Audi E-Tron

Heyecanlandırıcı bir şekilde eğlenceli sürüş keyfi.
Audi e-tron.

Elektrikli sürücü ve konforlu, sofistike iç mekanı ile Audi e-tron, yeni bir mobilite duygusu yaratıyor. İster şehir içinde park ederken olsun, ister uzun yolculuklarda, Audi e-tron birçok durumda sürücünün hayatını kolaylaştırır ve sportiflik ile günlük pratikliği birleştirir. Elektrikli dört tekerlekten çekiş ile birlikte iki elektrik motoru, mükemmel performans ve çevik kullanım sağlar. Büyük yüksek voltajlı batarya yeterli bir menzil için temeldir. Ev ve hareket halindeyken kapsamlı bir dizi şarj seçeneği ile birlikte, ödün vermek zorunda kalmadan tamamen elektrikli sürüşün keyfini çıkarabilirsiniz.

Muhtemelen Audi e-tron hakkında not edilecek ilk şey çok geleneksel bir Audi olduğudur. Bu, sınırları bulanıklaştırmak veya radikal davranmak istemeyen, ancak düzenli SUV alıcılarını sınıf atlatması yapmaya ikna eden bir elektrikli otomobildir. Audi buna “kavram netliği” diyor.

Tesla Model X kasıtlı olarak farklı görünür ve farklı hisseder, Jaguar I-Pace, her ikisi de bir etki yaratmaya ve her yerinden alıcıları çekmeye çalışacak şekilde, kısmen SUV ve coupe'dir. Her ikisinin de büyümeye ihtiyaçları var. Fakat büyük satış hacimlerini savunan Audi, insanların tanıyacakları, anlayabilecekleri bir araç yarattı.

Audi E-Tron’un Farkı

Her ne kadar aynı boyutta olsalar da, E-tronun altındaki bir Q7 ile çok az benzerlik vardır. Her dingilde, arkada 402bhp ve 700kg, 95kwh pil takımı için önden biraz daha güçlü bir elektrik motoru bulunmaktadır.

E-tron Brüksel'de, A1'i birleştiren fabrikasında inşa edilmiştir. Audi, A1 ile benzer numaralarda oluşturulacağını söylemek dışında satış hacimlerini konuşmayacak. Akü ayrı bir Brüksel fabrikasında üretilmiştir ve doğrudan şasinin altına cıvatalanmıştır.

Farklı güç çıkışlarına sahip e-topların, daha küçük bir batarya içeren giriş seviyesi bir sürüm de dahil olmak üzere kısa bir süre sonra olacağının varsayılması güvenlidir. Bu, menzili iddia edilen 248 milden düşürebilir, ancak giriş ücretinin düşmesine de yardımcı olur.

E-tron beş kişiliktir (yedi koltuk seçeneği yoktur - en azından bu aşamada) ve 605 litrelik geniş bir bagajı var. Anahtar donanımlar arasında uyarlanabilir havalı süspansiyon, LED farlar, 360 derecelik kameralar, aracın her iki tarafında anahtarsız ve şarj noktaları bulunurken, seçenekler arasında birinci bir seçenek var: bu üretim arabasında ayna yerine yan kameralar bulunuyor.

Audi E-Tron Sürüş Keyfi

Elektrikli otomobiller ivme kazandıkça, sürüşleri daha kolay hale geliyor. Bu yüzden Audi'de garip sürüş modları yok, normal içten yanmalı modellerinden aşina olduğumuz hiçbir şey yok. E-tron ile ilgili en karmaşık şey, merkezi muhafazasının altından dönen, küçük bir yay üzerinde geri veya ileriye doğru geri dönen yeni vites koludur. Saniyeler içinde buna alışırsınız.

Audi E-Tron bir araba olmasına rağmen, daha sessiz ve daha yumuşak çalışır. Off-road'dan Verimli'ye ve Dinamik'e kadar seçilebilir sürüş modları vardır ve tek işaretçiler şunlardır: akü tasarrufunda verimli kavşaklardan çıkan gaz tepkisi çok fazla durgun, sizi trafiğe karşı savunmasız bırakıyor. Dinamik'te sürüş belki de istediğinizden daha canlı bir kesir ve yol dışı hava süspansiyonu, ekstra boşluk sağlamak için 35 mm yükselir.

E-tron uyarlanmış bir platforma dayandığından, ağır bir otomobildir. Tahmin ettiğinizden de çok ağırdır. 2.490kg ağırlığında, bir I-Pace'den 300kg daha fazla, Tesla Model X 75D'de 150kg. I-Pace sürmek için çok daha zevkli, Model X hızlı. Audi E-tron ağır gelmiyor. Audi SQ7'yi ve Bentley Bentayga'yı destekleyen akıllı 48 volt elektroniği olmasa bile, çok fazla yuvarlanmıyor ya da köşelerde dolaşmıyor.  Audi E-Tron, ağırlığını iyi kontrol eder, kavrama ve yönünü beklenenden daha zorlu bir şekilde değiştirir. En çok kullanılan SUV'lardan daha zorludur. Arka motor daha güçlü, tork yaklaşık 40:60 oranında bölünmüş durumdadır. Sürüş pürüzsüz, çok agresif olmayan düşük profilli lastikler tarafından destekleniyor .

Elektrik motorları da ağırlıkları maskelemek için yeterli bir şekilde tasarlanmış. Audi E-tron otoyol hızlarında bile makul bir ivmelenme hızına sahiptir. Elektrik standartlarına göre çok hızlı değildir. Audi, 5.7 saniyede 0-62 mil gittiğini iddia ediyor. Audi’nin E-Tron’unun iyi tarafı, bunu titizlikle hızlandıran bir başka dizel SUV bulamazsınız.

Donanım ve Modeller

e_tron.png

E-Tron

Formu Doldurun, Sizi Arayalım

TİCARİ İLETİŞİM VE TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ BİLGİLENDİRME

Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun gereğince, ticari elektronik ileti; telefon, çağrı merkezleri, faks, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri, ses ve görüntü içerikli iletileri, ifade eder. Ticari elektronik iletiler, alıcılara ancak önceden onayları alınmak kaydıyla gönderilebilir. Bu onay, yazılı olarak veya her türlü elektronik iletişim araçlarıyla alınabilir. Alıcılar diledikleri zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı reddedebilir. Bu kapsamda ticari elektronik ileti gönderimine dair onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı gönderide yer alan linke girerek her zaman reddedebilirsiniz.

TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ GÖNDERİMİNE DAİR AÇIK ONAY

Bu formun onaylanması ile 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik kapsamında AVEK OTOMOTİV SERVİS SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ (“AVEK”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, satış ve pazarlama, kutlama, temenni amacıyla, Şirketiniz veya şirketinizin dahil olduğu şirketler topluluğu şirketlerinin tarafıma eposta, SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, sosyal medya ve diğer online reklam ağları, otomatik arama, bilgisayar, telefon, faks, e-posta/mail, bluetooth-diğer kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile ticari elektronik iletiler ve diğer iletiler göndermesine, dilediğim zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı her zaman reddedebileceğime tereddüde yer vermeyecek şekilde bilgi sahibi olarak, aydınlatılmış açık rızam ile onay veriyorum. Yukarıdaki yer alan bilgilendirmeler kapsamında belirtilen izinleri/onayları veriyorsanız, bu hususlardaki kabul, rıza ve onayınızı belirtmek üzere şimdi lütfen “Elektronik İleti Gönderimi Hakkında Bilgilendirme ve Onay Formunu” okudum, onaylıyorum ibareleri yanındaki kutucuk/kutucukları işaretleyerek onayınızı elektronik olarak verebilirsiniz.