Yeni Araç
Fiyat Teklifi Alın

İkinci El
İkinci El Araçlar

Servis Randevusu
Servis Randevusu

CUPRA

Cupra Modeller ve Fiyatlar

Dünyanın Seat markası sayesinde tanıdığı Cupra, aslında yine Seat markasının sportif bir alt markası olarak İspanya'da üretimi gerçekleştirilen araçlar sağlamaktadır. Sportif yapılarıyla konfor, estetik, kalite ve hız gibi ayrı özellikleri bir araya getiren bir marka olması yanında Türkiye'de henüz 2021 yılı ile birlikte giriş gerçekleştirmiş bir yapıya sahiptir. 

Cupra aslında kendi yapılaşması içerisinde Seat markası bünyesinde kurulmuş olsa da yakın geçmişte bir ayrılık yaşanmıştır ve marka kendi başına bir otomotiv markası haline gelmiştir. Bu ayrılık dönemi sonrasında da çok yüksek motor özellikleri ve iç/dış kısım konfor özellikleri ile birlikte Cupra modelleri dünyada giderek popüler olan güçlü kullanımlar sağlamaktadır.

Cupra Modelleri

Marka Seat markası tarafından yüksek performanslı bir model olarak ortaya çıkarmış olsa da daha sonrasında yine Seat markası altında sportif modeller ile ayrı bir marka oluşturmuştur. Geçtiğimiz yıllarda yaptığı çalışmalar ile kendi markasını oluşturan Cupra’nın piyasaya çıkardığı ilk modeller arasında da Ateca modelini bulunmaktadır.

Cupra Ateca, markanın bağımsız bir şekilde üretimini gerçekleştirdiği ilk model olmakla birlikte geleneksel marka yapısı bozulmadan yüksek bir motor özelliği ve sportif bir görüntü ortaya çıkarılmıştır. Araçta 2.0 litre 300 HP gücünde çok güçlü bir motor bulunurken, 7 ileri DSG şanzıman kullanılmıştır. Vazgeçilmez bir otomatik şanzımana sahip olan bu araç, hem sportif kullanım hem de arazi ya da bireysel kullanım için estetik görüntüsü ile ilgi çekmiştir.

Cupra markası tarafından Türkiye'de piyasaya sürülen ve 2021 yılı ile birlikte tanıştığımız popüler modeli ise 2020 üretimi olan Cupra Formentor olarak bilinmektedir. Formentor modeli, yine markanın değişmezi olan güçlü motor yapısına sahip olmakla birlikte otomatik vites benzinli bir tercih sunmaktadır. Türkiye'de trafik koşulları ve yakıt kriterleri de göz önünde bulundurulduğunda araç 1.5 TSI 150 HP veya 2.0 TSI 310 HP motor kapasiteleri ile tercih edilebilir.

Yeni Cupra Formentor sürüşte size muhteşem bir sportif güç sağlarken, iç kısmında eksiksiz bir konfora da sahiptir.  Dış görünüş açısından dahi Türkiye'deki bilindik arabalara göre çok farklı ve estetik bir görüntüye sahip olan bu araç, kullanışta size adrenalin dopingi yaşama fırsatı sunarken, iç özellikleri ve teknik özellikleri de her şeyi daha özel bir hale getirmektedir.

Markanın bir diğer popüler olan ve Türkiye'de henüz bulunmasa da bilinen en önemli modelleri arasında Cupra Leon gibi bir seçenek de bulunmaktadır. Yine sportif yapısı ile bu araç 2 farklı seçenekte 1.4 245 HP Hybrid veya 2.0 TSI 300 HP DSG  seçenekleri yer almaktadır. İlerleyen yıllar içerisinde Cupra tarafından üretilen bu üst modelinde Türkiye'ye giriş yapması ihtimali bulunmaktadır.

Cupra Fiyat Listesi

Türkiye'de çok genç bir yapıya sahip olması ile birlikte Cupra değişen modellerinin tümünde sportif ve güçlü bir yapı ortaya koymaktadır. Bu yapı ile birlikte üst segment bir araç kalitesi sağladığı için de fiyatlarda piyasadaki diğer markalara göre daha üst rakamlar ile karşılaşma ihtimali bulunmaktadır. Bu açıdan güncel bir şekilde Avek Otomotiv olarak sizlere sunduğumuz fiyat listesinde de rakamlar her geçen gün aracın Türkiye'de popülerliğinin artması ile değişim göstermektedir.

Avek Otomotiv olarak yıllardır sürdürdüğümüz politikalarımız ile birlikte sizlere araç alımlarında ve özellikle sıfır araç alımında her zaman uygun ödeme sistemleri oluşturuyoruz. Bu yapı ile birlikte de Cupra modelleri içerisinde yapacağınız seçimlerde de kolaylıkla ödeme gerçekleştirebileceğiniz ve en ideal vadelerde kredi, sigorta ve kasko gibi imkanlar ile araç alım fırsatlarımız sunulmaktadır. Bu çerçevede güncel olarak Cupra Formentor modelinden başlamak üzere piyasaya ilerleyen dönemlerde giriş gerçekleştirecek diğer modeller açısından da Cupra fiyat listesi güncel olarak Cupra Türkiye web sitesinden incelenebilir.

Kampanyalar

img