Audi A5

Audi A5 Sportback

İşlevselliği birleştirilen atletizm ve zarafet: Audi A5 Sportback, bir sedanın sunduğu olağanüstü iç mekanla birlikte sportif avant-garde sunar. En gelişmiş teknolojiler ve yenilikçi asistan sistemleri, sürüş sırasında eğlenmenize konsantre olmanıza olanak tanıyan temel unsurlar için güvenlik sağlar.

Audi A5 A5 Coupe ve A5 Sportback olarak satışa sunulmaktadır. Her iki araç da son derece konforlu ve güvenli olmasının yanı sıra birçok teknik özellik ve donanıma sahiptir.

Audi A5 Coupe

Hem sportifliğin hem de şıklığın karışımı olan Audi A5 Coupe, teknik olarak son teknoloji özelliklerine sahiptir. Şaşisi başta olmak üzere hem sürüş teknolojileri hem de bilgi ve eğlence alanları arttırılmıştır. Teknik özellikleri ise şu şekildedir.

Motor Gücü

Motor gücü 1968 cc3 silindir gücündedir. Azami güçü ise hp / dd cinsinden 140 (190) / 3800 – 4200 hp / dd olmaktadır. Azami tork ise Nm / dd cinsinden 400 / 1750 – 3000 Nm / dd’dir.

Ağırlık

Aracın ağırlığı 1565 kilogramdır. Tavan yük kapasitesi ise 75 / 80 kilogram gelmektedir. Römork ağırlığı 750 kilogram iken, % 12 eğimde 1700 kilogram, % 8 eğimde ise 1900 kilogram olmaktadır.

Hacimler

Aracın depo hacmi 54 litre kadardır.

Teknik Veriler

Araç saatte azami olarak 241 kilometre hız yapabilmektedir. Hızlanması ise saatte 0 ile 100 kilometre arasında 7,7 saniyedir.

Yakıt Tüketimi

Aracın yakıt tipi diesel schwefelfrei olmaktadır. Yakıt tüketimi ise şehir içinde 100 kilometre için 5,1 ile 4,9 litre arasındadır. Şehir dışında ise bu rakamlar 100 kilometre için 4,2 ile 4,0 arasında olmaktadır. Ortalama yakıt tüketimi 4,5 ile 4,3 litre arasındadır. Bu rakam yine 100 kilometre için geçerli olmaktadır. Aracın emisyon gücü 119 ile 114 g / km arasındadır. Emisyon sınıfı ise Euro 6d – TEMP – EVAP – ISC’dir. 2019 yılı için WLTP’den sonraki yakıt tüketimi ise 100 kilometre için ortalama 5,9 ile 5,3 litre arasında değişmektedir. CO2 emisyonu ise 154 ile 139 g / km arasındadır.

Jantlar

Lastikleri 225 / 50 R17 modellidir.

Farlar

Xenon özellikli farlara sahiptir. Arka lambaları led olmaktadır. Far uzaklığı kontrol edebilmektedir. Gündüz farklı ışık sistemi ile çalışmaktadır.

Tavan ve Camları

Panoramik cam tavanı bulunmaktadır. Camlar ise ısı yalıtımlıdır.

Koltukları

Çocuk koltuğu ayarı bulunmaktadır. Ön koltuklarda daha konforlu olması açısından kolçaklar bulunmaktadır. Ön koltuklar manuel olarak ayarlanabilmektedir. Arka koltuklar katlanabilir özelliğe sahiptir. Arka koltuklar katlandığında bagaj kapasitesi çok daha artmaktadır.

İç Tasarımı

Tavanlar kumaş ile tasarlanmıştır. Ön ve arka paspaslar son derece modern olarak planlanmıştır. Aracın dışı kadar iç tasarımı da dikkat çekecek güzelliktedir.

Işık

Renkli aydınlatma paketi mevcuttur.

Direksiyon

Direksiyonu deri kaplıdır. 3 kollu ve çok fonksiyonlu sisteme sahiptir.

Konfor

Aynalar ayarlanabilirdir. Elektrikli ve ısıtmalı camlara sahiptir. Dış aynanın indirilebilir özelliği bulunmaktadır. İç dikiz aynası çerçevesizdir. Aynı zamanda karartma özelliği bulunmaktadır. Otomatik klima sistemi mevcuttur. İmmobilizer vardır. Uzaktan kumandalı anahtarı bulunmaktadır. bagajında da paspas vardır. Çakmağı ve küllüğü bulunmaktadır.

Bilgi ve Eğlence

MMI radyosu vardır. Ekranı renklidir ve sürücüyü bilgilendirmektedir. Navigasyon sistemi olmasa bile çalışabilmektedir. 8 hoparlörü bulunmaktadır. Bluetooth mevcuttur.

Güvenlik

Hız sınırlayıcı özelliği bulunmaktadır. direksiyonu elektromekanik ve hidroliktir. Audi sürüş seçimi bulunmaktadır. Emniyet kemeri hatırlatıcısı vardır. Araçta ilk yardım çantası ve uyarı üçgeni bulunmaktadır.

Audi A5 Coupe design ya da sport seçenekleri ile kişiselleştirilebilmektedir. Krom çubuklu, titan siyah iç mekana sahiptir.

Audi A5 Sportback

Audi A5 Sportback sedan modeldedir. Sportiflik ile şıklığın bir araya gelmesi ile meydana gelmiştir. Teknoloji olarak en yenilikçi teknolojiye sahiptir. 5 renk seçeneğine sahiptir. Bu renkler siyah ve grinin tonlarının yanı sıra beyaz ve kırmızı seçeneklidir. 5 farklı lastik seçeneği de mevcuttur. Boyutu ise 20 inç, 19 inç ya da 18 inç tercihlidir. 480 litrelik bir baja sahiptir. Arka koltuklar katlanabilmektedir. Bagaj sensör ile kontrol edilebilmektedir. Koltukları spor modellidir. 3 kollu koltuk yapısı bulunmaktadır. direksiyonu deri ve sportif bir görünüme sahiptir. Sürücünün hemen önünde, rahatça görebileceği teknolojik bir ekran bulunmaktadır. Bu ekran navigasyon özelliğinin yanı sıra bilgi ve eğlence amaçlı da kullanılmaktadır. Direksiyon da düğmeler bulunmaktadır. bu düğmeler yardımı ile ekran kontrol edilebilmektedir. Akıllı telefonlar da ekrana bağlanabilmektedir. Aydınlatması çok iyidir. Panoramik cam tavanının olması ve bu tavanın tamamen açılarak cam olması sayesinde iç mekan ışık ile kaplanabilmektedir.

Donanım ve Modeller

a5_coupe.jpg

A5 Coupé

a5_sportback.jpg

A5 Sportback

    Formu Doldurun, Sizi Arayalım

    TİCARİ İLETİŞİM VE TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ BİLGİLENDİRME

    Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun gereğince, ticari elektronik ileti; telefon, çağrı merkezleri, faks, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri, ses ve görüntü içerikli iletileri, ifade eder. Ticari elektronik iletiler, alıcılara ancak önceden onayları alınmak kaydıyla gönderilebilir. Bu onay, yazılı olarak veya her türlü elektronik iletişim araçlarıyla alınabilir. Alıcılar diledikleri zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı reddedebilir. Bu kapsamda ticari elektronik ileti gönderimine dair onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı gönderide yer alan linke girerek her zaman reddedebilirsiniz.

    TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ GÖNDERİMİNE DAİR AÇIK ONAY

    Bu formun onaylanması ile 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik kapsamında AVEK OTOMOTİV SERVİS SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ (“AVEK”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, satış ve pazarlama, kutlama, temenni amacıyla, Şirketiniz veya şirketinizin dahil olduğu şirketler topluluğu şirketlerinin tarafıma eposta, SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, sosyal medya ve diğer online reklam ağları, otomatik arama, bilgisayar, telefon, faks, e-posta/mail, bluetooth-diğer kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile ticari elektronik iletiler ve diğer iletiler göndermesine, dilediğim zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı her zaman reddedebileceğime tereddüde yer vermeyecek şekilde bilgi sahibi olarak, aydınlatılmış açık rızam ile onay veriyorum. Yukarıdaki yer alan bilgilendirmeler kapsamında belirtilen izinleri/onayları veriyorsanız, bu hususlardaki kabul, rıza ve onayınızı belirtmek üzere şimdi lütfen “Elektronik İleti Gönderimi Hakkında Bilgilendirme ve Onay Formunu” okudum, onaylıyorum ibareleri yanındaki kutucuk/kutucukları işaretleyerek onayınızı elektronik olarak verebilirsiniz.