Yeni Araç
Fiyat Teklifi Alın

İkinci El
İkinci El Araçlar

Servis Randevusu
Servis Randevusu

CUPRA Formentor

Cupra Formentor'u 1.5 TSI 150 HP DSG ve Formentor VZ 2.0 TSI 310 DP DSG 4 Drive Otomatik vites benzinli seçenekleriyle satın alabilirsiniz.

1.5 TSI 150 HP DSG motor seçeneği için; Formentor 150 Beygir ve 250 Nm Torku ile üstün performans için tasarlanmıştır. Bu motor seçeneğinde Cupra Formentor 0-100 hızlanması 8.9 saniyedir. Cupra Formentor yakıt tüketimi şehir içi ve şehir dışı karma 5.6 litredir. Performans tutkunlarının yanında aileler içinde doğru bir seçenek olan Cupra Formentor bagaj hacmi ise 420 litredir. Cupra Formentor 2022-2023 model araç fiyat listesi ve ödeme seçenekleri hakkında detaylı bilgi için formu doldurun veya arayın.

 

Cupra: Yenilikçi ve Modern Deneyim

Almanya menşeili dünya devi markalardan biri olan Volkswagen, Cupra markasını yarattı. Volkswagen Grubu araç modellerinden olan SEAT Cupra ile birlikte, geçtiğimiz yıllarda kendine ait bir logo ile birlikte otomotiv sektöründe bağımsız bir marka olarak ilan edildi. Cupra versiyon araçların çok sevilmesi ve yoğun ilgi görmesi sonucunda radikal bir adım atan Volkswagen, bağımsız Cupra markası ile sektöre yenilikçi bir otomotiv serisi kazandırdı. Cupra markasının daha ilk andan itibaren dikkat çekici performans göstermesi güçlü ve yenilikçi bir rakibin ortaya çıktığının ispatı oldu. Marka güçlü logosu, sofistike tasarımı, artırılmış performansı ve nihayetinde Volkswagen Grubu’nun en gelişmiş motorlarıyla donatılmış araç modelleriyle şimdiden hedef kitlesini oluşturdu. Cupra sektöre girişini SUV araçlarla gerçekleştirdi. SUV yani Cupra Ateca, ailenin ilk üyesi olmakla kalmadı aynı zamanda diğer modellere zemin hazırladı. Cupra TCR, Leon Cupra R ST gibi modeller Ateca modelini takip ederek markanın güçlü serisini oluşturmaya başladı.

 

Yeniliklerle Dolu Cupra

Geçtiğimiz yıl, Cupra markasının Türkiye’de hizmete başlayacağına dair haberler otomotiv sektörünü hareketlendirdi. Volkswagen Grubu’na ait bilinen bir araç modelinin bağımsız marka gücüyle sektörde faaliyet göstereceğinin öğrenilmesi başlı başına bir heyecan yarattı. Otomobil tutkunlarının yakın markajında olan Cupra, şüphesiz yüksek performans araçlarıyla benzersiz deneyimlere imza atacağını gösterdi. Cupra, benzersiz sürüş performansını şık tasarım, sportif sürüş, teknoloji ve hızla buluşturuyor. Tüm modellerinde öncelikle tasarım gözleniyor, yüksek motor gücüyle beklentiler karşılanıyor. 

 

Stil ve Güç Odaklı Logo

Cupra araç markasının logosu kusursuz bir simetriyi işaret ediyor. Rengi, yüzey dokusu, incelikli tasarımı vurgulayan logonun mesajı ise etkileyici: Stil ve güç! Stil ve güç kavramlarından ilhamla yaratılan logo sadece göze hitap etmiyor aynı zamanda markanın gücünü, yenilikçi yaklaşımını, modern tasarımını ve performans gücünü gösteriyor. Markanın felsefesi otomobilin incelikli detaylarıyla birlikte devleşiyor.

 

Cupra Markasının Türkiye’ye Girişi: Formentor

İncelikli yaklaşımı, bir otomotivden çok daha fazlası olduklarına dair vurgulu sloganları ile sektöre sağlam adımlar atan Cupra, Türkiye otomotiv pazarına Formentor modelle giriş yaptı. İspanya’nın Mayorka adasında meşhur olan sarp kayalıklarında oluşan Formentor burnundan ilhamla bu ismi alan araç, Cupra için özel geliştirilmiş ilk ve tek araç özelliği taşıyor. Cupra Formentor kusursuz tasarım ve performansla SUV araçların avantajlarını tek bünyede topluyor. Markanın bir diğer dikkat çekici modeli ise şarj edilebilir modeli olan Cupra Leon oldu. Cupra, Leon ve ikonik model Ateca ile birlikte bir de %100 elektrikli model Born ile birlikte Türkiye’de satış planı hazırlıyor.

 

Cupra Araçlarda İç Dizayn

Kaliteli tasarım: Cupra araçlarının iç mekânında yüksek kalite konuşuluyor. Araçlardaki etkileyici tasarımı iç kısımda da sürdüren marka, modern ve sportif tasarıma odaklanıyor. Araç içinde direksiyon ve koltuklar yumuşak ışıkla destekleniyor, yüksek konfora şıklık kazandırılıyor. 

Geniş iç hacim: Cupra araçlarının iç hacmi oldukça geniş ve konforlu. Marka gerek şoför alanı gerekse yolcu alanlarında geniş oturma özelliği bulunduğunu vurguluyor, rahat ve keyifli yolculuk deneyiminden bahsediyor. 

Dijital donanım: Cupra araçlarının teknoloji gücü hayranlık uyandırıyor. Dijital gösterge panelinden ihtiyaç duyulan her bilgiye saniyeler içerisinde ulaşılabiliyor. Özel geliştirilen dijital ekran, keyifli yolculuklara zemin hazırlıyor. 

 

Donanım ve Modeller

Formu Doldurun, Sizi Arayalım

Şube

img