Yeni Araç
Fiyat Teklifi Alın

İkinci El
İkinci El Araçlar

Servis Randevusu
Servis Randevusu

Yeni Polo

Yeni Polo Ön Talep Toplama

 

Yeni Polo. Daha dijital ve akıllı.

Ne kadar dikkatli bakarsanız bakın, bazıları göründüğünden fazlasıdır. Modern dokunuşlar ile yeniden yorumlanan kompakt gövdesinin ardında sakladığı geniş yükleme kapasitesi ve iç mekanı, “Travel Assist” Yarı Otonom Sürüş Asistanı ve IQ.LIGHT – LED Matrix farlar gibi premium otomobillerde görmeye alışık olduğumuz teknolojileri, hiçbir zaman değişmeyen Volkswagen üretim kalitesi ve sağlamlığı ile Yeni Polo, şimdi sizi bekliyor.

 

Tasarım

IQ.LIGHT- LED Matrix Farlar

Yeni Polo’nun aydınlatma alanında otomotiv endüstrisinin en gelişmiş teknolojik seviyesini ifade eden IQ. LIGHT – LED Matrix farları aktif sürüş güvenliğini en üst düzeyde destekler iken, Yeni Polo' nun gece trafiğinde ışıldamasına da katkı sağlıyor. Sistemi yöneten yapay zekâ algoritmasıyla birbirinden bağımsız olarak kapatıp, açılabilen ve her bir farın içinde bulunan çok sayıda LED modül, farklı yol ve hava şartlarında en optimum aydınlatmayı garanti altına alır. IQ. LIGHT – LED Matrix farlar, ayrıca düşük enerji tüketimleriyle yakıt ekonomisine de katkıda bulunur.

 

LED Stop Lambaları

Yeni Polo’nun tüm donanım seviyelerinde kullanılan LED Stop Lambalarının düşük enerji tüketimi ve uzun ömürleri ile ekonomi, yenilikçi bir ışık imzası tasarımıyla buluşur. Yeni Polo’nun bu üstün aydınlatma sistemleri, Style donanım seviyesinde bulunan IQ. LIGHT – LED Stop lambalarının dinamik sinyalleri ve animasyonlu fren lambalarıyla birleştiğinde trafikte erken fark edilmenin 2 temel avantajını size yaşatır: Güvenlik ve ilgi dolu bakışlar.

 

Panoramik Açılır Cam Tavan

Yeni Polo'nun Panoramik Açılır Cam Tavanı, tüm tavan genişliği boyunca uzanan devasa cam yüzeyi ile, Yeni Polo’nun sportif ve şık tasarımına katkı sağlarken işlevselliği de ön planda tutar. Karartılmış ve yüksek kaliteli bir stor güneşlikle donatılmış bu Panoramik Açılır Cam Tavan, elektrikli olarak tamamen açılabilir ya da yukarıya doğru kaldırılarak havalandırma pozisyonunda ayarlanabilir. Bu sayede araç içinde doğal ve hoş bir aydınlatma sunarken, gökyüzünün tüm güzelliği ile rahatça görülmesini de sağlar.

 

Alüminyum Alaşımlı Jantlar

Hangi motor ve donanım seviyesini seçerseniz seçin Yeni Polo, standart olarak sunulan 14 inç ‘le 16 inç çapındaki alüminyum alaşımlı jantları ve geniş tabanlı lastikleri ile yola en yüksek seviyede tutunur. Ancak elbette kendi Polo’nuzun hangi lastik ve jant kombinasyonuna sahip olacağına karar vermek tamamen size kalmış!

 

Teknoloji

Çift Kavramalı Şanzıman " DSG "

Konvansiyonel otomatik vites sistemlerinin yüksek ağırlık, yüksek yakıt tüketimi, düşük performans ve yüksek emisyon değerlerinden ibaret olan tüm kötü yönlerini ortadan kaldıran bu kompakt ve hafif şanzıman sistemiyle Yeni Polo, manuel vitesli modellerden bile daha yüksek performanslı, daha düşük yakıt tüketimine sahip ve daha çevreci.

Üstün mekatronik sistemi sayesinde "DSG" Çift Kavramalı Şanzıman, adeta ışık hızında bir üst vitese geçer ve bu sayede diğer otomatik şanzımanlarda karşılaşılabilen sarsıntı, güç kaybı ve hızlanmada kesintinin tamamen önüne geçer. Volkswagen' in motor sporlarında elde ettiği deneyimin bu mühendislik harikası ürünü, düşük yakıt tüketimi, etkili performans ve üstün sürüş keyfi için hizmetinizde.

 

TSI Motor Teknolojisi

Yeni Polo'nun motorları güçlü olduğu kadar ekonomiktir de. Bu nedenle otomobil kullanmayı seven; fakat yakıt tüketimini düşük tutmak isteyenler için Yeni Polo 1.0TSI 95PS motor, mükemmel bir seçenek.

 

Start & Stop Sistemi

Start&Stop Sistemi, Yeni Polo dururken motoru otomatik olarak stop ettirdiği için yakıttan tasarruf sağlar. Mesela kırmızı ışıkta beklerken... Yeşil ışık yandığındaysa motoru tekrar çalıştırmak için sadece debriyaja basmanız veya "DSG" Çift Kavramalı Şanzıman’la donatılan Yeni Polo' larda frenden ayağınızı kaldırıp gaz pedalına götürmeniz yeterli.

 

Güvenlik

"Travel Assist" Yarı Otonom Sürüş Asistanı

Yeni Polo'nun "Travel Assist" Yarı Otonom Sürüş Asistanı, sistemin içeriğinde barındırdığı radar, kameralar ve sensörler yardımıyla şerit çizgilerini takip eder, gaz ve fren kararlarını otonom bir şekilde vererek önünde seyreden araçla takip mesafesini koruyabilir ve gerektiğinde kontrollü bir şekilde şerit değiştirebilir.

 

Adaptif Hız Sabitleyici "ACC"

"ACC", Adaptif Hız Sabitleyici önceden ayarladığınız hız limitini geçmenizi önler ve önünüzde seyreden araç ile aranızdaki mesafeyi korumanızı sağlar. Böylece dur kalk trafikte ilerlerken Polo, tamamen otomatik olarak fren yapıp öndeki aracın arkasında durur ve bu araç ilerlemeye başladığında yine otomatik olarak yeniden hareket etmeye başlar ("DSG" Çift Kavramalı Şanzımanla).

 

Kör Nokta Uyarı Sistemi "Blind Spot Detection"

"Blind Spot Detection" Kör Nokta Uyarı Sistemi, yan aynada bulunan LED ikaz lambaları aracılığı ile sizi kör noktanızdaki araçlara karşı uyarır. Bu ikaz lambaları, uyarıya rağmen şerit değiştirmek için sinyal verdiğinizde daha fazla dikkat çekmek için yanıp sönmeye başlar. Bu fonksiyon, 15 kilometre/saat hızdan itibaren çalışmaya başlar ve “Rear Traffic Alert” Çapraz Trafik Uyarısıyle birlikte gelir.

 

Park Asistanı "Park Assist"

Yeni Polo' nun Park Asistanı “ Park Assist ” sayesinde park alanının yeteri kadar geniş olup olmadığı hareket halindeyken belirlenir ve otomatik olarak park edilir. Tek yapmanız gereken fren ve gaz pedallarını kullanmaktır, sistem gerisini sizin yerinize halleder.

Donanım ve Modeller

Formu Doldurun, Sizi Arayalım

Şube

img