Yeni Araç
Fiyat Teklifi Alın

İkinci El
İkinci El Araçlar

Servis Randevusu
Servis Randevusu

Yeni Volkswagen T-Cross

 

Yeni T-Cross. Hayatı takip eder.

Yeni T-Cross'u tanımlamak için ideal iki kelime: Fonksiyon ve tasarım. Şehir içi sürüşlerden uzun yolculuklara kadar geniş bir yelpazede kullanışlılık sunan Yeni T-Cross modüler tasarımı ve pratik fonksiyonelliğiyle dikkat çeker. Bu özelliklere ek olarak şık Crossover tasarımıyla da öne çıkan Yeni T-Cross, sürücüye hem görsel bir şölen hem de kabin içi fonksiyonel esneklik sunar. Tüm bunlarla birlikte Yeni T-Cross, bir Volkswagen'in taşıdığı tüm değerleri de içinde barındırır: Kalite, dayanıklılık, teknoloji, konfor ve kullanıcı dostu özellikler. İşte karşınızda, Yeni T-Cross! Zekice tasarlanmış, pratik çözümler.

Bu sayfada yer alan ilgili ekipmanın standart ya da opsiyonel olduğunu ifade eden göstergeleri aşağıda bulabilirsiniz.
L : Life donanım seviyesinde standart ekipman


ST : Style donanım seviyesinde standart ekipman


R : R-Line donanım seviyesinde standart ekipman


O : Opsiyonel ekipman

Tasarım

IQ.LIGHT - LED Matrix Farlar

Dinamik ve akıllı aydınlatma.

Yeni T-Cross ilk bakışta bile sizi heyecanlandırır. Yenilikçi IQ.LIGHT - LED Matrix Farlar, farklı hava ve yol koşullarında en iyi görüşü sağlayabilmek için  LED modüllerini ayrı ayrı kontrol edebilir.

Üstelik IQ.LIGHT - LED Matrix Farlar, Dinamik Uzun Far Asistanı "Dynamic Light Assist" ile birleştiğinde, diğer yol kullanıcılarını rahatsız etmeden sürekli olarak uzun farlarla sürüş yapmanıza LED modüllerini kapatıp açarak olanak tanır. Zarif bir ışık şeridi, farlar ve Volkswagen logosu arasında uzanır ve kompakt SUV'ye benzersiz bir ışık imzası kazandırır. (ST) (R)

Hız limitleri dahilinde.

 

Ambiyans Aydınlatma

Yolculuklarınıza kişisel dokunuş.

Yeni T-Cross'unuza ambiyans aydınlatmayla kendinize özgü bir dokunuş katın. Ön yolcu kabininin boydan boya kateden LED ışık şeridi, ön kapı kolunun altındaki ışık şeritleri, ön kapı açma kollarının içinde yer alan arka plan aydınlatması ve ayak bölmesi aydınlatma, gece sürüşlerinde Yeni T-Cross'unuzun içini hoş bir ambiyansla sarar. (ST) (R)

 

Dış Ambiyans Aydınlatma "Welcome Light"

Aydınlık bir karşılama.

Akıllı telefonunuzu fener olarak kullanarak, gece önünüzü görmeye çalışmak artık geçmişte kaldı! Yeni T-Cross'ta, aracınıza binip aracınızdan çıkarken karanlıkta nereye basacağınızı kolayca görebilirsiniz. Kapıyı açtığınızda, yan aynaların hemen altından yere bir ışık deseni yansıtılır Yeni T-Cross'unuzun giriş alanı aydınlatılır. (L) (ST) (R)

 

LED Stop Lambaları

Geceye ışıltılı bir imza.


Yeni T-Cross'un LED Stop Lambaları, tamamı LED aydınlatmalara sahip park, fren, sinyal, geri vites ve sis lambalarından oluşur. (L) (ST) (R)

Yeni T-Cross'un sahip olduğu modern Volkswagen tasarım felsefesi stop grubuna da yansımıştır. 3D efektli açılış/kapanış animasyonu, dinamik arka sinyaller ve animasyonlu fren lambalarıyla bu gelişmiş stop grubu tüm ilgiyi üzerine çekerek güvenliğinizi de üst noktaya taşır. (ST) (R)


 

Fonksiyonel İç Mekan

Daha fazla alternatif, çok yönlü kullanım.

 

Yeni T-Cross'un fonksiyonel iç mekanı, arka koltuklar katlandığında, 1.281 litreye kadar depolama alanı sunar.

Üstelik Yeni T-Cross yüksek oturma pozisyonuna sahip koltukları sayesinde trafiğe ve çevreye mükemmel bir şekilde hakimiyet sağlar. Esnek bir kullanıma sahip iç mekan ile herkesi büyüleyen Yeni T-Cross'un hareketli ve katlanabilir arka koltukları, ihtiyaca göre daha fazla depolama alanı veya oturma konforu sunar. Ayrıca, ön yolcu koltuğunun sırtlığı da tamamen katlanabilir ve böylece Yeni T-Cross, boyu 2,4 metreye kadar olan eşyaları taşıyabilmek için daha fazla bagaj alanı elde edebileceğiniz pratik bir çözüm sunar. Depolama bölmeleri, cepler ve bardak tutucuları gibi özellikler, bu fonksiyonel iç mekan konseptini tamamlar. Bu sayede, Yeni T-Cross sadece değişken ve kullanışlı olmanın ötesinde, modern bir kompakt SUV'nin tüm gereksinimlerini başarılı bir şekilde karşılar. (L) (ST) (R)

 

Konfor

Dijital Kokpit "Digital Cockpit"

Tüm detaylar karşınızda

Bugünkü yolculuğunuzda sadece hız ve kilometre göstergesini mi görmeyi tercih edersiniz? Ya da seyahatiniz ile ilgili verileri?.. Peki ya rotanızın haritasını?.. Ya da dinlediğiniz şarkının adını?.. Veya tüm bunların bir kombinasyonunu mu?..

Dijital Kokpit "Digital Cockpit"in bileşenlerinden biri olan yüksek çözünürlüklü 10,25" Dijital Gösterge Paneli "Active Info Display Pro", araç verilerini, yakıt tüketim verilerini, araç rotasını, App-Connect ile dinlediğiniz müziği ve telefon bağlantınızı, hız ve motor devri gibi özellikleri kişiselleştirilebilir bir şekilde gösterir. (O)

Dijital Kokpit "Digital Cockpit"in diğer bileşeni olan ve geniş bir yelpazede sunulan bilgi ve eğlence sistemlerinden "Discover Pro" Navigasyon Sistemi, bir navigasyon sisteminden daha fazlasıdır. Hayatınızı kolaylaştıran birçok ekstra özellik sunar: (O)

Tüm bilgilerin Dijital Gösterge Paneli "Active Info Display Pro" üzerinden gösterimi.

9,2" Harekete duyarlı renkli dokunmatik TFT LCD ekran.

6 Hoparlör

2 adet USB girişi (Type C)

Çift Bölgeli Tam Otomatik Klima "Climatronic"

Her iklimde konfor.

Herkesin sıcaklık algısı farklı olabilir, aynı sıcaklık seviyesi bir yolcu için düşük gelirken, diğer bir yolcu için yüksek gelebilir. Çift Bölgeli Tam Otomatik Klima "Climatronic" sürücü ve yolcu tarafındaki sıcaklıkları bağımsız bir şekilde düzenleyebilmesi sayesinde bu soruna çözüm getirir. Üstelik Air Care özelliği ile kabin içinde bulunan polen ve diğer alerjenler kolaylıkla filtrelenir. Sistemin bir diğer pratik özelliği de otomatik iç hava sirkülasyonudur. Örneğin cama su püskürttüğünüzde veya vites konumunu geriye aldığınızda, sistem otomatik olarak iç sirkülasyon moduna geçer ve istenmeyen kokuların kabin içine girişini engeller. (L) (ST) (R)

 

Kablosuz Şarj Fonksiyonu

Kablosuz özgürlük.

Dışarıdayken akıllı telefonunuzun şarjı biterse diye yanınızda her zaman bir şarj kablosu mu var? Yeni T-Cross’da buna gerek yok!

Ekstra enerjiye ihtiyaç duyduğunuzda, akıllı telefonunuzu ön saklama bölmesine yerleştirerek telefonunuzu kablosuz olarak şarj edebilirsiniz. Elbette bunun için akıllı telefonunuzun Qi standardını desteklediğinden, ya da başka bir deyişle kablosuz şarj özelliğinin bulunduğundan emin olmanız yeterli. (ST) (R)

 

"beatsAudio" Premium Ses Sistemi

 

Premium bir atmosfer.

Dünyaca ünlü ses komponentleri üreticisi beatsAudio® ’nun ses mühendisleri, Yeni T-Cross için özel olarak tasarlanan “beatsAudio” Premium Ses Sistemi ile tüm yolcuların birinci sınıf bir işitsel deneyim yaşamalarını garanti altına alıyor. 

Sistemin ana parçalarından biri olan ve bagaj bölümünde yer alan geniş kapasiteli subwoofer, ürettiği ultra-derin bas notaları ile içeride yer alan herkesin göğsünün içinde titreşimler yaratır. Derin baslar dışındaki tüm ses yelpazesi, 300 watt gücündeki 8-kanallı amfi ve 6 hoparlörden, hassas ve net bir biçimde ateşlenir. Profesyonel seviyede akustik ayarlar, müzik dinleme alışkanlıklarınızı Yeni T-Cross’a taşıyacak... (O)

 

Teknoloji

TSI Motor

 

Güç, verimlilik ve sürüş keyfi.

Her kullanım şartına uyan, fonksiyonel bir SUV’de performans ve verimlilik de ön planda olmalıdır. Yeni T-Cross’ta da tam olarak böyle! Yeni T-Cross’un kalbinde yatan 1.0 litre hacimli TSI motor, boyutundan beklenmedik 115 PS’lik bir maksimum güce ve 200 Nm’lik bir maksimum tork değerine sahiptir. Geçmişin 2.0 litrelik atmosferik motorları kadar yüksek bir çekiş gücü üreten bu motor, aynı zamanda ekonomik de.

Turboşarjlı Kademeli Enjeksiyon anlamına gelen "TSI" teknolojisi, turbo boşluğuna sahip olmayan, en alt devirlerde dahi devreye girebilen hafif ve etkin bir egzoz turboşarjı ile Volkswagen'in geçmiş FSI motorlarından gelen direkt benzin enjeksiyon sistemini birleştirir. Bu sayede yüksek beygir gücü (PS) ve çekiş gücü (Tork) elde edilir. Gerçek sürüş keyfi için TSI, en doğru seçenek. (L) (ST) (R)

Çift Kavramalı Şanzıman "DSG"

 

Devrim niteliğinde bir şanzıman.

Konvansiyonel otomatik vites sistemlerinin yüksek yakıt tüketimi, yüksek ağırlık, düşük performans ve yüksek emisyon değerlerinden ibaret olan tüm kötü yönlerini ortadan kaldıran bu kompakt ve hafif şanzıman sistemi ile Yeni T-Cross,  yüksek performanslı, düşük yakıt tüketimine sahip ve çevreci.

Üstün mekatronik sistemi sayesinde Çift Kavramalı Şanzıman "DSG", birkaç milisaniyede bir üst vitese geçer ve bu sayede sarsıntı, hızlanmada kesinti ve güç kaybının tamamen önüne geçer. Volkswagen'in motor sporlarında elde ettiği deneyimin bu mühendislik harikası ürünü, etkili performans, düşük yakıt tüketimi ve üstün sürüş keyfi için hizmetinizde. (L) (ST) (R)

 

Elektro-mekanik Direksiyon

 

Akıllı viraj teknolojisi.

Yeni T-Cross'un elektro-mekanik direksiyon sistemi, sertlik derecesini hıza bağlı olarak otomatik olarak ayarlayan sofistike bir elektrik motoru içerir ve bu motor, sadece sürücünün ihtiyaç duyduğu anlarda devreye girer. Bu özellik, örneğin düzlükler gibi direksiyonun düz durduğu anlarda enerji tüketimini tamamen ortadan kaldırır, böylece yakıt ekonomisine önemli bir katkıda bulunur. 

Ayrıca, düşük hızlarda yapılan keskin dönüşlerde direksiyonun otomatik olarak orta konuma dönmesini sağlayan Aktif Geri Gelme ve yanal rüzgarlarda Yeni T-Cross'u şeridinde stabil tutmaya yardımcı olan Yanal Rüzgar Kompanzasyonu gibi fonksiyonları, sürücü üzerindeki yükü azaltarak konforlu, verimli ve güvenli bir direksiyon deneyimi sunar. (L) (ST) (R)

 

Start & Stop Sistemi

 

 

Çevreci ve ekonomik.

 

Start & Stop Sistemi, Yeni T-Cross dururken motoru otomatik olarak stop ettirdiği için yakıttan tasarruf sağlar. Mesela kırmızı ışıkta beklerken... Yeşil ışık yandığında ise motoru tekrar çalıştırmak için sadece debriyaja

basmanız ya da Çift Kavramalı Şanzıman "DSG" ile donatılan Yeni T-Cross'larda frenden ayağınızı kaldırıp gaz pedalına götürmeniz yeterli. (L) (ST) (R)

Start & Stop Sistemi ile birlikte gelen Fren Enerjisi Geri Kazanımı da aynı şekilde otomatik ve etkilidir. Fren pedalına bastığınızda veya motor freni sırasında bir alternatör vasıtasıyla enerji üretilir ve bu enerji de aküde depolanır. Her damla yakıtın hesabınız tutan Yeni T-Cross, sizin yanınızda! (L) (ST) (R)

 

Güvenlik

Adaptif Hız Sabitleyici "ACC"

Adaptif hız, sabit mesafe.

Adaptif Hız Sabitleyici "ACC", önceden belirlenmiş maksimum hızı ve önündeki araca belirlenen minimum mesafeyi korumanıza yardımcı olur.1 Bunu, gelişmiş bir radar sayesinde araç önünde bulunan yaklaşık 200 m’lik bir alanı sürekli olarak tarayarak yapar. (O)

Adaptif Hız Sabitleyici "ACC", dur-kalk trafikte de seyahati kolaylaştırır. Bu sistem sayesinde Yeni T-Cross, önde duran aracın arkasına yanaşıp durur ve sonra takip mesafesini koruyarak tekrar hareket eder.2  (O)

1 Maksimum 210 km/s hıza kadar.
2 Hız limitleri dahilinde.

Yarı Otonom Sürüş Asistanı "Travel Assist"

olculuğunuzun kaptanı.

 

Yeni T-Cross’un Yarı Otonom Sürüş Asistanı "Travel Assist", sistemin içeriğinde bulunan radar, sensör ve kameralar yardımıyla şerit çizgilerini takip eder, fren ve gaz kararlarını otonom bir şekilde vererek önde seyreden araç ile takip mesafesini koruyabilir.1 Yarı Otonom Sürüş Asistanı “Travel Assist” özellikle otoyollarda ve çok şeritli yollarda, şeridinizi ve hız değerinizi korur; önünüzdeki araç ile aranızda sürekli olarak güvenli bir mesafe olmasını sağlar.2 Çift Kavramalı Şanzıman "DSG", trafik sıkışıkken ve dur-kalk trafikte sürüş keyfinizi artırır. (O)

Sürücü her an için sistemi devre dışı bırakmaya hazır olmalıdır. Otomobili güvenli bir şekilde kullanma sorumluluğu yine sürücüye aittir.
2 Hız limitleri dahilinde

 

Şerit Takip Asistanı "Lane Assist"

Seyahatiniz kontrol altında.

Seyahatlerinizde bazı şanssız anlar yaşanabilir ve bu da sizi tehlikeli durumlara sokabilir. İşte tam da bu noktada, Şerit Takip Asistanı "Lane Assist" devreye girer. 60 km/s hızdan itibaren, aracın şeridinden istemsiz bir şekilde ayrılmaya çalıştığını algılar ve diresiyona hafif düzeltici bir yönlendirme yaparak şerit dışına çıkmanızı engeller ve sürüşünüze yardımcı olur.1  (L) (ST) (R)

1 Sistem sınırları dahilinde. Sürücü her an için sistemi devre dışı bırakmaya hazır olmalıdır. Otomobili güvenli bir şekilde kullanma sorumluluğu yine sürücüye aittir.

Park Asistanı "Park Assist"

Güvenli park ustası.

Aracınızın park alanlarına sığıp sığmayacağını mı düşünüyorsunuz? Yeni T-Cross'ta bulunan Park Asistanı "Park Assist", size sadece bir park alanının boyutunun yeterli olup olmadığını söylemekle kalmaz, aynı zamanda sizin için park edebilir.

Maksimum 40 km/s hıza kadar, ultrasonik sensörler park yerlerini tarar ve bulunan uygun park alanlarını gösterge ekranında gösterir. Bu alanlardan birine karar verildiğinde park işlemi başlatılır ve Park Asistanı "Park Assist" direksiyonu devralır.1 Sadece gaz ve fren pedalını kullanmanız ve Yeni T-Cross'un çevresini yayalara veya araçlara karşın izlemeniz yeterlidir.

Park Asistanı "Park Assist" aynı zamanda aracı paralel park alanından otomatik olarak çıkarmak için de kullanılabilir. (O)

1 İstenilen aşamada sistem devre dışı bırakılabilir.

Ön Bölge Asistanı "Front Assist"

Önünüzdeki güvenlik.

 

Yaya algılama özelliğine sahip Ön Bölge Asistanı "Front Assist", bir yaya ya da başka bir araç ile çarpışma durumunda kazanın şiddetini azaltmaya yardımcı olur veya ideal durumlarda kazayı tamamen önleyebilir. Yeni T-Cross’un önünde bulunan gelişmiş bir radar, aracın önünde uzanan bölgeyi, yoldaki yayalara ve araçlara yönelik olarak sürekli olarak tarar. Tehlikeli bir yaklaşma tespit edildiğinde sistem, sürücüyü sesli ve görsel ikazlarla uyarır ve kontrolü ele almasını bekler. Acil bir durumda ise sürücü yerine otomatik olarak fren yaparak kazayı önlemeye çalışır. 1 (L) (ST) (R)

1 Hız limitleri dahilinde.

 

T-Cross'unuzu Keşfetmenin Tam Zamanı!

 

Donanım ve Modeller

Formu Doldurun, Sizi Arayalım

Şube

img