Audi A3

Güçlü sürüş. Audi A3 Sportback.

Maskülen bir tasarım: Dinamik tavan hattı, beş kapılı modelin atletik karakterini vurgular. Cam hattı boyunca uzanan karakteristik tornado çizgisi ve eşiklerin üstündeki dinamik hat, tasarımın yalın yönünü göstermektedir. Üç boyutlu arka lambaları, belirgin kontrast çizgileri ve geniş difüzörüyle arka görüntü için açıklamaya gerek yoktur. Öne çıkan bir özellik de artık kompakt sınıfta da sunulan Audi sanal kokpittir. Yeniliği keşfedin - pek çok yönüyle.

Audi A3; A3 Sportback, A3 Sedan ve A3 Cabriolet şeklinde üç model ile piyasada bulunmaktadır. Teknik ve özellikleri birbirinden farklı olan bu üç modelin ayrı ayrı incelenmesi daha doğru olacaktır.

Audi A3 Sportback

Audi A3 Sportback daha çok erkekler tarafından ilgi çeken bir modeldir. Beş kapılı olan bu modelin camları boylu boyunca tornado çizgisi ile kaplıdır. Bu özellik tasarım bakımından çok dikkat çekmektedir. Arka lambalar üç boyutludur. Sanal koktipti bulunmaktadır. Yenilikçi tasarımı ile beğeni kazanmaktadır. Teknik özellikleri ile şu şekildedir;

Motor Gücü

1493 cc3 silindir cc’ye sahip olan aracın azami gücü hp / dd cinsinden (150) / 5000 – 6000 hp / dd olmaktadır. Azami tort özelliği ise Nm / dd cinsinden 250 / 1500 – 3000 Nm / dd olmaktadır.

Ağırlığı

Aracın toplam ağırlığı 1345 kilogram gelmektedir. Tavanının yük kapasitesi ise 75 / 75 kilogramdır. Römork ağırlığı ise frensiz 670 kilogram, %12 eğimde 1500 kilogram ve %8 eğimde 1700 kilogramdır.

Hacimler

Aracın bagajının yük kapasitesi 380 litredir. Deposunun hacmi ise 50 litredir.

Teknik Bilgiler

Araç azami olarak saatte 220 kilometre ile gidebilmektedir. Hızlanma oranı ise saatte 0 ile 100 kilometre arasında 8,2 saniyedir.

Yakıt Tüketimi

Yakıt tipi; süper sctwefelfrei ROZ 95 olmaktadır. Yakıt tüketimi ise şehir içinde 100 kilometre için 6,5 litre, şehir dışında ise 100 kilometre için 4,4 ile 4,3 litre arasında değişmektedir. Buna göre ortalama yakıt tüketimi 100 kilometre için 5,2 ile 5,1 litre arası değişmektedir. Yakıt tüketimi için emisyon hacmi incelendiğinde ise; CO2 emisyon hacmi; 116 ile 118 g / km arasındadır. Aracın emisyon sınıfı ise Euro 6d – TEMP – EVAP – ISC şeklindedir. WLTP yani Worldwide Harmonized Light – Duty Vehicles Test Procedure Türkçe anlamı ile ise dünya çağında uyumlu hafif taşıtlar test prosedürüne göre 2019 yılında incelenmiş ve 100 kilometrede ortalama 6,3 ile 6,8 litre yaktığı tespit edilmiştir. Bu prosedüre göre emisyonu ise 142 – 154 g / km olmaktadır. 

Koltuklar

Ön koltukların yükseklikleri ayarlanabilmektedir. Arka koltuklar ise katlanabilir özelliktedir.

İç Tasarımı

İç tavanı gri renkli kumaş ile kaplıdır. İç dekoru ise micro metalik gümüş şeklindedir.

Audi A3 Sedan

Şıklığı ile dikkat çeken Audi A3 Sedan modeli, kendine güvenen bir tavır sergiler gibi görüntü vermektedir. 19 inç’e kadar tekerlek çerçevelerinin olması daha güçlü görünüme sahip olmasını sağlamaktadır. Sanal kokpit özelliği bulunan bu araç, kompakt sınıftadır.

Yakıt Tüketimi

Yakıt tüketimi ise şehir içinde 100 kilometre için 6,5 litre, şehir dışında ise 100 kilometre için 4,3 ile 4,2 litre arasında değişmektedir. Buna göre ortalama yakıt tüketimi 100 kilometre için 5,1 ile 5,0 litre arası değişmektedir. Yakıt tüketimi için emisyon hacmi incelendiğinde ise; CO2 emisyon hacmi; 118 ile 115 g / km arasındadır. WLTP test prosedürüne göre 2019 yılında incelenmiş ve 100 kilometrede ortalama 6,6 ile 6,2 litre yaktığı tespit edilmiştir. Bu prosedüre göre emisyonu ise 151 – 140 g / km olmaktadır. 

Audi A3 Cabriolet

Audi A3 Cabrio olarak da bilinmektedir. Tavanı açılmaktadır. Açılma hızı ise 50 km / s olmaktadır. Sessiz sürüş özelliğine sahiptir. Kompakt sınıfta yer almaktadır. Sanal kokpit bulunmaktadır.

Yakıt Tüketimi

Yakıt tüketimi ise şehir içinde 100 kilometre için 6,7 ile 6,6 litre arasında değişmektedir, şehir dışında ise 100 kilometre için 4,5 ile 4,4 litre arasında değişmektedir. Buna göre ortalama yakıt tüketimi 100 kilometre için 5,3 ile 5,2 litre arası değişmektedir. Yakıt tüketimi için emisyon hacmi incelendiğinde ise; CO2 emisyon hacmi; 118 ile 115 g / km arasındadır. WLTP test prosedürüne göre 2019 yılında incelenmiş ve 100 kilometrede ortalama 6,9 ile 6,6 litre yaktığı tespit edilmiştir. Bu prosedüre göre emisyonu ise 157 – 150 g / km olmaktadır. 

Audi A3 Donanımı

Jantlar

Jantlar 5 kolludur. Tasarımı ise yıldız tasarımlıdır. Alüminyum alaşımlı jantlara sahiptir. Lastik boyutu; 205 / 55 R16 91 W şeklindedir. Yedek lastik mevcuttur ve yerden tasarrufludur. Lastiklerin basınç kontrol sistemi bulunmaktadır. Araçlarda alet takımı ve kriko da mevcuttur.

Farlar

Farklar; xenon plus, yağmur sensörlü, otomatik far yükseklik ayarı, her hava koşuluna uygun olma özelliklerine sahiptir. Ayrıca arka sis farı ve gündüz farları da mevcuttur.

Tavanı ve cam sistemi

Arka cam sileceği fasılalı özelliktedir. Ön cam ses yalıtımlıdır. Ön cam silecekleri ısıtmalıdır.

Donanım ve Modeller

a3_sportback.jpg

A3 Sportback

a3_sedan.jpg

A3 Sedan

a3_cabrio.jpg

A3 Cabriolet

s3_sportback.jpg

S3 Sportback

s3_sedan.png

S3 Sedan

rs3_sportback.jpg

RS 3 Sportback

rs3limosize.jpg

RS 3 Sedan

Formu Doldurun, Sizi Arayalım

TİCARİ İLETİŞİM VE TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ BİLGİLENDİRME

Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun gereğince, ticari elektronik ileti; telefon, çağrı merkezleri, faks, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri, ses ve görüntü içerikli iletileri, ifade eder. Ticari elektronik iletiler, alıcılara ancak önceden onayları alınmak kaydıyla gönderilebilir. Bu onay, yazılı olarak veya her türlü elektronik iletişim araçlarıyla alınabilir. Alıcılar diledikleri zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı reddedebilir. Bu kapsamda ticari elektronik ileti gönderimine dair onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı gönderide yer alan linke girerek her zaman reddedebilirsiniz.

TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ GÖNDERİMİNE DAİR AÇIK ONAY

Bu formun onaylanması ile 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik kapsamında AVEK OTOMOTİV SERVİS SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ (“AVEK”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, satış ve pazarlama, kutlama, temenni amacıyla, Şirketiniz veya şirketinizin dahil olduğu şirketler topluluğu şirketlerinin tarafıma eposta, SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, sosyal medya ve diğer online reklam ağları, otomatik arama, bilgisayar, telefon, faks, e-posta/mail, bluetooth-diğer kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile ticari elektronik iletiler ve diğer iletiler göndermesine, dilediğim zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı her zaman reddedebileceğime tereddüde yer vermeyecek şekilde bilgi sahibi olarak, aydınlatılmış açık rızam ile onay veriyorum. Yukarıdaki yer alan bilgilendirmeler kapsamında belirtilen izinleri/onayları veriyorsanız, bu hususlardaki kabul, rıza ve onayınızı belirtmek üzere şimdi lütfen “Elektronik İleti Gönderimi Hakkında Bilgilendirme ve Onay Formunu” okudum, onaylıyorum ibareleri yanındaki kutucuk/kutucukları işaretleyerek onayınızı elektronik olarak verebilirsiniz.