Yeni Araç
Fiyat Teklifi Alın

İkinci El
İkinci El Araçlar

Servis Randevusu
Servis Randevusu

Karoq

Tasarım

 

Ön Görünüm

Ön tamponun üst bölümüne monte edilmiş ızgara ve farlar, Karoq’un kendine olan güvenini yansıtmaktadır. Ek olarak şık çizgilerin, dinamik eğrilerin ve sağlam görünümün birbiriyle olan etkileşimi ŠKODA Karoq’a güçlü ve dengeli bir gövde oluşturmaktadır.

 

Arka Görünüm

Aracın arka tarafındaki, gövdelerin yanına doğru uzanan c şeklindeki farlar dinamik bir görünüm sağlar.

 

Etkileyici Tasarım

Tam LED far sadece eşsiz bir görünüm sağlamakla kalmayıp oldukça şık görünmektedir. Buna ek olarak, arka lambaların dış elemanları kristalize yapısıyla meşhur Çek kristallerine gönderme yapmaktadır.

 

Karşılama

Karoq’un kapısını açtığınızda, SKODA logosu asfaltın üzerinde belirerek, sizi aracın koltuğuna geçmeniz için davet eder. Aracın içerisine geçtiğinizde, on farklı iç mekân aydınlatmasından birini seçerek, duygularınızı harekete geçirin.

 

Güvenlik

 

Şerit Takip Asistanı

Şerit Takip Asistanı şerit işaretlerini aktif şekilde tanımak için dikiz aynasına konumlanan bir kamerayı kullanır ve şeritten sapmanız halinde, tekrar doğru şeridinize dönmeniz için sizi nazik bir direksiyon hareketi ile uyarır ve aracınızı şeridin içerisine kendiliğinden hizalar. Ayrıca ilave bir önlem almanız gerekirse görsel ve sesli mesajlar göndermektedir.

 

Ön Bölge Asistanı

Yolculuğunuzdaki olası tehlikeleri algılayan akıllı bir otomobil. Karoq'da şehir içi acil frenleme işlevli takip asistanı ve önünüzdeki riskleri izlemek için radar sensörü yer almaktadır. Bu sensör önünüzdeki aracın hızını takip eder ve aracınızın takip mesafesini korumasını sağlar.

 

Kör Nokta Tespit Sistemi

Yeni Karoq sizin göremediklerinizi görür. Kör Nokta Uyarı Asistanı kör noktanızda bir araç olduğunda bunu bilmenizi sağlayarak güvenli bir şekilde şerit değiştirmenize yardım eder.

 

Geri Manevra Uyarı Sistemi

Yeni Karoq daima arkanızı kollar. Geri Manevra Uyarı Asistanı arka yan bölümden yaklaşan aracı algılar ve sizi sesli sinyal vererek uyarır. Gerekmesi halinde, çarpışmanın önlenmesine yardımcı olmak için frenler otomatik olarak uygulanır.

 

Sıkışık Trafik Asistanı

Adaptif hız sabitleyici ve şerit takip asistanının birlikte çalışması ile aracınız ile sıkışık trafikte dahi otomasyon sürüş deneyimini yaşayabilirsiniz.

 

Adaptif Hız Sabitleyicisi

ACC (Adaptif Hız Sabitleme Kontrolü) önceden seçilmiş bir hızda önümüzdeki aracın güvenli bir mesafesini korur. Motor gücü ayarlanır ve trafik durumuna bağlı olarak frenler tamamen otomatik olarak hızı düşürür yada hızlanır. Sistem, radar tabanlı seyir kontrolünü uzaktan kumandayla birleştirir ve 160 veya 210 kilometre/saatlik bir hıza kadar etkindir.

 

Bilgi ve Eğlence Sistemleri

 

Acil Durum Çağrı Butonları

Ciddi bir kazaya tanık oluyorsanız veya böyle bir kaza geçirmeniz durumunda sol taraftaki kırmızı düğmeyle acil arama yapabilirsiniz. Arıza durumunda orta düğme servis atölyesine bağlanır. Sol tuşsa, ŠKODA Infoline hakkında size ek bilgi verir.

 

Smartlink+

SmartLink, akıllı telefonunuzun Apple CarPlay, MirrorLink ™, Android Auto yada SmartGate’la aracınızın bilgi-eğlence sistemine bağlama imkanı sunar. SmartGate aracınızı akıllı telefonunuza bağlar ve sürücünün ŠKODA OneApp aracılığı ile telemetrik olarak kırktan fazla spesifikasyonu algılamasını sağlar.

 

USB Bağlantı Portu

Harici multimedya oynatıcılar ve depolama aygıtları için 2 USB portu üzerinden bağlantı seçeneği Yeni ŠKODA KAROQ'un standart özelliklerindendir.

 

Motorlar

 

Benzinli (1,5 TSI DSG 150 PS ACT)

1.5 TSI motor doğrudan enjeksiyon ve turbo şarj sayesinde yüksek tork ve motor gücüyle memnun edici bir verimlilik sunmaktadır. ACT teknolojisiyle sunulan bu motor, düşük motor gücünün yeterli olduğu durumlarda iki ve üçüncü silindirleri kapatabilir ve yakıt tüketim değerlerini önemli derecede düşürür. Daha yüksek motor gücüne ihtiyaç olduğu durumlardaysa tekrar aktif hale gelen silindirler yüksek performansın devamlılığını sağlar. DSG şanzımanın hissedilmeyen vites geçişleri ve kesintisiz güç aktarımı her sürüşünüzden ekstra keyif katacak.

 

Dizel (1.6 TDI DSG 115 PS)

1.6 TDI motor common rail yakıt püskürtme sistemiyle donatmıştır ve düşük yakıt tüketim seviyelerinde sorunsuz işleyişi garanti altına almaktadır. DSG şanzıman kesintisiz güç aktarımı ve hissedilmeyen vites geçişleri her sürüşünüzden keyif almanızı sağlayacak.

 

Teknik Özellikler

 

Yakıt Tüketimi   1.5 TSI 150 PS DSG  
Şehiriçi Yakıt Tüketimi (litre/100 kilometre) 6,7
Şehirlerarası Yakıt Tüketimi(litre/100 kilometre)   4,8
Ortalama Yakıt Tüketimi(litre/100 kilometre) 5,5

 

Ölçüler 1.5 TSI 150 PS DSG
Uzunluk/Genişlik / Yükseklik     4.382/1.841/1.624 (mm)  
Dingil mesafesi 2624 (mm)
Bagaj hacmi (dm3) 521 litre/1.630
Lastikler (Ebatı) 215/55/R17 - 215/50/R18
Ağırlık (Sürücü Dahil) 1410 (kg)

 

 

 

 

 

 

Donanım ve Modeller

Formu Doldurun, Sizi Arayalım

Şube

img