Audi A1

Her rastlantı mükemmel bir andır.

Kompakt formda ifade edilen sofistike bir yaşam tarzı. Kendi eşsiz otomobilinizi tasarlayabileceğiniz pek çok bireysel seçenek ile birlikte. Cezbetmekten bir an bile vazgeçmeden, etkileyici bir performans sunuyor. Teknolojileri daha da etkili, iletişim özellikleri daha da gelişmiş...

Audi A1 Teknik Özellikler

Audi A1 TDI ve TFSI motora sahiptir. Bu özellik verimliliğini artttırmaktaıdr. Şanzımanı 7 ileridir ve çift kavramalıdır. Bu durum vites değişikliği sürelerini önemli ölçüde kısaltmaktadır. Design ve sport şeklinde iki farklı şekilde donanıma sahip olabilmektedir. Bu durum tarzını daha etkili hale getirmektedir. Egzoz boruları krom ile kaplıdır. Bu özellik otomobilin performansını arttırmaktadır.

Hem sportif, hem güvenli, hem geniş araç isteyenler için Audi A1 çok iyi bir seçenektir. Konforlu şekilde yolculuk yapılmasını sağlamaktadır. Tasarımı sportif yanını ortaya daha etkili bir şekilde çıkartmaktadır. Hem aracın kompakt hem de sportif olmasını isteyenler için en ideal araçlardan bir tanesidir. bütün bunların yanı sıra eğlence, Bilgi ve sürücü destek sistemleri de bulunmaktadır. Bu durum teknolojinin en son ürünlerinin kullanıldığının kanıtı olmaktadır. Aracın daha sportif görünebilmesi için bazı dokunuşlar yapılmıştır. Motor kapağının altında bulunan üç kesik buna örnek oluşturmaktadır. Ayrıca Sport quattro’ya olan bağlılığı da göstermektedir. Geniş olmasına rağmen alçak konumludur. Konforlu olmasının yanı sıra güvenlik açısından da her ayrıntılı düşünülmüş ve ona göre bir araç tasarlanmıştır. Audi A1 yeni araç kullananlar için bile araç kullanmayı çok kolay hale getirmektedir. Bu özellik sebebiyle hem yeni sürücüler, hem usta sürücüler, hem kadın sürücüler, hem de erkek sürücüler tarafından tercih edilmektedir.

Dış Tasarımı

Geniş ve alçak olan Audi A1, özel bir ön kısma sahiptir. LED farlarının olması opsiyonludur. İsteğe bağlı şekilde kullanılabilmektedir. Farların sahip olduğu görüntüde üst kesimlerde baklava şeklinde segmentler yansımaktadır. Bu durum aracın daha spor bir görünüme kavuşmasını sağlamıştır. 7

Ses Özellikleri

Audi A1 dijital olarak yeni teknoloji ile hazırlanmıştır. 10,25 inç ekranı bulunmaktadır. bu ekran fonksiyonlu direksiyon ile tamamlanmaktadır. Sanal koktip özelliği bulunmaktadır. Sürücünün görüş alanında navigasyon gibi bilgi içerikli teknolojik donanımlar bulunmaktadır. Akıllı telefonlar ile bağlantı kurulabilmektedir. Audi A1 ile akıllı telefonun entegre olabilmesi için Apple CarPlay ya da Android Auto uygulamalarının kullanılması gerekmektedir. Ses anlamında ise dijital ses yayın alıcısı, bang and olufsen Premium ses sistemi ve audi ses sistemi araçta bulunmaktadır.

Süspansiyon Özellikleri

İyi bir sürüş deneyimi yaşatan Audi A1, yol tutuşu son derece çeviktir. Gergin ve sert süspansiyona sahiptir. Bu spor bir araç olmasından kaynaklanmaktadır. Frenleri son derece hashastır. Yokuş kalkış asistanı bulunmaktadır. Bu özellik ile durduktan sonra aracın kayması önlenmektedir. Daha üst seviyede bir güvenlik sağlayan bu sistem çok kullanışlıdır. 15 ile 18 inç aralığında jantları bulunmaktadır. Dört farklı sürüş özelliği bulunmaktadır. Sürücü istediğini seçebilmektedir.

Güvenlik Sistemleri

Kompakt olan Audi A1, öndeki araç ile aradaki mesafeyi korumakta ve parkta yardımcı olmaktadır. Şeritten ayrıldığında sürücüye uyarı vermektedir. 65 km / s hızdan daha yüksek hızla gidildiğinde şeritte kalmak için yardımcı olmaktadır. Pre sense front özelliği ile farklı araçlar ve yayalar konusunda uyarılarda da bulunmaktadır. park asistan sistemi mevcuttur. Bu sistem ile ileri doğru park yapabilmekte ve bu işlem sırasından birden fazla manevra yapabilmektedir. Paralel park yerlerinden çıkışı da sağlayabilmektedir.

Genişlik Kapasitesi

Audi A1 geniş alana sahiptir. Hem sürücü hem de yolcular için daha konforlu yolculuk sağlamaktadır. 4,03 metre uzunluğa sahiptir. Genişliği ise 1,74 metre olmaktadır. 1,43 yüksekliğe sahip olan Audi A1 modelinin bagaj hacmi ise 335 litredir. Arka koltukların katlanabilir özelliği bulunmaktadır. arka koltuklar katlandığında aracın bagaj hacmi 1090 litreye çıkmaktadır. Yükleme eşiğinin yüksekliği ise 67 santimetre kadardır.

Donanım ve Modeller

a1_sportback.jpg

Sportback

 • Jantlar
  Alüminyum alaşım döküm jantlar, 5 kol tasarım, kısmi kontrast gri 6J X 15, 185/60 R15 lastikler
  Alet takımı ve kriko
  Kilitli bijonlar
  Lastik basınç göstergesi
  Yer tasarruflu yedek lastik
 • Farlar
  Arka sis farları
  Far seviye ayarı
  Gündüz farları
 • Dış tasarım
  Arka spoyler
  Gövde rengi yan aynalar
 • Tavan & Cam sistemleri
  Arka cam sileceği
  Elektrikli camlar
  Isı yalıtımlı yan ve arka camlar
  Isıtmalı ön cam silecekleri
 • Koltuklar
  Isofix çocuk koltuğu bağlantı sistemi
  Manuel yükseklik ayarlı ön koltuklar
  Ön kol dayama
  Katlanabilir arka koltuk
 • İç tasarım
  Titanyum gri tavan döşeme
  Mat siyah renkli hava çıkış kanalları
  Without applications
  Velür ön ve arka paspaslar
 • Koltuk döşemesi
  Zeitgeist kumaş döşeme
 • Direksiyon & Kontrol elementleri
  3 kollu spor direksiyon simidi
  Gear lever/selector lever knob
  Yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon simidi
  Without decorative films/emblems
 • Konfor
  Elektrikli, ayarlanabilir ve ısıtmalı LED sinyalli yan aynalar
  Exterior mirror on the right (large field of view), convex
  Electric auxiliary air heater
  Manuel klima
  Immobilizer
  Uzaktan kumandalı merkezi kilit
  Sigara donanımı
 • Bilgi & Eğlence sistemleri
  MMI Radyo
  Without navigation device
  Önde ve arkada 8 pasif hoparlör
 • Asistan sistemler
  Yokuş destek asistanı
 • Teknik & Güvenlik
  Dinamik süspansiyon
  ESC (1.6 TDI motorlar için)
  Exhaust tailpipes
  Servo direksiyon (elektromekanik, hıza duyarlı hidrolik destek)
  Standard design
  Audi sideguard ve baş hava yastıkları
  İlk yardım seti ve reflektör
  Start / Stop sistemi
  Sürücü ve ön yolcu hava yastıkları

Formu Doldurun, Sizi Arayalım

TİCARİ İLETİŞİM VE TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ BİLGİLENDİRME

Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun gereğince, ticari elektronik ileti; telefon, çağrı merkezleri, faks, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri, ses ve görüntü içerikli iletileri, ifade eder. Ticari elektronik iletiler, alıcılara ancak önceden onayları alınmak kaydıyla gönderilebilir. Bu onay, yazılı olarak veya her türlü elektronik iletişim araçlarıyla alınabilir. Alıcılar diledikleri zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı reddedebilir. Bu kapsamda ticari elektronik ileti gönderimine dair onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı gönderide yer alan linke girerek her zaman reddedebilirsiniz.

TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ GÖNDERİMİNE DAİR AÇIK ONAY

Bu formun onaylanması ile 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik kapsamında AVEK OTOMOTİV SERVİS SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ (“AVEK”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, satış ve pazarlama, kutlama, temenni amacıyla, Şirketiniz veya şirketinizin dahil olduğu şirketler topluluğu şirketlerinin tarafıma eposta, SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, sosyal medya ve diğer online reklam ağları, otomatik arama, bilgisayar, telefon, faks, e-posta/mail, bluetooth-diğer kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile ticari elektronik iletiler ve diğer iletiler göndermesine, dilediğim zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı her zaman reddedebileceğime tereddüde yer vermeyecek şekilde bilgi sahibi olarak, aydınlatılmış açık rızam ile onay veriyorum. Yukarıdaki yer alan bilgilendirmeler kapsamında belirtilen izinleri/onayları veriyorsanız, bu hususlardaki kabul, rıza ve onayınızı belirtmek üzere şimdi lütfen “Elektronik İleti Gönderimi Hakkında Bilgilendirme ve Onay Formunu” okudum, onaylıyorum ibareleri yanındaki kutucuk/kutucukları işaretleyerek onayınızı elektronik olarak verebilirsiniz.