Volkswagen Touareg

Geleceğe giden yolun lideri.

Üst sınıf bir SUV’den neler beklenir? Dikkat çekici bir tasarım… Titizlikle seçilmiş yüksek kaliteli malzemeler… Güçlü bir motor… Bugünlerde pek çok SUV’nin hedefleri aynı. Peki daha fazlasını isteyenlere… Touareg, baştan aşağı bir değişimle yeniden karşınızda! Yeni Touareg, daha önceki jenerasyonlarında olduğu gibi premium donanım özelliklerini, geleceğe ışık tutan teknolojilerle buluşturuyor.

Etkileyici bir araca sahip olmak isteyenlerin tercihi Volkswagen Touareg tek çeşittir. O da Premium modeldir. Tasarımın dikkat çekici olmasının yanı sıra geniş bir araç olması tercih sebeplerinden bazılarıdır. Özellikle aileler tarafından çok sık tercih edilmektedir.

Volkswagen Touareg Premium

IQ light LED matrix far sistemi, dijital kokpit innovision cockpit, klimatronik, dört bölgeli otomatik klima sistemi, kolay açılabilir, kapanabilir bagaj kapağı, 19 inç osorno alüminyum alaşımlı jantları bulunmaktadır.

Volkswagen Touareg 3.0 V6 TDI SCR 286 PS 4MOTION Motor Teknik Özellikler

-Motor tipi 6 silindirli 24V dizel SCR TDI CR motordur. Motor hacmi 3,0 litre ve 2967 santimetreküptür. Maksimum gücü 210 (286) / kw (PS) dv / dk olmaktadır. Maksimum torku ise 600 / 2250 – 3250 Nm dv / dk olmaktadır. Karışım sistemi; common rail direkt dizel enjeksiyonudur. Vites kutusu 8 ileri tiptronik olmaktadır.

-Araç boyutları; uzunluğu 4878 milimetre, genişliği 1984 milimetre, yüksekliği 1702 milimetre, aks mesafesi 2899 milimetre, iz genişliği ön 1660 milimetre, iz genişliği arka 1670 milimetredir. Yakıt tankı 50 litre olan aracın dönme çapı 12,5 metredir. Bagaj kapasitesi 810 litre olmaktadır. Aracın ağırlığı ise 2070 kilogramdır.

-Volkswagen Touareg, 0 kilometreden 100 kilometreye 6,1 saniyede çıkabilmektedir. Maksimum hızı saatte 235 kilometredir.

-100 kilometre için şehir içi yakıt tüketimi 7,6 ile 7,7 litre arasındadır. Bu rakam şehir dışında 5,9 litredir. Genel yakıt tüketimi 6,5 ile 6,6 litre arasında değişmektedir. CO2 emisyonu ise 171 – 173 g / km olmaktadır.

Volkswagen Touareg İç Donanım

230 V güç soketi orta konsolda bulunmaktadır. Ahşap dekorludur. Vienna deri döşemedir. Ön koltuk elektrikli ayarlanabilmektedir. Hafızalı sürücü koltuğu bulunmaktadır. Ayrıca ısıtmalı ön ve arka koltuklar, bagaj bölümünden kontrollü katlanan arka koltuklar, arka koltuklarda kol desteği, ön kol desteği, entegre eşya gözü, 4 adet bardak tutucu, okuma spotları, ambiyans aydınlatma, çift katmanlı güneşlikler, deri direksiyon, deri vites topuzu, çok fonksiyonlu ve ısıtmalı direksiyon, dijital gösterge paneli, 12,3 inç renkli ekran, discover Premium radyo navigasyon sistemi, 15 inç renkli dokunmatik ekran olan navigasyon sistemi, 4 adet USB girişi, SD kart okuyucu, 8 hoparlör, kilitli ve soğutmalı torpido gözü, yer tasarruflu stepne, bagaj bölümünde hava kompresörü bulunmaktadır.

Volkswagen Touareg Güvenlik

4MOTION 4 teker çekiş sistemi, onroad ve offroad sürüş programı, yokuş iniş desteği, anti blokaj fren sistemi, elektronik fren güç dağılımı, elektronik fren asistanı, elektronik diferansiyel kilidi, elektronik patinaj önleme sistemi, elektronik motor çekiş kontrolü, elektronik motor çekiş kontrolü, elektronik stabilizasyon programı, elektronik amortisör ayarı, gelişmiş ön aydınlatma sistemi, ikincil çarpışma freni, önde ve arkada 3 noktalı piroteknik emniyet kemerleri, ön  emniyet kemeri için görsel ve sesli olarak uyarı, X ayarlı ön koltuk başlıklaır, arka koltuklarda koltuk başlığı, elektromekanik servo direksiyon, immobilizer, lastik basınç göstergesi, sürücü ve ön yolcu ön hava yastıkları, sürücü ve ön tolcu için yan hava yastıkları, perde hava yastıkları ve yorgunluk tespit sistemi bulunmaktadır. Ayrıca gece görüş sistemi, gelişmiş çarpışma hazırlıpı, adaptif hız sabitleyicisi, kavşak asistanı, acil durum asistanı ve trafikte sürüş asistanı da mevcuttur.

Volkswagen Touareg Araç Renkleri

Volkswagen Touareg için siyah opak, saf beyaz opak, ayışığı mavisi sedefli, malbec kırmızısı metalik, titan gri metalik, okyanus mavisi metalik, ardış yeşili metalik, derin siyah sedefli, terrarossa kahve metalik, granit grisi metalik ve oryx beyazı sedefli renkleri bulunmaktadır. İç dekor seçenekleri ise yüksek kaliteli ahşap dekor, fırçalanmış alüminyum dekor, R-Line dekor silver wave ve walnuss ahşap dekor bulunmaktadır. Deri koltuk döşemelerinde ise vienna soul, vienna raven, vienna mistral / grigo, atamaca raven, soul kristal grisi, soul, juniper soul, flörence soul, mistral grigio, atamaca raven, raven ve soul kristal grisi deri koltuk döşemeleri için mevcuttur.

Volkswagen Touareg Jant Seçenekleri

19 inç için alüminyum alaşımlı osorno, esperance, sebring, tireno bulunmaktadır. 20 inç jantlar için alüminyum alaşımlı montero, nevada ve braga seçenekleri mevcuttur. 21 inç için ise alüminyum alaşımlı Suzuka jantlar bulunmaktadır.

Donanım ve Modeller

touareg.png

V6 TDI

 • "IQ. Light - LED Matrix" far sistemi
 • Dijital kokpit "Innovision Cockpit"
 • Klimatronik (4 bölgeli otomatik klima sistemi)
 • "Easy open/close" kolay açılır/kapanır bagaj kapağı
 • 19" Osorno alüminyum alaşımlı jantlar

  Formu Doldurun, Sizi Arayalım

  TİCARİ İLETİŞİM VE TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ BİLGİLENDİRME

  Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun gereğince, ticari elektronik ileti; telefon, çağrı merkezleri, faks, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri, ses ve görüntü içerikli iletileri, ifade eder. Ticari elektronik iletiler, alıcılara ancak önceden onayları alınmak kaydıyla gönderilebilir. Bu onay, yazılı olarak veya her türlü elektronik iletişim araçlarıyla alınabilir. Alıcılar diledikleri zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı reddedebilir. Bu kapsamda ticari elektronik ileti gönderimine dair onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı gönderide yer alan linke girerek her zaman reddedebilirsiniz.

  TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ GÖNDERİMİNE DAİR AÇIK ONAY

  Bu formun onaylanması ile 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik kapsamında AVEK OTOMOTİV SERVİS SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ (“AVEK”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, satış ve pazarlama, kutlama, temenni amacıyla, Şirketiniz veya şirketinizin dahil olduğu şirketler topluluğu şirketlerinin tarafıma eposta, SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, sosyal medya ve diğer online reklam ağları, otomatik arama, bilgisayar, telefon, faks, e-posta/mail, bluetooth-diğer kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile ticari elektronik iletiler ve diğer iletiler göndermesine, dilediğim zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı her zaman reddedebileceğime tereddüde yer vermeyecek şekilde bilgi sahibi olarak, aydınlatılmış açık rızam ile onay veriyorum. Yukarıdaki yer alan bilgilendirmeler kapsamında belirtilen izinleri/onayları veriyorsanız, bu hususlardaki kabul, rıza ve onayınızı belirtmek üzere şimdi lütfen “Elektronik İleti Gönderimi Hakkında Bilgilendirme ve Onay Formunu” okudum, onaylıyorum ibareleri yanındaki kutucuk/kutucukları işaretleyerek onayınızı elektronik olarak verebilirsiniz.