Yeni Araç
Fiyat Teklifi Alın

İkinci El
İkinci El Araçlar

Servis Randevusu
Servis Randevusu

Octavia

Tasarım

 

İki Kollu Direksiyon

ŠKODA tasarım diline ait olan en büyük yeniliklerden biri 2 kollu direksiyondur. Yeni OCTAVIA’da standart olarak sunulan 2 kollu direksiyon, işlevselliği ve ergonomisiyle sürüş keyfinizi arttıracak. Vites değiştirme kulakçıklarına da ev sahipliği yapan direksiyon, üzerindeki krom detaylı kumanda düğmeleri sayesinde gözünüzü yoldan ayırmadan birçok özelliği kontrol etmenize olanak tanır.

 

Skoda Mood Select

Ön paneli ve arka/ön ayak aydınlatmasını dilediğiniz gibi ayarlayabildiğiniz Mood Select, aracınızın içini modunuza göre renklendirmenizi sağlayacak. Aracınızı, multimedya ekranında hazır olarak bulunan modlardan seçim yaparak renklendirebilir veya geniş renk yelpazesini kullanıp dilediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz.

 

Full Led Matrix Ön Farlar

Keskin hatlara sahip olan ve ön ızgaradan kesintisiz şekilde uzanan ön farlar, Yeni ŠKODA Octavia’yı benzersiz kılıyor. Yeni OCTAVIA’da sunulan 2 sıralı LED teknolojisiyle Matrix aydınlatma yalnızca uzun huzme değil, kısa huzme açıkken de kullanılabilir. Bu sayede sürüş güvenliğiniz 2’ye katlanır.

 

Dinamik Sinyalli Led Arka Farlar

Bagaj kapağına doğru uzanan 2 parçalı arka farlar, Yeni ŠKODA OCTAVIA’nın ayırt edici tasarım unsurlarından yalnızca biridir. Dinamik sinyal özelliği bulunan kristal tasarım detaylı TOP LED Arka Far Grubu, dikkatleri üzerinizde toplayacak.

 

Teknik Özellikleri

 

Shift By Wire Sistemi

Klasik DSG vitesin yerini alan Shift By Wire sistemi, vites değişikliğinin tamamen elektrik desteğiyle yapıldığı yenilikçi bir teknoloji sunar. Vites kutusuyla seçilen vites arasında herhangi bir mekanik bağlantı sunulmayan bu sistem sayesinde, vites geçişleriniz çok daha akıcı bir hal alırken dilerseniz standart olarak sunulan F1 şanzıman özelliği sayesinde vites geçişlerinizi direksiyondan kontrol edebilirsiniz.

 

Dijital Gösterge Paneli

Yeni OCTAVIA’da geliştirilmiş bir Dijital Gösterge Paneli sunulmaktadır. Yeni ekran grafiklerine sahip olan kullanıcı dostu Dijital Gösterge Paneli sayesinde aracınızın bilgilerini kontrol edebileceğiniz iki farklı ekrandan dilediğinizi kullanabilirsiniz.

 

Head-up Gösterge

İlk kez bir ŠKODA modelinde sunulan Head-Up Gösterge, sürüş bilgisini ve araçta bulunan sürüş asistanlarını 2,1 m’lik sanal bir uzaklıktaymışçasına görmenize olanak tanır. 18x5 santimetre boyutunda sunulan bu bilgileri, göz hizanıza göre ayarlayabilir ve kar yağışının olduğu günlerde kar modu seçeneğiyle gözünüzü yormadan görebilirsiniz.

 

10’’ Bolero Multimedya Ekranı

Merkezi olarak konumlandırılmış on inç boyutundaki Bolero Multimedya Ekranı, 1,560×700 piksel çözünürlüğe sahiptir ve ses şiddetini ayarlayabileceğiniz Touch-Slider dokunmatik barla birlikte sunulur. Aracınızın, iki bölgeli elektronik klima ayarı da dahil olmak üzere birçok özelliğini Bolero Multimedya Ekranı üzerinden kontrol edebilirsiniz.

 

Üstün Güvenlik

 

Hava Yastıkları

Güvenliğiniz bizim için önemli. Yeni OCTAVIA’da ön hava yastıkları, sürücü diz hava yastığı ve perde hava yastıkları standart olarak sunulmaktadır. Dilerseniz arka yolcular için sunulan yan hava yastıklarını aracınıza ekleyebilir, böylece dokuz adet hava yastığıyla aracınızı donatabilirsiniz.

 

E-call Acil Durum Çağrısı

ŠKODA OCTAVIA’da sunulan E-Call sistemi sayesinde, ciddi durumdaki bir kaza anında acil durum çağrısı araç içindeki sim kart üzerinden otomatik olarak gerçekleştirilir. Herhangi bir acil durum anında araç içinde bulunan SOS butonu sayesinde dilerseniz siz de acil durum çağrısını gerçekleştirebilirsiniz. Sistem, emniyet kemeri takılı olmak koşulu ile aracın konumunu ve araç içindeki kişi sayısını acil yardım ekiplerine otomatik olarak iletir.

 

Adaptif Hız Sabitleme Sistemi

210 kilometre/saat hıza kadar kullanılabilen Adaptif Hız Sabitleme Sistemi sayesinde aracınız, önündeki araçla mesafenize göre sürüş hızınızı otomatik olarak ayarlar. Yoğun trafikte aracınızı tamamen durdurabilir ve ardından direksiyon simidinin tutulması şartı ile otomatik olarak tekrar hareket etmenizi sağlayabilir.

 

Ön Bölge Frenleme Sistemi

Ön Bölge Frenleme Asistanı, öndeki araca olan mesafeyi izleyen ve kaza riski olduğu durumlarda otomatik frenleme gerçekleştiren sistemdir. Yeni OCATVIA’da sunulan Ön Bölge Frenleme Asistanı, bisiklet ve yaya algılama özelliğini de içinde barındırır. Sistem, 5’le 85 kilometre/saat hız aralığında etkindir.

 

Şerit Değiştirme Asistanı

Şerit Değiştirme Asistanı, aracın arka bölümünde bulunan radarlar sayesinde 70 m‘lik bir alanı izler ve yan aynalarda bulunan LED göstergelerle sürücüyü yaklaşan bir cisme karşı uyarır. Şerit Değiştirme Asistanı özelliği bulunan araçlarda, otomobilinizden inmek üzere kapıları açacağınız esnada, otomobilinize yaklaşan bir araca veya cisme karşı sizi uyaran Güvenli Çıkış Asistanı da bulunmaktadır.

Donanım ve Modeller

Formu Doldurun, Sizi Arayalım

Şube

img