aydınlatma otomatik olarak sağlanır.Üstelik Dinamik Uzun Far Asistanı "Dynamic Light Assist" ile birleştiğinde bu farlar, uzun hüzmeli farlar ile ilerlerken merkezi kamera sistemi tarafından tespit edilen trafikteki diğer araçların sürücülerinin gözlerini kamaştırmamak için de bu LED modüllerini ayrı ayrı kapatıp açabilir.

Sınırsız gökyüzü, sınırsız heyecan.

Yeni Tiguan’ın devasa Panoramik Açılır Cam Tavanının ön kısımda bulunan cam yüzey elektrikli olarak açılabilir veya yukarıya doğru kaldırılarak havalandırma pozisyonunda ayarlanabilir. 

Karartılmış ve UV filtreli bu cam, parlak güneş ışınlarını engellemekte yetersiz kalırsa da endişelenmeyin… Yine elektrikli olarak açılıp kapanabilen gölgelik ile istediğiniz kadar büyük bir gölge sizin.

 

R-Line’ın dinamizmi, siyahın şıklığı.

Tiguan R-Line’ın özel “Black Style” paketi, Tiguan'ın sportif özelliklerini pekiştiren etkileyici detaylara sahiptir.

   Parlak siyah çıtalı, “R-Line” logolu radyatör ızgarası.

   Parlak siyah yan aynalar.

   %90 oranında karartılmış arka ve arka yan camlar.

   Parlak siyah yan cam çerçeveleri, kapı ve arka tampon altı dekoratif çıtalar.

   19” "Valencia Black” alüminyum alaşımlı jantlar.

 

Sezgilerinizle kontrol edin. 

Dış tasarımı gibi iç mekanı da tamamen güncellenen yeni Tiguan, sürücüsüne yenilikçi ve çığır açan özelliklerle donatılmış, yakınlaşma sensörü ve “Touch Slider” gibi sezgisel kumanda yöntemlerini destekleyen yepyeni bir dijital kokpit sunar.

26 cm (10,25”) genişliğindeki, yüksek çözünürlüklü Dijital Gösterge Paneli “Active Info Display”, sürüş ile ilgili önemli bilgileri direkt olarak sürücünün görüş alanına yansıtır. Merkezi bilgi ve eğlence sistemi ekranı gibi dokunmatik yüzeylere sahip, fiziksel tuş barındırmayan çok fonksiyonlu deri direksiyonun yanı sıra, 3 Bölgeli Dokunmatik Klima “Climatronic” sisteminin de kumandaları tamamen yeni, tamamen sezgisel!

          26 cm (10,25”) Dijital Gösterge Paneli “Active Info Display”

          3 Bölgeli Dokunmatik Klima “Climatronic”

          Çok fonksiyonlu dokunmatik deri direksiyon.

Ses, hiç bu kadar iyi duyulmadı. 

Tiguan'da bulunan "Harman Kardon" Ses Sistemi, aracın iç mekan akustiğine uygun olarak en doğru tınıları yolcularla buluşturmak için özel olarak tasarlanmıştır.

"Harman Kardon" Ses Sistemi, sahip olduğu yüksek kapasiteli ve 480 Watt'lık dijital amfi, sofistike tiz hoparlörleri (tweeter) ile derin bas hoparlörlerinden (woofer) oluşan 10 adet hoparlör ve diğer bileşenlerle Tiguan'ın iç mekanını adeta bir konser salonuna dönüştürür.

          Toplam 10 hoparlör.

          480 Watt’lık ses çıkışı.

Tek dokunuşla doğru iklimlendirme. 

Sezgisel kontrollerle zenginleştirilmiş 3 Bölgeli Dokunmatik Klima "Climatronik", sürücü ve yolcuların konforlu bir şekilde yolculuk etmesine olanak sağlar.

“Touch Slider” dokunmatik kontrollerle sürücü, ön yolcu ve arka yolcu bölümlerinin sıcaklıkları birbirinden bağımsız olarak kolayca ayarlanabilir. Üstelik sistemin sahip olduğu teknoloji bundan daha fazlasını da yapar; sürüş hızınız ne kadar düşükse klima o kadar sessiz çalışır. Ön cam silecekleri çalıştırıldığında veya araç geri vitese geçtiğinde sistem otomatik olarak iç hava sirkülasyon moduna geçer ve tüm istenmeyen kokuları iç mekandan uzak tutar.

 

Esnek, verimli ve güçlü. 

Tiguan’ın TSI motorları güçlü olduğu kadar ekonomik de. Bu nedenle otomobil kullanmayı seven; fakat yakıt tüketimini düşük tutmak isteyenler için Tiguan TSI, mükemmel bir seçenek.

Turboşarjlı Kademeli Enjeksiyon "TSI" teknolojisi, turbo boşluğuna sahip olmayan, en alt devirlerde dahi devreye girebilen hafif ve etkin bir egzoz turboşarjı ile Volkswagen'in geçmiş FSI motorlarından gelen direkt benzin enjeksiyon sistemini birleştirir. Bu sayede çok daha küçük motor hacimlerinden, çok daha fazla beygir gücü (PS) ve çekiş gücü (Tork) elde edilir.

Defalarca Uluslararası Yılın Motoru "Engine of the Year" ödülü kazanan Volkswagen'in efsanevi TSI motorlarını denemeden, yüksek performansı, düşük tüketimle birleştiren gerçek bir modern benzinli motorla karşılaşmamışsınız demektir.

 

Kapatın ve yakıttan tasarruf edin. 

Azı karar, çoğu zarar. Kulağa garip gelebilir ancak bu, Aktif Silindir Yönetimi "ACT" için tam olarak doğru bir yaklaşım. 

Aktif Silindir Yönetimi "ACT", yolculuğunuz sırasında nispeten düşük bir motor gücüne ihtiyacınız olduğunda, sahip olduğu dört silindirden ikisini devreden çıkararak ultra düşük bir tüketim moduna geçer. Merak edilen soru; “ihtiyaç halinde” ne olacağıdır... Cevap; ortalama 11 ms içinde ilgili silindirler sarsıntısız ve hissedilmeden devreye girer şeklinde olacaktır. Bu sayede ortalama %16 daha az yakıt sarfiyatı elde edilebilmektedir. 

Tüm bu olan biteni bir değil iki yerden takip edebilirsiniz: Yeni Tiguan'ın Dijital Gösterge Paneli veya yol bilgisayarı ekranından ve daha da iyisi giderek düşen yakıt giderlerinden.

 

4MOTION® 4 tekerlekten çekiş sistemi ile güvenle ilerleyin. 

Endişelenmenize gerek yok! Islak, buzlu ve engebeli zeminlerde de çekişiniz yerinde! 

Volkswagen'in gelişmiş 4MOTION® 4 tekerlekten çekiş sistemi, sahip olduğu akıllı Haldex® kavrama sistemi sayesinde motor gücünün tüm tekerleklere gerektiği kadar (en optimum şekilde) dağıtılmasını sağlar. Böylece tekerleklerin patinaja düşmesi ya da kilitlenmesi önlenir.

Yeni Tiguan'da bu sisteme Elektronik Sürüş Profili Seçimi "4MOTION® Active Control" da dahildir. Bu sayede 4 tekerlekten çekişe ihtiyacınız olan durumlarda, motor gücünü ve aktarma karakteristiğini zemin şartlarına adapte edebilir ve çok daha da yüksek bir yol tutuş performansı elde edebilirsiniz.

 

Otomatik ve güvenli takip mesafesi. 

Adaptif Hız Sabitleyici "ACC", önceden ayarladığınız hız limitini geçmenizi önler¹ ve önünüzde seyreden araçla aranızdaki mesafeyi korumanızı sağlar². Böylece uzun yolculuklarda sürücünün üzerine binen yük azalır, güvenlik ve konfor azami düzeyde artar. Bu sistem sayesinde ayrıca, dur-kalk trafikte ilerlerken Tiguan tamamen otomatik olarak fren yapıp öndeki aracın arkasında durur ve bu araç ilerlemeye başladığında yine otomatik olarak yeniden hareket etmeye başlar (Çift Kavramalı Şanzıman "DSG" ile).

1 Maksimum 210 km/s hıza kadar.
2 Hız limitleri dahilinde.

 

Gelişmiş kaza önleme teknolojisi. 

Yaya algılama özelliğine sahip Ön Bölge Asistanı "Front Assist" sayesinde Tiguan’ınız, bir yaya ya da başka bir araç ile çarpışma durumunda kazanın şiddetini azaltmaya yardımcı olabilir veya ideal olarak da kazayı tamamen önleyebilir. Tiguan’ın önünde bulunan gelişmiş bir radar sistemi, aracın önünde uzanan bölgeyi, yoldaki yayalara ve araçlara yönelik olarak sürekli olarak tarar. Tehlikeli bir yaklaşma tespit edildiğinde sürücüyü sesli ve görsel ikazlarla uyarır ve kontrolü ele almasını bekler. Acil bir durumda ise sürücü yerinize otomatik olarak fren yaparak kazayı önlemeye çalışır.1

¹ Hız limitleri dahilinde.

 

 

 

 

 

 

 

Donanım ve Modeller

tiguan_life.jpg

Life

LED ön farlar ve LED gündüz sürüş farları

Composition media" bilgi ve eğlence sistemi (8" Renkli dokunmatik ekran, Türkçe dil seçeneği)

3 bölgeli tam otomatik klima sistemi "Klimatronik"

Elektrikli katlanabilir ve ısıtmalı yan aynalar

Mobil Bağlantı Arayüzü "App-Connect"

tiguan_elegance.jpg

Elegance

LED farlar ve dinamik viraj aydınlatması

Panaromik cam tavan

Dijital Gösterge Paneli "Active Info Display"

"Easy open/close" kolay açılır/kapanır bagaj kapağı (Güvenli kilitlemesiz)

18" Frankfurt alüminyum alaşımlı jantlar

tiguan_rline.jpg

R-Line

LED farlar ve dinamik viraj aydınlatması

Panaromik cam tavan

Dijital Gösterge Paneli "Active Info Display"

"Easy open/close" kolay açılır/kapanır bagaj kapağı (Güvenli kilitlemesiz)

19" Valencia alüminyum alaşım jantlar

Formu Doldurun, Sizi Arayalım

TİCARİ İLETİŞİM VE TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ BİLGİLENDİRME

Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun gereğince, ticari elektronik ileti; telefon, çağrı merkezleri, faks, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri, ses ve görüntü içerikli iletileri, ifade eder. Ticari elektronik iletiler, alıcılara ancak önceden onayları alınmak kaydıyla gönderilebilir. Bu onay, yazılı olarak veya her türlü elektronik iletişim araçlarıyla alınabilir. Alıcılar diledikleri zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı reddedebilir. Bu kapsamda ticari elektronik ileti gönderimine dair onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı gönderide yer alan linke girerek her zaman reddedebilirsiniz.

TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ GÖNDERİMİNE DAİR AÇIK ONAY

Bu formun onaylanması ile 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik kapsamında AVEK OTOMOTİV SERVİS SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ (“AVEK”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, satış ve pazarlama, kutlama, temenni amacıyla, Şirketiniz veya şirketinizin dahil olduğu şirketler topluluğu şirketlerinin tarafıma eposta, SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, sosyal medya ve diğer online reklam ağları, otomatik arama, bilgisayar, telefon, faks, e-posta/mail, bluetooth-diğer kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile ticari elektronik iletiler ve diğer iletiler göndermesine, dilediğim zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı her zaman reddedebileceğime tereddüde yer vermeyecek şekilde bilgi sahibi olarak, aydınlatılmış açık rızam ile onay veriyorum. Yukarıdaki yer alan bilgilendirmeler kapsamında belirtilen izinleri/onayları veriyorsanız, bu hususlardaki kabul, rıza ve onayınızı belirtmek üzere şimdi lütfen “Elektronik İleti Gönderimi Hakkında Bilgilendirme ve Onay Formunu” okudum, onaylıyorum ibareleri yanındaki kutucuk/kutucukları işaretleyerek onayınızı elektronik olarak verebilirsiniz.