Yeni Araç
Fiyat Teklifi Alın

İkinci El
İkinci El Araçlar

Servis Randevusu
Servis Randevusu

Avek Otomotiv bu sene de Fortune 500 listesinde!

img

FORTUNE dergisi tarafından hazırlanan ve her sene yayınlanan Türkiye’nin en büyük şirketlerinin yer aldığı ‘FORTUNE 500 listesi 01 Temmuz 2019 Pazartesi günü açıklandı.’

Bir Paşalı Grubu kuruluşu olan, Audi, Volkswagen, SEAT, Skoda ve DOD markalarının satış, servis ve yedek parça hizmetlerini yürüten Avek Otomotiv, Türkiye’nin en büyük şirketlerinin belirlendiği Fortune 500 listesinde bu yılda üst sıralarda yerini aldı.

Kurulduğu yıldan bu yana 100.000’i aşkın sıfır araç satışı gerçekleştirerek otomotiv sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan Avek Otomotiv, FORTUNE 500 listesinde en yüksek ciro gerçekleştiren 229. Şirket olarak listede yer aldı. Faaliyet gösterdiği Motorlu Taşıt Satış ve Servisi kategorisinde 6. Sırada bulunan Avek Otomotiv, İstanbul’da faaliyet gösteren şirketler arasında ise 125. Sırada yer aldı. İstanbul-Tekstilken, İstanbul-Ümraniye ve Çanakkale olmak olmak üzere 3 şubesi olan Avek Otomotiv 2018 yılı sonu elde ettiği 1 milyar 197 milyon TL’lik cirosu ile bu başarıyı elde etti.

img