Volkswagen Arteon

Sanatın Eseri

Arteon, doğru olduğuna inandığınız birçok şeyi size yeni baştan düşündürecek. Örneğin; Zarafetin vurgusu olarak bilinen, o dingin beden dili artık tarih oluyor. Arteon, tüm alışkanlıklarınızı ve bir otomobilden beklentilerinizi değiştirmek için geliyor.

Volkswagen Arteon Elegance

Dijital gösterge paneli olan bu araç, 19 inç jantları ile dikkat çekmektedir. Geri görüş kamerası bulunmaktadır. Yan aynaları elektrikli, katlanabilir ve ısırmalıdır. Aynı zamanda yan aynalar krom kaplıdır. Ön farlar LED olmaktadır.

Teknik Donanım

Motor

Motoru iki seçeneklidir. Birincisi Elegance 1.5 TSI 150 PS 7 ileri DSG ve ikincisi ise Elegance 2.0 TDI SCR 150 PS 7 ileri DSG olmaktadır.

Motor tipi 4 silindir 16 V TSI ve benzinlidir. Motor hacmi 1498 cm3’tür. Maksimum gücü 110 (150) kw (ps) / 5000 – 6000 dv / dk ve maksimum torku 250 Nm / 1500 – 3500 dv / dk olmaktadır. Elektronik kontrollü direkt enjeksiyon bulunmaktadır. Vites kutusu 7 ileri DSG’dir.

Araç Boyutları

Aracın boyutları ise; 1871 milimetre genişlik, 2837 milimetre aks mesafesi, 1450 milimetre yükseklik, 1556 boş ağırlık, uzunluğu 4862 milimetredir. Aracın yakıt tankı 66 litre, dönme çapı 11900 milimetre ve bagaj kapasitesi ise 563 litredir.

Hızlanması

0 kilometreden 100 kilometreye saatte 6.4 ile 8.9 saniye arasında çıkmaktadır. Maksimum hızı ise saatte 220 kilometredir.

Araç Yakıt Tüketimi

Aracın yakıt tüketimi şehir içi 100 kilometre için 7.3 litredir. Şehir dışı 100 kilometre için 5.1 litre olmaktadır. Genel yakıt tüketimi ise 6 litredir. CO2 emisyonu ise 135 g / km olmaktadır.

Donanım

Araç renkleri opak saf beyaz, opak Uranüs grisi, metalik pirit gümüş, metalik mangan gri, metalik kızılcık kırmızı, metalik turmerik sarısı, metalik Atlantik mavi, metalik nar kırmızısı, sedefli derin siyah ve sedefli oryx beyazı bulunmaktadır.

Volkswagen Arteon R-Line

İç dekoru silver rise olan aracın jantları ise 19 inçtir. Geri görüş kamerası bulunmaktadır. Alcantara vienna deri döşemedir. Easy open denilen kolay açılır ve kapanır bagaj kapağı bulunmaktadır. Aynı zamanda anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliği mevcuttur.

Teknik Donanım

Motor

Motor bilgisi R-Line 1.5 TSI 150 PS 7 ileri DSG olmaktadır. Motor olarak Volswagen Arteon Elegance ile aynı şekildedir.

Volkswagen Arteon Dış Donanım

Çerçevesi yan camları, fasctback coupe konseptinin göz alıcılığı ve geniş iç mekanı ile en dikkat çeken araçlardan bir tanesidir. Çok dikkat çekici bir dış donanımı olması sebebi ile dikkat çeken otomobil modellerindendir. Aks mesafesinin uzun olması sportif olan bu aracın içinin daha ferah ve geniş olmasını sağlamaktadır. Yan camların çerçevesiz olması ise spor arabanın modern görünümünü desteklemektedir. R-Line ve Elegance modellerinin her ikisi de oldukça rağbet görmektedir. R-line sportif görüntüsünün yanı sıra daha yenilikçi bir donanıma sahip olması ile dikkat çekmektedir. Logosu ön tamponda yer almakta ve siyah parlak şekilde göz alıcı olmaktadır. Elegance ise zarif bir otomobildir. Ön tamponundan en arkaya kadar dekoratif krom çıtalar uzanmaktadır. Aynı zamanda yan aynalar krom ve mattır. Bu da dikkat çeken bir detaydır. Eleganse yazısı çamurlukta yer almaktadır. Panoramik açılan cam tavanı bulunmaktadır. Bu isteğe bağlı olarak sunulmaktadır. Jant seçenekleri 19 ve 20 inçtir. Aynı zamanda chennai, Montevideo ve rosario jant seçenekleri bulunmaktadır.

Volkswagen Arteon İç Tasarım

İç mekanı en kaliteli malzemeler ile üretilmiştir. Nappa deri koltuklar ile opsiyon olarak sunulmaktadır. Sürücü ve ön yolcu için elektrikli ayarlanabilen koltuklar bulunmaktadır. Aynı zamanda oturma yüksekliği, sırtlık, oturma eğimi ve bel desteği de ayarlanabilmektedir. Sürü koltukluğu hafızalı ve masaj özelliklidir. 12.3 inçlik bir ekranı bulunmaktadır. Ekranda tüm bilgiler kolaylıkla görüntülenmektedir. Ekran içerisinde istediğiniz bilgiyi istediğiniz şekilde konumlandırabilmektesiniz. Navigasyon, hız, devir göstergesi gibi birçok bilgi şoför için bu ekranda görüntülenmektedir.tam otomatik kliması bulunmaktadır, çift bölgelidir. Yolcu için ayrı sürücü için ayrı sıcaklık yapılabilmektedir. Geri vitese geçildiğinda havalandırma otomatik çalışmaktadır. Havalandırma sayesinde araç içerisindeki kötü kokular ortadan kalkmaktadır. Telefon ile ekrana bağlanma imkanı bulunmaktadır. CD çalar ve 8 adet hoparlör bulunmaktadır. Arka koltuklar katlanabilmektedir. 3 renk seçenekli ambiyans aydınlatması bulunmaktadır.

Güvenlik

Şerit takip asistanı bulunmaktadır. Bu sayede farklı şeritten araç çıktığında algılanabilmektedir. LED teknoloji sayesinde güvenlik ve konfor sunulmaktadır. Dinamik uzun far asistanı bulunmaktadır. Çevresel görüş sistemi bulunmaktadır. 

Donanım ve Modeller

arteon_elegance.jpg

Elegance

 • Dijital Gösterge Paneli (Active Info Display)
 • 19" Chennai alüminyum alaşım jantlar
 • Geri görüş kamerası "Rear Assist"
 • Elektrikli, katlanabilir ve ısıtmalı krom kaplı yan aynalar (sürücü tarafı kendiliğinden kararan)
 • LED "High" ön farlar


arteon_Rline.jpg

R-Line

 • "Silver Rise" iç dekor
 • 19" Montevideo alüminyum alaşım jantlar
 • Geri görüş kamerası "Rear Assist"
 • Alcantara/Vienna deri döşeme
 • "Easy Open" kolay açılır / kapanır bagaj kapağı, anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi

  Formu Doldurun, Sizi Arayalım

  TİCARİ İLETİŞİM VE TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ BİLGİLENDİRME

  Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun gereğince, ticari elektronik ileti; telefon, çağrı merkezleri, faks, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri, ses ve görüntü içerikli iletileri, ifade eder. Ticari elektronik iletiler, alıcılara ancak önceden onayları alınmak kaydıyla gönderilebilir. Bu onay, yazılı olarak veya her türlü elektronik iletişim araçlarıyla alınabilir. Alıcılar diledikleri zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı reddedebilir. Bu kapsamda ticari elektronik ileti gönderimine dair onay verseniz dahi dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı gönderide yer alan linke girerek her zaman reddedebilirsiniz.

  TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ GÖNDERİMİNE DAİR AÇIK ONAY

  Bu formun onaylanması ile 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarihli 29417 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik kapsamında AVEK OTOMOTİV SERVİS SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ (“AVEK”) tarafından veya bir aracı firma vasıtasıyla tarafıma Kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, satış ve pazarlama, kutlama, temenni amacıyla, Şirketiniz veya şirketinizin dahil olduğu şirketler topluluğu şirketlerinin tarafıma eposta, SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, sosyal medya ve diğer online reklam ağları, otomatik arama, bilgisayar, telefon, faks, e-posta/mail, bluetooth-diğer kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile ticari elektronik iletiler ve diğer iletiler göndermesine, dilediğim zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı her zaman reddedebileceğime tereddüde yer vermeyecek şekilde bilgi sahibi olarak, aydınlatılmış açık rızam ile onay veriyorum. Yukarıdaki yer alan bilgilendirmeler kapsamında belirtilen izinleri/onayları veriyorsanız, bu hususlardaki kabul, rıza ve onayınızı belirtmek üzere şimdi lütfen “Elektronik İleti Gönderimi Hakkında Bilgilendirme ve Onay Formunu” okudum, onaylıyorum ibareleri yanındaki kutucuk/kutucukları işaretleyerek onayınızı elektronik olarak verebilirsiniz.